مشاوره انجام پایان نامه معماری
5 (100%) 1 رای

مشاوره انجام پایان نامه معماری

مشاوره انجام پایان نامه معماری در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

در تعریف معماری یعنی هنر و تکنیک طراحی و ساخت ابنیه، فضاهای داخل شهری و سایر فضاهای داخلی و خارجی به منظور پاسخ به نیازهای اصلی و زیباشناسی است. راه اندازی رشته معماری باستان شناسان فرانسوی و فارغ التحصیلان معماری مدرسه عالی ملی هنرهای زیبای فرانسه  براساس چارت آموزشی این مجموعه صورت گرفت. تا سال ۱۳۷۷ پذیرش دانشجو در رشته معماری بصورت کارشناسی ارشد پیوسته بود و از سال ۱۳۷۸ همگام با برنامه متمرکز کشوری پذیرش به صورت کارشناسی و کارشناسی ارشد تغییر پیدا کرد. دوره دکتری این اولین بار در سال ۱۳۶۹ در گروه معماری دانشکده هنرهای زیبا به تایید شورای عالی برنامه ریزی در وزارت علوم رسید.

انجام پایان نامه معماری در تمامی گرایش ها

رشته مهندسی معماری در مقطع کارشناسی ارشد دارای 9 گرایش به شرح زیر می باشد:

 • گرایش معماری-معماری
 • گرایش طراحی داخلی
 • گرایش معماری منظر
 • گرایش مطالعات معماری ایران
 • گرایش معماری اسلامی
 • گرایش بازسازی پس از سانحه
 • گرایش مدیریت پرژه و ساخت
 • گرایش انرژی و معماری
 • گرایش فناوری معماری

انجام پایان نامه معماری-معماری

اصلی ترین و عمومی ترین گرایش رشته معماری می باشد که بیشترین فارغ التحصیلان معماری به این گرایش سوق پیدا می کنند. در سال های اخیر بیشتر دانشگاه های کشور برای این گرایش رویکرد های مختلفی انتخاب کردند و بر اساس این رویکرد ها تدریس انجام می شود.این رویکرد ها عبارتند از: معماری پایدار،فناوری،طراحی مسکن،طراحی فنی،طراحی فضاهای آموزشی و فنی و طراحی فضاهای بهداشتی و درمانی.

انجام پایان نامه معماری طراحی داخلی

طراحی داخلی به ساده سازی فضای زندگی بشر می پردازد. انتظام هنری پوسته های درون کالبدی یک فضا اهمیت بالاتری نسبت به انتظام پوسته ای آن فضا دارند.

گرایش طراحی داخلی به منظور آموزش افراد و تربیت نیروهای کار مسلط به علم معماری داخلی است. خصوصیت معماری داخلی بررسی اثر ابزار بر بشر است و یک طراح داخلی در رشته معماری می بایست به اجرای علمی طراحی با رویکرد انتظام هنری پوسته های درون زیست کالبدی فضاها  با در نظر گرفتن رابطه نظم و عملکردش در طبیعت و حیات انسانی بپردازد.

دانشجویان گرایش معماری داخلی به طراحی پوسته های درون زیست فضاهای مردمی از جمله خانه های مسکونی، مساجد ، بیمارستان ، فردگاه، فروشگاه ها ، هتل ها و غیره حتی فضاهایی با سازه سبک، پارک ها، مراکز تفریحی، نمایشگاه ها، یادبود و غیره با دید نظم ، صرفه جویی در فضا با رویکرد اقتصادی به طراحی خواهند پرداخت.

