مشاوره انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

25 سال اخیر، رشد سریعی در حوزه مدیریت منابع انسانی صورت گرفته است که پیامد و نتیجه برخی عوامل، از قبیل رشد رقابت (عمدتاً شرکتهای آمریکایی/ اروپایی در اختیار شرکتهای ژاپنی)، رشد آرام اقتصادی در ملل توسعه‌یافته غربی، درک دورنمای مشارکتهای مدیریت منابع انسانی به سمت عملکرد شرکتها، ایجاد کرسی‌های مدیریت منابع انسانی در دانشگاهها و پستهای مرتبط با حوزه مدیریت منابع انسانی در صنعت، ورود و معرفی مدیریت منابع انسانی به حوزه تحصیلی فوق‌لیسانس اداره کسب و کار (MBA) در اوایل دهه 1980 و تأکید مستمر بر لحاظ‌نمودن استراتژی مدیریت منابع انسانی در استراتژی کسب و کار است که به ظهور پارادایمی جدید در علم مدیریت با عنوان مدیریت استراتژیک منابع انسانی منتهی گردید.

اهداف رشته تحصیلی مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی شش کارکرد اصلی را برای مدیریت منابع انسانی تعریف کرده است:

به‌ کارگماری منابع انسانی

بدون شک مهمترين سرمایه استراتژيک يک جامعه و به تبع آن يک سازمان، نيروي انساني است که از ارزشي بسيار والا برخوردار است. مديريت منابع انساني به معنی بهره گيري از نيروي انساني، درجهت نيل به اهداف فردي و سازماني است که از جمله کلیدی ترین فرایندهای آن شامل جذب، گزینش و استخدام مي گردد. يک سازمان بدون توجه به عامل انساني خود مطمئنا نخواهد توانست به اهداف و رسالت خود جامه عمل بپوشاند. گزينش و استخدام دقیق و بهره گیری صحيح از نيروي انساني، افزايش کارايي، موفقيت، برتري رقابتي و در يک کلام نيل تکامل سازماني را به دنبال خواهد داشت.

انتخاب صحيح کارکنان از اهميت زيادي برخوردار است؛ زيرا انتخاب نامتناسب، (يعني انتخاب کساني که توانايي و شايستگي انجام دادن کار را ندارند يا کساني که بعد از مدتي سازمان را ترک مي کنند)، هزينه هاي سنگيني به سازمان تحميل مي کند. لذا توجه و برنامه ریزی در جهت تدوین یک سیستم صحیح گزینش امری ضروری به نظر می رسد. این سیستم می بایست از ابتدای طرح ریزی بر اساس اطلاعات صحیح، پردازش دقیق و تحلیل و به کارگیری مناسب بنا گردد. به گونه ای که، از تعیین معیار های آن  گرفته تا تصمیم گیری برای استخدام، باید بر اساس رویکردهای علمی و معتبر صورت پذیرد.

 

بهسازی منابع انسانی

در سالیان نه چندان دور تفکر اصلی بر این بود که یادگیری، کار و زندگی از هم منفک و جدا هستند. به همین دلیل آموزش هنگامی بهینه و درخور محسوب می‌شد که قبل از آغاز فعالیت کاری به افراد داده می‌شد. در این نظریه آدمی زمانی را برای آموزش صرف می‌کرد و سپس به سمت کار و زندگی حرکت می‌نمود و دیگر برای آموزش زمانی نداشت. در حال حاضر این تفکر در جامعه جهانی و در عرصه‌های مختلف جایگاهی ندارد و آموزش جزء جدانشدنی وجود آدمی گردیده است. هر سازمان برای نیل به اهداف خود به کارکنانی فعال و قابل انعطاف با شرایط مختلف نیاز دارد. هنگامی که سازمان به اجرای سیستمهای پویای آموزش و بهسازی نیروی انسانی اهتمام بورزد، نیروی انسانی عضو قابلیت انعطاف‌پذیری با شرایط مختلف سازمان را پیدا خواهد کرد، به عبارت دیگر آموزش و بهسازی اقدامی کارآمد از سوی مدیر سازمان در جهت بالا بردن سطح شایستگی اعضای سازمان است.

