مشاوره انجام پایان نامه مواد
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه مواد

مشاوره انجام پایان نامه مواد در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

به طور عمده، علم مواد به تحقیق برای کسب اطلاعات اساسی درباره ی ساختمان درونی، خواص و نحوه ی فرآوری مواد مربوط می شود. مهندسی مواد به طور اساسی شامل به کارگیری معلومات پایه ای و کاربردی در مورد مواد است، به طوری که بتوان با استفاده از این معلومات، مواد را به تولیدات مورد نیاز مطلوب جامعه تبدیل کرد. در حال حاضر بخش عظیمی از اقتصاد ما را، تولید و فرآوری مواد، به صورت کالاهای نهایی تشکیل می دهد. مهندسان مواد بخش عمده ای از کالاهای سیستم های لازم برای فرآوری آن ها را طراحی می کنند. اما از آن جایی که هر تولیدی به مواد نیاز دارد، لذا مهندسان مواد باید به ساختمان درونی و خواص مواد آن چنان آگاه باشند که بتوانند مناسب ترین ماده را برای هر کاربردی انتخاب  و بهترین روش های فرآوری را برای تولید آن انتخاب کنند. مهندسان مواد بخش تحقیق و توسعه هر لحظه سعی می کنند که مواد جدیدی تولید کنند و یا خواص مواد موجود را بهبود ببخشند. مهندسان مواد بخش طراحی، از مواد موجود، یا مواد اصلاح شده و یا مواد جدید برای طراحی و تولید فرآورده ها و سیستم های جدید استفاده می کنند. برخی مواقع عکس این حالت مطرح است و مهندسان مواد بخش طراحی، برای طرح خود به ماده ی جدیدی نیاز دارند که توسط متخصصان و کارشناسان مواد بخش تحقیقاتی، تولید شود.

انجام پایان نامه مواد در تمامی گرایش ها

مهندسی مواد دارای 9 گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، خوردگی و حفاظت از مواد، شکل دادن فلزات، استخراج فلزات، نانومواد(نانوفناوری)، جوشکاری، سرامیک، ریخته گری و بیومواد می باشد.

انجام پایان نامه مواد – شناسایی و انتخاب مواد مهندسی

شناسایی و انتخاب مواد مهندسی مجموعه ‏ای از دروس تئوری، آزمایشگاهی پیشرفته و طرحهای تحقیقاتی است که به منظور طراحی و بهینه‏ سازی مواد مهندسی و پژوهش در خواص و ارتباط با روش ساخت آنها هدف مندی شده است.

انجام پایان نامه مواد – خوردگی و حفاظت از مواد

خوردگي عبارتست از تخريب مواد در اثر واکنش‌هاي الکترو شيميايي در محيط. تمامی صنایع تحت تاثیر خوردگی مواد به ویژه فلزات، قرار گرفته و مهندسین خوردگی همیشه در تلاش هستند تا روشهای موجود برای مقابله با اثرات زیانبار این فرایند را توسعه داده و یا روش های جدیدی برای این كار ارائه نمایند.

انجام پایان نامه مواد – شکل دادن فلزات

شکل دادن فلزات به اصول و راهکارهای تغییر شکل پذیری فلزات، با اعمال نیرو به آن می پردازد. شكل دادن فلزات یکی از مهمترین علوم ساخت و توليد قطعات به حساب می آید. لذا سرمایه گذاری علمی نیاز صنعتگران به منظور تولید قطعات با کیفیت بهتر می باشد.

انجام پایان نامه مواد – استخراج فلزات

استخراج فلزات از کانه های مربوط انجام می شود. مرحله اول شناسایی کانه هر فلز و سپس استخراج از معادن می باشد و بعد از آن با انجام فعالیت های فیزیکی و شیمیایی فلز مدنظر به فرم عنصری از سنگ معدن یا کانه آن بدست می آید. هر فرایندی که بر روی فلزات و سنگهای معدنی آنها صورت پذیرد در گستره علم متالوژی قرار می گیرد و متالوژی استخراج اولین قدم برای تهیه فلزات از سنگهای معدنی هستم. وظیفه یک مهندس مواد در گرایش استخراج این است که با انجام فرایندهای خرد کردن سنگ معدن با دستگاه های سنگ شکن، تغلیظ سنگ معدن با استفاده از روشهای مغناطیسی و شناور سازی و عملیات ذوب و پالایش، عیار سنگ را بالا ببرد و سنگ را به صورت شمش كه تقریبا خالص است را به صنعت تحویل دهد تا با استفاده از علم متالوژی صنعتی، محصول فلزی به طور مستقیم و یا غیرمستقیم قابل مصرف به مرحله تولید برسد.