انجام پایان نامه معماری منظر

معماری منظر شاخه ای از معماری است که با سازماندهی زمین و ساختمان ها برای استفاده و بهره مندی انسان سروکار دارد و به فضای بیرونی- چه از دیدگاه محیط زیست و طبیعت، چه از دیدگاه رابطه آن با زندگی انسان و چه از دیدگاه هنر و زیبایی شناسی- می پردازد. این دانش سعی در درک ارزش ها و زیبایی های طبیعت و سرزمین ها و تفاوت ها و قابلیت های محیط دارد تا در قالب طرح و نگرشی نو، راهکارهای استفاده بهینه از آن و چگونگی تجدید حیات محیط را در مقیاس خرد و کلان جستجو کند. این تخصص یک تخصص بین رشته ای است که ریاضیات، علوم، مهندسی، هنر، تکنولوژی، علوم اجتماعی، سیاست و فلسفه را شامل می شود. فعالیت یک معمار منظر میتواند از طراحی پارک ملی تا طراحی فضای باز برای شرکت های تجاری بزرگ، از طراحی یک محوطه مسکونی تا طراحی زیرساخت های شهری و مدیریت زمین های بکر و احیاء اراضی مخدوش شده مثل معادن یا محوطه های دفن زباله را در برگیرد. معمار منظر بر روی انواع ساختارها و فضاهای بیرونی اعم از کوچک و بزرگ، روستایی و شهری با مصالح نرم و سخت و مسائل هیدرولوژیکی و اکولوژیکی متفاوت فعالیت میکند.

انجام پایان نامه معماری مطالعات معماری ایران

دوره کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران به بازنگری و تعمق در پیشینه تاریخی معماری، شهر و شهرنشینی ایران و بسط و تعمیق دانش موجود در این زمینه میپردازد. بدیهی است در توضیح و تبیین مشخصات معماری و شهر به عنوان فضای زیست ایرانی در دوره های مختلف علاوه بر پرداخت به سکونتگاه ها و بناها، به شئونات دیگر زندگی انسان همانند فرهنگ، هنر، تاریخ و… پرداخته میشود.

انجام پایان نامه معماری اسلامی

دوره کارشناسی ارشد مهندسی معماری اسلامی، رسالت کشف حقایق تاریخی، تمدن و سرایت فرهنگی ایران در دوران پس از اسلام و تربیت معماران آشنا به این مباحث جهت ایجاد طراحی، آشنا به معماری ایران و شناخت عمیق مفاهیم علمی معماری اسلامی تدوین شده است.

انجام پایان نامه معماری بازسازی پس از سانحه

دوره کارشناسی ارشد (ناپیوسته) بازسازی، دوره ای از تحصیلات تکمیلی است که مجموعه ای هماهنگ از فعالیت های آموزشی و پژوهشی را در بر می گیرد. دانشجویان کارشناسی ارشد ضمن شناخت علمی مفاهیم و آشنایی با ادبیات بلایا و علل وقوع سوانح طبیعی و حوادث انسان ساز، با مقوله بحران در سه مقطع پیش از وقوع، هنگام سانحه و پس از آن آشنا شده و به مقولات اساسی، بازسازی می پردازند. تأکید اصلی دوره بر موضوع تحول و دگرگونی مجتمع های زیستی به عنوان مفهومی پویا بوده که مجموع های از فرآیند فعالیت های جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصادی، فنی، ساختمانی و زیست محیطی را شامل میگردد. در این میان به مقوله مهم تأمین سرپناه پس از سانحه، چه در زمان امداد اولیه و تحت عنوان اسکان اضطراری چه در قالب دوران سامان دهی و با نام اسکان موقت و چه در هنگام بازسازی و اسکان دائم توجه ویژه مبذول می شود.

انجام پایان نامه معماری مدیریت پروژه و ساخت

مدیریت پروژه بکار گیری دانش، مهارتها و تکنیکهای لازم در مدیریت اجرای فعالیتها، به منظور رفع نیازها و انتظارات متولیان از اجرای پروژه است. مدیریت پروژه در اجرای این مهم از دو بازوی قدرتمند برنامه ریزی و کنترل پروژه بهره می گیرد.

انجام پایان نامه معماری – انرژی و معماری

هدف از رشته معماری و انرژی، کسب مهارت در بهره مندی از عوامل اقلیمی – بومی و انرژیهای تجدید شونده در طراحی معماری پایدار و صرفه جویی در مصرف انرژی است . این رشته سعی دارد تا پایداری و محیط زیست را وارد اصول طراحی معماری کند.