امروزه نیروی انسانی مهم‌ترین عامل مولد است، در گذشته اعتقاد بر این بود که سرمایه و منابع مادی روند توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را تعیین می‌کند اما در جهان کنونی منابع انسانی کارآمد در این امر تاثیر اصلی را دارد. منابع انسانی کارآمد باعث افزایش سرمایه، بهره‌برداری از منابع مختلف جامعه و ساخت و تولید روزافزون می‌گردد؛ به عبارت دیگر منابع انسانی کارآمد پیشبرد جامعه در راستای توسعه ملی را تضمین می‌کند. کشوری که نتواند مهارتها و دانش مردمش را توسعه دهد و از آن در اقتصاد ملی به نحو مؤثری بهره‌برداری کند، قادر نیست هیچ چیز دیگری را توسعه بخشد.

 

حقوق و مزایا

هر فرد شاغل ممکن است علاوه بر مزدی که به او تعلق می گیرد مبالغی را (نقدی یا غیر نقدی) از کارفرما دریافت کند . این پرداخت ها یا مزایا به دو گروه مستمر و غیرمستمر تقسیم می شوند.  پرداخت ها و مزایای مستمر پرداخت هایی هستند که ماهانه به پرسنل اختصاص داده می شود و در حکم حقوقی هم ذکر می شوند مزایای مستمر شامل مزایای نقدی و غیر نقدی می باشد. مزایای غیر مستمر مزایایی هستند که بنا بر مناسبت خاص یا کارکرد خاص ممکن است به پرسنل اختصاص یابد. این مزایا ممکن است در برخی ماه های سال به فرد شاغل تعلق گیرد. مزایای مستمر غیر نقدی: استفاده از مسکن(با اثاثیه و یا بدون اثاثیه)- استفاده از اتومبیل واگذاری از طرف کارفرما و یا سایر مزایای غیر نقدی از قبیل بن یا خوار و بار و …

مزایای مستمر نقدی: محل خدمت- محرومیت از تسهیلات زندگی- حق ایاب و ذهاب – حق اولاد- حق مقام-حقوق اصلی-حق فنی-فوق العاده جذب- کشیک- جذب – نوبت کاری- مزایای ارزی- فوق العاده کسر صندوق و … که به طور مستمر به اشخاص صندوق حقوق بگیر پرداخت می شود. مزایای غیر مستمر به استناد قانون کار و مالیات عبارتند است:  اضافه کار- پاداش انجام کار- عیدی- پاداش آخر سال- پرداخت هایی برای تهیه لباس – پرداخت هایی برای درمان و معالجه- بهره وری-خسارت اخراج- فوق العاده مسافرت مربوط به شغل-بازخرید خدمت در خاتمه خدمت- بازخرید مرخصی  و یا سایر مزایایی که توسط کارفرما طبق قانون به کارکنان پرداخت می شود.

 

مدیریت ایمنی و بهداشت

مدیریت ایمنی و بهداشت موثر، دانش چگونگی شناسایی و کنترل خطرات و به کار بردن اصول مدیریتی كلیدی در سازمان است، به گونه ای كه كاركنان به صورت ایمن و بی خطر كارشان را انجام دهند.

 

روابط کارمند و نیروی کار

طح توقعات کارمندان در گذشته این قدر بالا نبود، یعنی کارمندان خواستار انعطاف پذیری بالا، شفافیت کاری، فرهنگ سازمانی گرم و دوستانه نبودند و اصراری نداشتند که حس کنند نقش مهمی در پیشرفت سازمان ایفا می‌کنند. امروزه اگر کارفرما نتواند این توقعات را برآورده کند، باعث بی‌انگیزگی در کارمندان خواهد شد.