انجام پایان نامه مواد – نانومواد (نانوفناوری)

نانو فناوری و نانو مواد به شناخت ما از ساختار مواد اطلاق می گردد. از طرف دیگر راه های تولید و دستکاری ساختارها و مواد در صنایع مختلفی همانند صنایع فولاد، رنگ و سرامیک در علم مواد بررسی و مطالعه می شود که با بهره گیری از نانو فناوری می توان به بهبود این روشها دست یافت و یا حتی روش جدید و ساختار جدیدی با خواصی کاراتر تولید کرد.

انجام پایان نامه مواد جوشکاری

هر سه حالت ماده (جامد، مایع و گاز) در رشته جوشکاری بررسی می شود و همه علوم مواد از جمله سرمایش و گرمایش ، ذوب و انجماد، رشد دانه، تشکیل فازها و غیره را در بر می گیرد.

انجام پایان نامه مواد سرامیک

سرامیک به طور كلی علم ساختن و به كار بردن اشیاء جامدی است كه اجزای تشكیل‌دهنده اصلی و عمده آنها مواد غیر آلی و غیر فلزی است . بنابر این علم سرامیك علاوه بر سفالینه‌ها شامل انواع چینی‌ها، دیرگدازها، فرآورده‌های رسی ساختمانی، مواد ساینده، لعاب‌های چینی، سیمان، شیشه، مواد مغناطیس غیرفلزی، فروالكتریك‌ها، تك بلورهای مصنوعی و محصولات پیچیده‌تر دیگر نیز می‌شود.

انجام پایان نامه مواد – ریخته گری

شکلی دهی فلزات و آلیاژها به روش ذوب، ریختن مذاب در قالب و فرایند سرد کرد و انجماد آن در محفظه قالب شکل تکنیک ریخته گری نامیده می شود و این فن ابتدایی ترین فرآیند برای شکل دهی مطلوب فلزات محسوب می شود.

انجام پایان نامه مواد بیومواد

یکی از دغدغه های اساسی در علم مهندسی پزشکی شناسایی اصولی مواد به منظور کاشت و پیوند در بدن انسان است. مواد مورد استفاده در کاشت بافتهای مصنوعی کامپوزیتها، پلیمرها، سرامیکها و آلیاژهای فلزی هستند که این مواد در مرحله اول باید غیر سرطانزا، غیر سمی و در مرحله دوم به لحاظ واکنشهای شیمیایی غیرفعال، با دوام بالا و دارای استحکام مکانیکی لازم را داشته باشند.

 

مشاوره انجام پایان نامه مواد - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه مواد – مشاورتز

بهترین موسسه انجام پایان نامه متالوژی

موسسه ی مشاورتز با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه مهندسی مواد در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های مهندسی مواد اعم از متالورژی صنعتی، متالورژی استخراجی، سرامیک مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه مواد و انجام رساله دکتری مواد خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مواد

انجام پایان نامه متالوژی با Flow 3d

 شبیه سازی و تحلیل جریان مذاب.

انجام پایان نامه مواد با نرم افزار شبیه ساز ریخته گری Procast

 به شما اجازه مدلسازی انتقال حرارت (جریان گرما) ، جریان سیال، شامل پر شدن قالب ، آنالیز تنش های ایجاد شده به واسطه محلول های حرارتی(ترمومکانیک) به علاوه مدلسازی میکروساختار و تخلخل را می دهد.

انجام پایان نامه مواد با نرم افزار کلید فولاد

 این نرم افزار یکی از ارزشمندترین و در عین حال گرانقیمت ترین نرم افزارهای مهندسی هست. برنامه کلید فولاد یک دیتابیس بسیار قدرتمند و بزرگ از فولادها و چدن های مهندسی است. تمامی استاندارد های معروف و معتبر فولادها در این نرم افزار موجود هست و به وسیله ی استاندارد ، ترکیب شیمیایی و یا حتی خواص مکانیکی مورد نظرتون می تونید طیف وسیعی از اطلاعات در مورد فولاد یا خانواده ی فولادهای موردنظرتون رو پیدا کنید.  اطلاعاتی از قبیل ترکیب، خواص مکانیکی ، فولادهای مشابه، روشهای عملیات حرارتی و …

انجام پایان نامه مواد با نرم افزار Xpert Highscore Plus

 نرم افزار آنالیز پراش پرتو ایکس

انجام پایان نامه مواد با نرم افزارهای آنالیز تصاویر SEM

انجام پایان نامه مواد با نرم افزار IRPal

نرم افزار IRPal یک ابزار قدرتمند برای تفسیر طیف‌های IR از ترکیبات آلی است. با استفاده از این نرم افزار طیف IR را به نرم افزار داده و نرم افزار تفسیر گروه های آلی موجود را نمایش خواهد داد.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه مواد

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی مواد بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.
 • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی مواد در آن به چاپ می رسد.
 • Taylor and Francis: این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده ی آن در ارتباط با مهندسی مواد از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.

