بهبود کیفت توان مبدل بوست
به این مطلب امتیاز دهید!

بهبود کیفت توان مبدل بوست (AC-DC) متصل به موتور BLDC در مشاوره انجام پایان نامه برق و مشاوره انجام پایان نامه برق قدرت

در این مقاله سعی می شود بهبود کیفت توان مبدل بوست (AC-DC) متصل به موتور BLDC بررسی شود.

کنترل موتورهای DC بدون جاروبک (BLDC)، به دلیل کاربردهای زیادی که دارند بسیار حائز اهمیت می‌باشد و نیاز به کنترل‌کننده‌هایی است که کنترل دقیق و همچنین سریع را فراهم آورند.

امروزه از مبدل‌های AC-DC سه فاز به منظور بهبود کیفیت توان، تصحیح ضریب قدرت، کاهش اعوجاج هارمونیکی در سمت شبکه AC استفاده می‌شود. ساختار کلی مربوط به مبدل بوست (AC-DC) در شکل  مشاهده می‌شود.

بهبود کیفت توان مبدل بوست (AC-DC) متصل به موتور BLDC - مشاورتز

بهبود کیفت توان مبدل بوست (AC-DC) متصل به موتور BLDC – مشاورتز

نحوه عملکرد مبدل نوع بوست در حالت جریان پیوسته (CCM) بدین گونه می‌باشد که هنگامی که کلید S وصل (ON) است، سلف L شروع به شارژ شدن می‌کند و در این حالت دیود (D) در بایاس معکوس می‌باشد و باعث می‌شود جریان بار از خازن نیز بگذرد. حال زمانی که کلید S قطع (OFF) می‌شود، آنگاه انرژی ذخیره‌شده در سلف L به مدار RC خروجی منتقل می‌شود.

کنترل‌کننده‌های کلاسیک مانند PID به دلیل سادگی، در کنترل موتورهای BLDC به کار گرفته‌شده‌اند، اما عملکرد این کنترل‌کننده به مقدار ضرایب تناسب- انتگرال- مشتق آن وابسته است و به نحوی که با تغییر نقطه کار سیستم، از جمله اعمال بار و تغییرات پارامترهای موتور و همچنین کاربردهای سرعت متغیر که سرعت موتور در محدوده وسیعی باید تنظیم شود. کنترل‌کننده‌های تطبیقی PID، قادر به تطبیق دادن ضرایب PID بسته به شرایط کاری می‌باشند و به همین دلیل دارای دقت بالاتری هستند.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای مشاوره انجام پایان نامه برق قدرت باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش مشاوره انجام پایان نامه برق قدرت دارید، با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

مبدل های DC-DC، مبدل های AC-DC، مبدل های DC-AC، کنترل کننده PID، موتور DC بدون جاروبک، کنترل کننده تطبیقی، مبدل بوست، کیفیت توان