مشاوره انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

گرایش بیوالکتریک در مهندسی پزشکی به جنبه الکترونیک و طراحی و ساخت دستگاه های مهندسی پزشکی، همچنین تعمیر و نگهداری تجهیزات بیمارستانی خواهد پرداخت. همچنین پردازش سیگنال پزشکی و پردازش تصویر پزشکی از ابزارهای مهم دست متخصصین این گرایش از مهندسی پزشکی برای تشخیص علائم بیماری و طراحی دستگاه می باشند.

ازحوزه های تحقیقاتی گرایش بیوالکتریک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پردازش سيگنال هاي حياتي

همان گونه كه در كلية مباحث پردازش سيگنال مطرح است، بعد از ضبط سيگنال حياتي كه خود نيازمند طراحي و ساخت سخت افزارهاي مناسب و بسيار مطمئن و استفادة بهينه از فن آوري روز است، دو مرحلة پردازشي اصلي لازم است بر روي سيگنال حاصل شده اعمال گردند تا به اهداف نهائي پردازش سيگنال نائل گرديم. غير از مراحل اصلي پردازشي ذکر شده  اصولاً ثبت و آماده‌سازي بعضي از سيگنالهاي حياتي نياز به يك كار محاسباتي اوليه دارد كه استفاده از برخی از روشهاي پردازشي خاص را لازم مي‌نمايد.

 • پردازش تصاوير پزشکي و سيستم هاي تصوير برداري

تصاوير پزشكي با توجه به آنكه وضعيت بدن را به صورت دو بعدي و حتي سه بعدي (بوسيله كامپيوتر) نشان مي‌دهند، يكي از مهمترين وسايل تشخيص براي پزشكان هستند كه همواره بخش عظيمي از تحقيقات را به خود اختصاص داده‌اند.

 • پردازش صوت و گفتار و طراحي سيستم هاي گفتار درماني و کمک همراه معلولين گفتاري

گفتار يکي از علايم بسيار مهم زيستي است که از هوشمندترين موجود روي زمين، يعني انسان صادر مي‌گردد. با توجه به توسعة وسيع سيستم ‌هاي کامپيوتري و اهميت روزافزون انواع پردازش‌های صوتی و گفتاری در جهان امروز و ارتباط تنگاتنگی که ويژگي‌های گفتار توليد شده با خصوصيات آناتوميک و عصبي دستگاه توليد گفتار و همچنين چگونگي عملکرد سيستم اعصاب مرکزي او دارد، اهميت پرداختن به اين مقولة پرکاربرد مهندسي در دانشکدة مهندسي پزشکي ظاهر مي‌گردد

 • مدلسازي سيستم هاي بيولوژيک

مطالعه، تحليل و مدلسازي سيستم‌هاي بيولوژيکي در عين اينکه راهگشاي پيشرفت فني و علمی در ديگر شاخه های رشتة مهندسی پزشکی بيوالکتريک مي باشد، به صورت ايده بخشي قوي برای انجام ابداعات در شاخه‌هاي ديگر علوم مهندسي مثل رشتة پردازش سيگنال، مخابرات و کنترل عمل مي‌کند. اهميت اين شاخه از گرايش بيوالکتريک از زيربنائي بودن آن براي ديگر شاخه‌های اين گرايش نشأت مي‌گيرد.

 • طراحي بخش هاي الکترونيکي و کنترل اعضاء و اندام مصنوعي و ساخت وسايل توانبخشي

از بخش های مهم و تخصصی رشتة مهندسي پزشکي بیوالکتریک طراحي و ساخت اندام مصنوعي است. در اين راه علاوه بر تخصص‌های بيومکانيک جهت طراحي و ساخت بخش‌های مکانيکي اندام مصنوعي و بيومواد جهت زیست سازگار ساختن آنها با ويژگي‌ها و حساسيت‌های اندام طبيعي که در مجاورت آنها قرار مي‌گيرند، در مواردي که اندام مصنوعي از نوع فعال هستند، نيازمند مدارات الکتريکي، الکترونيکي و ديجيتالي مي باشند