 

مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی عبارت است از فرایند کار کردن با افراد، به‌طوری‌که این افراد و سازمان‌شان به توانمندی کاملی دست یابند، حتی زمانی که تغییر، نیاز به کسب مهارت‌های جدید، تقبل مسئولیت‌های جدید و شکل جدیدی از روابط را ملزم باشد. در واقع مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی و جذب، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود. به عبارتی دیگر مدیریت منابع انسانی تابعی در سازمان است که عملکرد کارکنان را در خدمت‌رسانی به اهداف استراتژیک کارفرما، به حد اعلا می ساند. مدیریت منابع انسانی به دنبال یافتن چگونگی مدیریت افراد در سازمان‌ها، با تمرکز بر سیاست‌ها و سیستم‌ها می‌باشد. واحدها و بخش‌های مدیریت منابع انسانی، خصوصاً مسئول عده‌ای از فعالیت‌ها، از جمله استخدام، آموزش و توسعه، ارزیابی عملکرد و پاداش و جزا (برای مثال مدیریت سیستم حقوق و مزایا) می‌باشد. همچنین مدیریت منابع انسانی به روابط صنعتی توجه دارد، که همان تعادل در اعمال سازمانی با قوانین ناشی از بحث‌های بین کارکنان و مدیران و قوانین دولتی می‌باشد.

این رشته با هدف برنام ریزی صحیح منابع انسانی و پیشرفت در تمام حوزه های سازمانی که مرتبط با نیروی انسانی می باشد و دانشجویان این رشته در تمامی زمینه های فوق می توانند اقدام به انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت منابع انسانی نمایند و نتایج حاصل از انجام پایان نامه مدیریت را توسعه و بهسازی نیروی انسانی استفاده نمایند.

 

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی - مشاورتز

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی – مشاورتز

 

آینده شغلی رشته مدیریت منابع انسانی

فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی در حوزه های مختلف تشکیلات سازمانی، منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی در سطوح اجرایی، میانی و عالی در تمامی سازمان های خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می‌باشند، همچنین این فارغ التحصیلان بعنوان مشاور یا مجری در زمینه سیاست‌گذاری‌های بخش دولتی می‌توانند فعالیت کنند.

محورهای کلی انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

 • مدیریت منابع انسانی پیشرفته
 • تئوریهای مدیریت پیشرفته
 • سیستمهای اطلاعاتی مدیریت پیشرفته
 • مدیریت استراتژیک پیشرفته
 • نظامهای اداری تطبیقی پیشرفته
 • مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته
 • فرایند خط مشی گذاری
 • تحقیق در عملیات پیشرفته
 • بررسی مسائل مدیریت دولتی ایران
 • برنامه ریزی استراتژیک نیروی انسانی
 • مدیریت بهره وری انسانی

 

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی با نرم افزار SPSS: نام یک خانواده نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در رشته مدیرت، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی با نرم افزار LISEREL: لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدلهای معادلات ساختاری طراحی و از سوی “شرکت بین المللی نرم افزار علمی” به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانسها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تاییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی با نرم افزار AMOS :این نرم افزار را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهای کامپیوتری دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. نرم افزار آموس (ایموسAmos ) نرم افزاری برای مدل سازی معادلات ساختاری  است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.

پایگاه های معتبر علمی برای مقالات مدیریت منابع انسانی

مهم ترین پایگاه های مقالات رشته مدیریت  بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • Emerald: ین پایگاه علمی متعلق به انتشارات معروف امرالد است و به ارائه منابع علمی تخصصی (کتاب و نشریه)در حوزه های موضوعی مدیریت، علی الخصوص مدیریت مالی می پردازد.
 • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف مدیریت،علوم انسانی و … را شامل می شود.
 • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی رشته مدیریت مالی در آن به چاپ می رسد.

خدمات  مشاورتز در قبال انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

در موسسه مشاورتز ما از ابتدای کار با شما هستیم: 1- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. 2- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. 3- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و تحلیل های اقتصادی پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. 4- برای کار های آماری و اقتصادسنجی  شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. 5- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. 6- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

 

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد مدیریت منابع انسانی ، انجام پایان نامه دکتری مدیریت منابع انسانی ، انجام پایان نامه رشته مدیریت منابع انسانی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی ، انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی ، انجام پروپوزال مدیریت منابع انسانی ، سفارش انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی ، نگارش پروپوزال مدیریت منابع انسانی