نحوه  انجام پایان نامه متالوژی

انجام پایان نامه مهندسی مواد در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • رش تحقیق
 • نتایج و بحث
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

1- کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه، حالت توسعه ی یافته ی پروپوزال نگارش شده است. هدف از این فصل، شرح مختصر موضوع تحقيق و اهميت آن با اشاره‌اي كوتاه به روش و مراحل تحقيق است.

2- مروری بر مطالعات پیشین

هدف از اين فصل که با عنوان «مروري بر ادبيات»، «مروري بر منابع» و يا «مروري بر پيشينه تحقيق» معرفي مي‌شود، بررسي و طبقه‌بندي يافته‌هاي تحقيقات ديگر محققان در سطح دنيا و تعيين و شناسايي خلأهاي تحقيقاتي است.

3- روش تحقیق

این فصل دربرگیرنده ی عناوین زیر است:

 1. مقدمه
 2. علت انتخاب روش
 3. تشريح كامل روش تحقيق

 

در زير به تعدادي از روش‌هاي تحقيق اشاره شده است:

روش تحقيق آزمايشگاهي‌

توصيف كامل برنامه‌ي آزمايشگاهي شامل مواد مصرفي و نحوه‌ي ساخت نمونه‌ها، شرح آزمايش‌ها شامل نحوه تنظيم و آماده سازي  آزمايش‌ها و دستگاه‌هاي مورد استفاده و دقت و نحوه‌ي كاليبره كردن، شرح دستگاه ساخته شده (در صورت ساخت) و ارائه‌ي روش اعتبارسنجي.

روش تحقيق آماري

توصيف ابزارهاي گردآوري اطلاعات كمي و كيفي، اندازه‌ي نمونه‌ها، روش نمونه‌برداري، تشريح مباني روش آمار و ارائه‌ي روش اعتبارسنجي.

روش تحقيق نرم‌افزارنويسي

توصيف كامل برنامه‌نويسي، مباني برنامه و ارائه‌ي روش اعتبارسنجي.

روش تحقيق مطالعه‌ي موردي

‌توصيف كامل محل و موضوع مطالعه، علت انتخاب مورد و پارامترهايي كه تحت ارزيابي قرار داده مي‌شوند، و ارائه‌ي روش اعتبارسنجي.

روش تحقيق تحليلي يا مدلسازي

توصيف كامل مباني يا اصول تحليل يا مدل و ارائه‌ي روش اعتبارسنجي.

روش تحقيق ميداني

چگونگي دستيابي به داده ها در ميدان عمل و نحوه برداشت از پاسخ هاي دريافتي.

4-نتایج و بحث

ارائه‌ي داده‌ها، نتايج و تحليل و تفسير آنها در فصل چهارم ارائه مي‌شود. تفاوت، تضاد يا تطابق بين نتايج تحقيق با نتايج ديگر محققان بايد ذكر می شود. تفسير و تحليل نتايج بر اساس حدس و گمان نبوده، بلكه برمبناي نتايج عملي استخراج‌شده از تحقيق و يا استناد به تحقيقات ديگران می باشد. در ارائه‌ي نتايج با توجه به راهنماي كلي نگارش فصل ها، تا حد امكان تركيبي از نمودار و جدول استفاده می شود.

5- نتیجه گیری و ارایه پیشنهادات

ارائه‌ي خلاصه‌اي از يافته‌هاي تحقيق جاري است. اين فصل  حاوي يک مقدمه شامل مروري اجمالي بر مراحل انجام تحقيق می باشد (حدود يک صفحه). مطالب پاراگراف‌بندي می شود و هر پاراگراف به يك موضوع مستقل اختصاص می يابد.

در صورت تمایل دانشجو، پاویرپوینت با قالب مرتبط با موضوع پایان نامه برای ارائه ی آن، انجام می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مواد باشد، در صورتی که تمایل به سفارش انجام پایان نامه متالوژی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پايان نامه ارشد مهندسی مواد ، انجام پايان نامه ارشد مواد ، انجام پايان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مواد ، مواد انجام پايان نامه کارشناسی ارشد مواد ، انجام پايان نامه مهندسی مواد ، انجام پايان نامه مواد ، انجام پایان نامه ارشد متالوژی ، انجام پایان نامه دکتری متالوژی ، مواد انجام پایان نامه دکتری مهندسی مواد ، انجام پایان نامه متالوژی ، انجام پایان نامه مهندسی مواد و متالوژی ، انجام رساله دکتری متالوژی ، انجام رساله دکتری مواد ، پایان نامه ارشد مهندسی مواد ، پروژه کارشناسی متالورژی ، مواد پروژه کارشناسی مهندسی مواد ، پروژه مهندسی مواد