بهترین موسسه انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

موسسه مشاورتز با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تراز اول ایران (شامل دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شهید بهشتی و …) مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک در مقاطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری اهتمام ورزد. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک و انجام رساله دکتری مهندسی پزشکی بیوالکتریک خود را به کارشناسان ما بسپارید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند. تحویل گزارش های دو هفته ای و ماهیانه، توضیح گزارش و کد نوشته شده در هر مرحله از کار و برگزاری کلاس توجیهی کد پایان نامه از ویژگی های متمایز موسسه مشاورتز نسبت به سایر رقبا است که ما را در زمان کم تبدیل به بهترین و قوی ترین موسسه انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک کرده است.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک با نرم افزار متلب (MATLAB)

این نرم افزار پرکاربردترین نرم افزار در زمینه انجام پایان نامه مهندسی پزشکی می باشد. سادگی کد نویسی، نزدیکی این زبان برنامه نویسی به زبان انسان، کاربرد وسیع آن برای پردازش سیگنال و پردازش تصویر در حوزه مهندسی پزشکی بیوالکتریک، این نرم افزار را به پرکاربردترین نرم افزار مهندسی پزشکی تبدیل کرده است. پایان نامه با موضوعات زیر در این نرم افزار به سادگی قابلیت کد نویسی و پیاده سازی را خواهند داشت:

پردازش سیگنال پزشکی و سیگنال های حیاتی در متلب

جداسازی سیگنال قلب جنین از سیگنال قلب مادر

آنالیز سیگنال ECG و استخراج ویژگی از آن در نرم افزار متلب

آنالیز سیگنال EEG و استخراج عمق خواب آلودگی در فرد

آنالیز سیگنال EMG و استخراج میزان فعالیت عضله فرد

آنالیز حوزه زمان و فرکانس سیگنال های پزشکی برای استخراج اطلاعات از آنها

تبدیل موجک و تبدیل هار با استفاده از نرم افزار متلب

پردازش تصویر پزشکی با استفاده از متلب

لبه یابی تصویر پزشکی با استفاده از نرم افزار متلب

بهبود رزولوشن و کنتراست تصاویر پرشکی

دیتکت کردن حرکت اشیا در ویدیو با استفاده از نرم افزار متلب

تشخیص تومور با استفاده از روش های پردازش تصویر

جداسازی فرد از پس زمینه با استفاده از نرم افزار متلب

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک با نرم افزار پایتون (Python)

نرم افزار پایتون هم مانند نرم افزار متلب یک نرم افزار محاسباتی می باشد با این تفاوت که سرعت اجرای برنامه در نرم افزار پایتون خیلی بیشتر از متلب است. نرم افزار پایتون بیشتر برای دنبال کردن تغییرات در ویدیو و انجام پردازش هایی که نیاز به اجرا به صورت زمان حقیقی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ماژول های خیلی مهم این نرم افزار که در پردازش تصویر خیلی مورد استفاده قرار می گیرد ماژول opev-cv می باشد. این ماژول شامل توابعی برای پردازش تصویر می باشد که برای استفاده از این توابع کافی است که در پایتون آن تابع فراخوانی شود.

امروزه نرم افزار open-cv برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک خیلی مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا در همه جاهایی که پردازش تصویر مورد نیاز باشد جای نرم افزار متلب را گرفته است. علت این امر سادگی نرم افزار و حجم کم آن، انجام پردازش ها به صورت زمان حقیقی می باشد.

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک با نرم افزار لب ویو (Labview)

نرم افزار لب ویو یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و گرافیکی است که در بسیاری از رشته‌ ها به ‌ویژه مهندسی زیست پزشکی کاربرد تخصصی دارد. نرم افزار لب ویو در واقع یک میزکار مهندسی بر پایه نمادهای گرافیکی مهندسی به جای زبان متنی تحت عنوان ابزارهای مجازی برای تجزیه و تحلیل سیستم ‌های اندازه گیری است. عمده کاربرد آن در تفسیر و تحلیل سیگنال‌ها است. قابلیت‌ هایی که در این نرم افزار وجود دارد آن را قادر ساخته است تا محیط‌های بیولوژیکی، سیگنال های حیاتی به‌ ویژه قلب و مغز را شبیه سازی کند. از جمله استفاده‌ های نرم افزار لب ویو در مهندسی زیست پزشکی، می ‌توان به شبیه سازی تجهیزاتی چون ونتیلاتور (تنفس مصنوعی)، اکوکاردیوگراف (تصویربرداری از قلب)، پالسی اکسی متر (سنجش اکسیژن خون)، الکتروشوک (اعمال شوک قوی به بیماران ایست قلبی)، الکتروکوتر (ابزار جراحی برای برش)، اسپکتروفتومتر، ماموگرافی، مانیتورینگ و اسپیرومتر و پردازش بیوسیگنال‌ها از جمله سیگنال‌ های مغزی، سیگنال‌ های قلبی، سیگنال ‌های عضله ای و سیگنال‌ های چشمی اشاره نمود.