انجام پایان نامه معماری – فناوری معماری

رشته کارشناسی ارشد فناوری معماری در ادامه دروس حوزه فن ساختمان در برنامه آموزشی مهندسی معماری فراهم کننده شرایط لازم برای افزایش دانش و مهارت فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معماری و مهندسی عمران در زمینه مسائل فنی ساختمان و تلفیق دو مقوله معماری و مهندسی عمران با یکدیگر به عنوان یک تخصص میان رشته ای می باشد. رشته فناوری معماری دارای 2 گرایش معماری بیونیک و معماری دیجیتال می باشد.

بهترین موسسه انجام پایان نامه معماری

موسسه مشاورتز با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه معماری در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های مهندسی معماری مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه معماری و انجام رساله دکتری معماری خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه معماری

انجام پایان نامه معماری با Auto cad :قدرتمندترین نرم افزار برای ترسیم میباشد.با استفاده از این نرم افزار قدرتمند طراحی و ترسیم دوبعدی نقشه های موضوع پایان نامه انجام می پذیرد.اعم از پلان های معماری،نماهی مربوطه،برش های و همه دیتیل های اجرایی.

انجام پایان نامه معماری با 3D max : این نرم افزار قدرتمندترین نرم افزار موجود در بازار برای شبیه سازی سه بعدی و ساخت انیمیشن است.با استفاده از این نرم افزار و پلاگین های موجود این نرم افزار مانند VRay اقدام به شبیه سازی طراحی مورد  نظر در پایان نامه میکنیم. خروجی  این نرم افزارعکس یا انیمیشن می باشد.

انجام پایان نامه معماری با Revit : نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفاده مهندسان معمار، عمران و تأسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی استفاده می‌شود. با استفاده از این برنامه به طراحی ساختمان و سازه و مولفه‌های آن به صورت سه بعدی، یادداشت و علامت‌گذاری با عناصر دوبعدی و دسترسی اطلاعات ساختمانی از پایگاه داده‌های مدل ساختمان در پایان نامه می پردازیم.

طراحی با دست آزاد

کارشناسان ما در موسسه مشاور تز توانایی انجام کارهای طراحی پایان نامه معماری توسط دست آزاد را نیز دارا می باشند. بدین صورت که خروجی طراحی سه بعدی طرح پایان نامه می تواند بصورت اسکیسی و طراحی با دست آزاد باشد.

ساخت ماکت

ماکت سازان حرفه ایی ما در موسسه آماده ارائه خدمات و مشاوره بصورت ماکت نیز دارا می باشند. بدین صورت که بعد از اتمام طراحی می توان یک مدل سه بعدی کلی از طرح مورد نظر را با استفاده از متریال های موجود در بازار اعم از مقوای ماکت سازی،چوب بالسا و … ساخت.

مشاوره انجام پایان نامه معماری - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه معماری – مشاورتز

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه معماری

مجلات و نشریه های معتبر خارجی

 A + U-ARCHITECTURE AND URBANISM: این نشریه ارتباط معماری و طراحی شهری را بررسی میکند.

ARCHITECTURAL DESIGN: این نشریه در مورد طراحی معماری می باشد.

ARCHITECTURAL HISTORY: این نشریه در مورد تاریخ معماری می باشد.

 INTERIORS-DESIGN ARCHITECTURE CULTURE:این مجله با رویکرد معاری داخلی فعالیت میکند.

مجلات و نشریات معتبر داخلی

نشریه هنرهای زیبا: هدف نشریه هنرهای زیبا-معماری و شهرسازی، انتشار نتیجه پژوهش‌ها و تجربه‌های علمی در زمینه‌های معماری و شهرسازی است.

نشریه صفه: صفّه به بررسي گذشته و حال معماري و شهرسازي ايران و جهان و مباني نظري رويدادهاي مربوط به حوزه شهرسازي، و قبول مقاله از عموم صاحب‌ نظران در زمينه‌هاي موضوعي فوق مي‌پردازد و غالب مطالب و مقالات آن به عنوان مرجع و منبع مورد استفاده دانش پژوهان قرار مي‌گيرد.