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک با نرم افزار فیلد دو (Field II)

این نرم افزار یک تولباکس از نرم افزار متلب می باشد که برای تصویربرداری فراصوت پزشکی توسعه داده شده است. به وسیله نرم افزار field II می توان محیط تصویربرداری فراصوت شامل آرایه ارسال، آرایه دریافت، پاسخ ضربه ارسال و دریافت و بافت بیولوژیکی را پیاده سازی کرد. در نرم افزار فیلد دو (Field II) قابلیت پیاده سازی الگوریتم های تصویربرداری فراصوت پزشکی مانند الکورتیم تاخیر و جمع و الگوریتم مینیمم واریانس وجود دارد.

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک با نرم افزار AnyBody

در بین نرم‌افزارهای موجود در زمینه ‌ی مدلسازی اسکلتی-عضلانی، یکی از نرم افزار های تخصصی مهندسی پزشکی بیوالکتریک نرم افزار AnyBody  می باشد. نرم‌افزار مدل‌سازی AnyBody به عنوان قوی‌ترین ابزار مدل‌سازی و شبیه سازی اسکله بدن می باشد. این نرم افزار همچنین دارای قابلیت مدلسازی بخشی از اسکله بدن مانند مدلسازی یک دنده یا مدلسازی مهره ای از ستون  فقرات بدن می باشد.

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک با نرم افزار پروتئوس (Proteus)

پروتئوس نرم افزاری است جهت شبیه سازی ریزپردازنده ‌ها، ایجاد شماتیک و طراحی برد مدارهای چاپی یا به عبارتی دیگر، یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در شبیه سازی و طراحی مدارهای آنالوگ و دیجیتال است. پروتئوس به دو محیط ISIS و ARES تقسیم می ‌شود. بخش ISIS برای ترسیم و تست مدارهای الکترونیکی و بخش ARES برای تهیه نقشه ‌ی مدارهای تست شده در محیط ISIS است.

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک – مشاورتز

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

پایگاه معتبر فارسی برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

 1. فصل نامه علمی پژوهشی مهندسی زیست پزشکی: این ژورنال به صورت فصلی توسط انجمن مهندسی پزشکی ایران منتشر خواهد شد. حوزه های مختلف این ژورنال شامل پردازش سیگنال پزشکی، پردازش تصویر پرشکی، پردازش تصویر فراصوت، لیزر و صوت، مدلسازی سیستم های بیولوژیکی و کلا مباحث مربوط به دنیای مهندسی پزشکی می باشد.

پایگاه معتبر انگلیسی برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی پزشکی بیوالکتریک بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • IEEE: این پایگاه همانطور که از نام آن بر می آید (موسسه ی مهندسین برق و الکترونیک آمریکا) به طور منحصر به فرد مربوط به مهندسی برق و پزشکی است و تمامی زمینه های آن را پوشش می دهد.
 • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.
 • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی پزشکی در آن به چاپ می رسد.
 • Taylor and Francis: این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده ی آن در ارتباط با مهندسی پزشکی از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.

نحوه ی انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

معمولا انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک در شش فصل نگارش می شود:

 • مقدمه
 • تعريف مسئله و پيش نيازهاي تحقيق
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • ارائه روش جديد پيشنهادي با انتخاب عنوان مناسب (براي پايان نامه)
 • شبیه سازی
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

فصل های پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک

هر فصل بايد با مقدمه شروع شود. در اين زير فصل لازم است مباحثي كه در آن فصل مورد بررسي قرار مي ‌گيرد شرح داده شود. به‌ طور مشابه هر فصل بايد داراي زيرفصل نتيجه‌گيري باشد كه خلاصه‌ي بحث و همچنين ارتباط فصل با فصل ‌هاي بعد را مشخص كند. مثالي از عناوين فصل ‌هاي مختلف به ‌شرح زير است:

 • مقدمه: در اين فصل به‌صورت توصيفي و با مرجع نگاري فراوان بحث و بررسي انجام شده و از آوردن معادلات رياضي پرهيز شود. لازم است اين فصل حداقل داراي زير فصلهاي زير باشد:
  • پيشگفتار: زير فصل مقدمه در فصل مقدمه، پيشگفتار نام دارد.
  • تاريخچه: پيدايش موضوع مورد بررسي به‌ترتيب سال وقوع و انگيزه‌ هاي اين فعاليت‌ ها مطرح شود و به اين وسيله يك دور نماي تاريخي از تحوّل علمي ايجاد شده ارائه گردد. مزايا و ضرورت بكارگيري روشهاي مورد بررسي و اينكه در كجا و به‌ چه دليل بهتر است از اين روشها استفاده شود توضيح داده شود.
  • نقد و بررسي شيوه‌هاي نوين: در اينجا روش ‌هاي موجود اخير كه در راستاي كار شما هستند بايد به ‌طور مختصر مرور شوند. چيزي شبيه نقد بررسي كه در مقدمه مقالات مجلّات پژوهشي وجود دارد با ذكر مراجع خيلي جديد در اينجا آورده شود. بيان نقاط قوت و محدوديت‌هاي روش‌های بحث شده ضروري است. در اين بررسي بايد به ‌شيوه بياني شرح داده شود كه مشخصا با انجام چه كار و با استفاده از چه اسلوبي و با چه هزينه و يا مصالحه‌اي به‌پيشرفت مورد نظر دست يافته ‌اند. خصوصاً روي نقاط ضعفي از كارهاي اخير موجود تأكيد نماييد كه فعاليت شما كه بعداً تشريح خواهد شد آن نقاط ضعف را ندارد.
  • هدف از انجام پژوهش: مسئله‌ي مورد نظر كه قرار است در اين پژوهش مشخصاً بررسي و حل گردد را در اين قسمت ترجيحاً به‌صورت بياني تعريف نماييد و هدف از انجام آنرا توضيح دهيد. مشخصاً به‌كارهايي كه مي‌خواهيد آن را بهبود دهيد اشاره كنيد.
  • اهميت موضوع پژوهش و كاربردهاي آن: در اينجا با اشاره به‌ نقاط ضعف كارهاي اخير انجام شده كه مي‌ خواهيد آنرا برطرف كنيد، اهميّت انجام آنرا از ديدگاه نظري و كاربردي بيان كنيد و توجيه لازم را براي كار انجام شده (در پايان‌نامه ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک) و يا كاري كه قرار است انجام دهيد (در پيشنهاد رساله دکتری مهندسی پزشکی بیوالکتریک) ارائه دهيد.
  • نوآوري پژوهش: در اين قسمت مشخصاً دستاوردهاي علمي بدست آمده (در پايان‌نامه ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک) و يا قابل انتظار (در پيشنهاد رساله دکتری مهندسی پزشکی بیوالکتریک) را به‌ طور فهرست وار و با توضيح مختصر براي هر يك بيان كنيد. همچنين در اينجا بايد با اشاره‌ي مقايسه‌ اي از ديدگاه ‌هاي مختلف به‌كارهاي انجام شده در جديد ترين مقالاتِ مرتبط، ويژگي‌هاي ممتاز كار خود را نسبت به آنها بيان كنيد. براي مثال بگوييد برخلاف مرجع [*]، در روش پيشنهادي اين پايان‌نامه چنين و چنان فرضي لازم نيست و از طراحي انجام شده در اين پايان نامه در چنين و چنان شرايط به اين و آن دليل عملكرد مطلوب‌ تري انتظار مي رود. در اين ‌جا تنها مراجع مهم و جديد بايد مقايسه شوند.
  • ساختار گزارش: به‌طور مختصر بيان نماييد كه در هر يك از فصول پایان نامه چه چيزي بيان مي ‌شود و ارتباط آنها با هم چيست.
 • تعريف مسئله و پيش نيازهاي تحقيق: در اين فصل مسئله مورد بررسي بصورت رياضي تعريف گردد و مفاهيم اوليه‌ي مورد نياز با انتخاب عنوان مناسب ارائه شود. در اين فصل تنها به‌طور مختصر مواردي ارائه شوند كه مستقيماً در فصول آينده مورد استفاده قرار گرفته باشند.
  • مقدمه: مقدمه‌ي هر فصل موضوعاتي كه در آن فصل مي ‌آيد را معرفي مي‌كند و نيز تلويحاً دليل اينكه چرا اين فصل اينجاست و دليل ارائه‌ي اين مطالب و ارتباط آنها با يكديگر و نيز ارتباط آنها را با فصل قبل و بعد را بيان مي ‌كند به ‌طوري‌كه پيوستگي مطالب از فصلي به فصل ديگر را حفظ نمايد.
  • زير فصل با عنوان مناسب: با چند جمله در ابتدا و انتهاي هر زير فصل و نيز با توضيح در مقدمه‌ي فصل پيوستگي و ارتباط بين زير فصل‌ها را حفظ كنيد.
  • نتيجه گيري: زير فصل نتيجه‌گيري در هر فصل نبايد تكرار مقدمه باشد بلكه بايد بحث روي نتايج آن فصل و ويژگي‌ هاي مهم آنها، اهميت نسبي مباحث، و نيز ارتباط محل بكارگيري آن نتايج در فصول ديگر را شامل شود. در اينجا بايد مقايسه ‌اي از ويژگي‌ها و محدوديتهاي هر يك از روشهاي بحث شده ارائه شود و اينكه با چه قيمتي بهبودي حاصل شده است و اينكه كجا مناسب تر است استفاده شود، نه اينكه مانند مقدمه‌ي فصل عناوين مطالب مطرح شده در آن فصل را معرفي كند.
 • مروری بر مطالعات پیشین
  • مقدمه: رجوع شود به توضیحات مقدمه فصل قبل
  • نقد و مقايسه‌ ي آخرين فعّاليت ‌هاي مرتبط انجام شده و به ‌روز با انتخاب عنوان مناسب براي حل مسئله تعريف شده در بخش قبل و يا مسئله تعميم يافته.
  • بررسي زمينه‌هاي كاربردي موضوع
  • نتيجه گيري
 • ارائه روش جديد پيشنهادي با انتخاب عنوان مناسب (براي پايان نامه)
  • مقدمه
  • ارائه‌ي رياضي روش پيشنهادي با انتخاب عنوان مناسب
  • ….
  • نتيجه گيري
 • شبيه سازي: در اين فصل براي تأييد نتايج نظري بدست آمده در فصل قبل، وجود شبيه‌سازي ضروري است.
  • مقدمه
  • ….
  • نتيجه گيري
 • نتيجه‌گيري و پيشنهادها:
  • نتيجه گيري: اين زيرفصل بايد به ‌مقايسه‌ ي كلي و نتيجه گيري از فعاليت‌هاي ارائه شده در فصول قبلي اختصاص داده شود. در پايان نامه دستاوردهاي پژوهش و نقاط قوت و نيز محدودیت هاي روش‌هاي نوين ارائه شده در مقايسه با روشهاي موجود بيان گردد به‌ طوري كه براي خواننده روشن شود تنها در چه شرايطي روش پيشنهادي مناسب است.
  • پيشنهادها: اين زيرفصل در برگيرنده‌ي ليست فعالیت ‌هاي پژوهشي آينده در جهت بهبود اين پژوهش و يا پژوهشي بسيار مرتبط است. براي هر يك از موارد پيشنهادي يك زير فصل بدهيد و صورت مسئله‌ي آنرا دست كم در يك بند به‌ طور مبسوط تعريف نموده و تمامي مراجع جديد و يا مراجع كليدي را كه مي‌ توانند راه گشا باشند و نيز مراجعي كه مي ‌توانند براي انجام اين كار از آنها ايده گرفت را قيد كنيد. مطالبي را به ‌عنوان زير فصل مطرح كنيد كه بتوان آنرا دست‌كم به‌صورت يك پايان‌نامه‌ي كارشناسي ارشد تعريف كرد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک و انجام پایان نامه دکتری مهندسی پزشکی بیوالکتریک دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیوالکتریک ، انجام پایان نامه ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک ، انجام پایان نامه دکتری مهندسی پزشکی بیوالکتریک ، انجام پایان نامه بیوالکتریک ، انجام پایان نامه ارشد بیوالکتریک ، نگارش پروپوزال مهندسی پزشکی بیوالکتریک