نشريه باغ نظر : مجله ای علمی پژوهشی می باشد که در راستای آشنایی با دستاوردهای جدید معماری، انتشار آخرین یافته های علمی و پژوهشی، ارتقای سطح کیفی تحقیقات معماری، تلاش یرای رفع نیازهای علمی و پژوهشی کشور و معرفی توانمندی های علمی معماری ایران اقدام به انتشار مجموعه مقالات کرده است.

نحوه انجام پایان نامه معماری

انجام پایان نامه معماری در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پژوهش
 • مروری بر ادبیات موضوع
 • روش تحقیق و بررسی مصادیق و نمونه ها
 • بررسی تحلیل یافته ها،تحلیل محل طراحی سایت وضوابط و استانداردهای طراحی
 • فرآیند طراحی براساس یافته های پژوهش وطرح پیشنهادی

1-کلیات پژوهش: این فصل از پایان نامه تکمیل کننده پروپوزال می باشد. در ابتدا با یک چکیده کلیات موضوع مطرح میشود.سپس با یک مقدمه این فصل آغاز میشود.این فصل شامل بیان مساله،ضرورت انجام موضوع،اهداف،فرضیه ها،سوالات،روش تحقیق و در نهایت نتیجه گیری میباشد.

2- مروری بر ادبیات موضوع:با استفاده از یک مقدمه هدف از این فصل شرح داده می شود.با توجه به موضوع پایان نامه بدنه این فصل توسط استاد مربوطه جهت گیری می شود.که میتوان گفت شامل تعاریف و بررسی کلید واژه های موضوع پایان نامه است.

3-روش تحقیق و بررسی مصادیق و نمونه ها:در این فصل بعد از یک مقدمه ضمن مرور مجدد روش تحقیق مختصر ارائه شده در فصل اول،به شرح تفصیلی روش تحقیق و بررسی مدل مستخرج از مطالعات فصل دوم به منظور آزمون آن در بخش دوم همین فصل.در بخش دوم این فصل  به بررسی نمونه های داخلی و خارجی ساخته شده مرتبط با موضوع پژوهش نقد و آزمون آن بر اساسم دل مستخرج می پردازیم.

4-بررسی تحلیل یافته ها،تحلیل محل طراحی سایت وضوابط و استانداردهای طراحی:در بخش اول این فصل به بررسی و تحلیل سایت محل طراحی از لحاظ اقلیمی،بصری،زیباشناختی،عملکردی و… میپردازیم.در بخش دوم این فصل ضمن ارائه استانداردها به دستور اعمل ها و توصیه های طراحی مورد نظر میپردازیم.

5-فرآیند طراحی براساس یافته های پژوهش وطرح پیشنهادی:با استفاده از یک مقدمه به مرور چهار فصل قبل میپردازیم.سپس فرایند طراحی را بیان کرده و در صورت لزوم به آلترناتیو های طراحی ،آنها را نیز بیان و نهایتا به طرح پیشنهادی میرسیم. طرح پیشنهادی شامل همه نقشه های دوبعدی وارائه دید های سه بعدی از پروژه در قالب یک پوستر خواهد بود. شایان ذکر است برای ارائه سه بعدی از ماکت و طراحی دست آزاد نیز میتوانیم استفاده کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه معماری باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه معماری دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه معماری کارشناسی ارشد ، انجام پایان نامه معماری ارشد ، انجام پایان نامه معماری اصفهان ، انجام پایان نامه معماری در اصفهان ، انجام پایان نامه معماری در شیراز ، انجام پایان نامه دکتری معماری ، انجام پایان نامه دکترا معماری ، انجام پايان نامه معماري، مراحل انجام پایان نامه معماری ، انجام پایان نامه تخصصی کارشناسی ارشد معماری ، انجام پایان نامه ارشد معماری ، انجام پایان نامه کارشناسی معماری ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی معماری ، انجام پایان نامه معماری کارشناسی ، انجام پایان نامه معماری مشهد ، انجام پایان نامه ارشد معماری در شیراز