مشاوره انجام پایان نامه مدیریت دولتی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت دولتی

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت دولتی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

نظام تصمیم گیری مدیران در ایران و به تبع آن در سازمانهای دولتی آن نیز دارای برخی مشکلات، و مبتلا به پاره ای آسیبها و عوارضی می باشد که به دفعات در گذر زمان و به اشکال گوناگون خود را در عملکرد سازمان های دولتی ، اعم از اجرایی، خدمات رسان، اقتصادی، نظامی و… نشان داده و با سطح نوآوری سازمانی در نهادها و سازمانهای مذکور نیز در ارتباط می باشند.

لذا رشته مدیریت دولتی در صدد بررسی و شناسائی آسیب ها و عوارض موجود در نظام تصمیم گیری مدیران در سازمان های دولتی و شناخت رابطة آن با سطح نوآوری سازمانی در این سازمان ها به منظور ارائه راهکارهای سازنده و مناسب به مسئولین و دست اندر کاران در این زمینه می باشد.

این رشته دانشگاهی در تمامی مقاطع تحصیل در تمامی دانشگاه های کشور دارای دانشجو می باشد دانشجویان رشته مدیریت دولتی در مقاطع ارشد و دکتری می توانند با توجه به نیاز سازمان های دولتی موضوع پایان نامه خود را انتخاب نمایند و با توجه به موردکاوری مشخص شده اقدام به نگارش پایان نامه نمایند و از نتاج پایان نامه ارشد خود در جهت رونق و بهبود ارگان های دولتی استفاده شود.

اهداف رشته تحصیلی مدیریت دولتی

اهداف و آرمانها در چارچوب یک نظام اداری سالم قابل دستیابی اند و اگر نظام اداری،سالم و کارا نباشد علیرغم نیتهای خیر سیاست گذاران آنچه در عمل تحقق می یابد ممکن است در تضاد با آن اهداف و سیاستها باشد.بنابراین بدون نظام اداری سالم دستیابی به توسعه در یک کشور جهان سومی نظیر ایران بسیار بعید بنظر می رسد

نظام اداری در ایران علیرغم ظاهر مدرن خود قادر به ایفای کارکردهای یک نهاد مدرن در جامعه نبوده و نیست مراحل انجام کار اداری همیشه مورد اعتراض مراجعه کنندگان بوده است. متأسفانه نظام اداری در ایران به دلایل مسائل درون سازمانی و برون سازمانی نه تنها به توسعه کشور کمک نکرده بلکه به تثبیت عقب ماندگی کشور یاری رسانده است و علیرغم برنامه های انقلاب اداری،اصلاح اداری،پاکسازی ادارات و قبض و بسط مدیریت اداری کشور همچنان از مسائل ساختاری و مدیریتی رنج می برد آنچه که رشته مدیریت دولتی به دنبال آن است این مساله می باشد که دانشجویان این رشته دانشگاهی پس از گذراندن واحد پایان نامه در مقاطع ارشد و دکتری بتوانند فارغ التحصیل شوند و در سازمان های دولتی و ادارات دولتی مشغول شوند و به رشد و شکوفایی این سازمان ها کمک نمایند.

آینده شغلی در رشته مدیریت دولتی

رشته مدیریت دولتی با توجه به داشتن بسترهای مختلف و زیرساختهای دولتی در کشور ایران و اینکه مدیران دولتی در سازمان های دولتی دائم در حال تغییر هستن می تواند آینده شغلی خوبس داشته باشد دانشجویان رشته مدیریت دولتی معمولا پس از انجام پایان نامه خود با توجه به پروپوزال پیشنهادی می توانند از نتایج پایان نامه ارشد و دکتری در سازمان های دولتی برای بهبود و پیشرفت استفاده نمایند.

محورهای کلی انجام پایان نامه مدیریت دولتی

مدیریت دولتی شامل محورهای اصلی ذیل می گردد که در ادامه با جزئیات بیش تر هر محور مورد بررسی قرار خواهد گرفت

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – توسعه منابع انسانی

وسعه منابع انسانی جنبه های مختلف توانمندسازی و تفویض اختیار کارکنان در سازمان را در بر می گیرد. در ابتدا توسعه منابع انسانی با محور مدیریت افراد در سازمان و با تاکید بر پرداخت حقوق، آموزش و وظایف دیگر نظیر رضایت کارکنان در سازمان بوده است. اما امروزه این حوزه دستخوش تغییر و تحولات اساسی شده است و بر خودشکوفایی و نمایش استعداد های بالقوه کارکنان تمرکز دارد.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – طراحی سازمان‌های دولتی

مفهوم عملکرد در دو دهه گذشته در مرکز تحولات مديريت دولتي قرار گرفته و به هدف محوري آن تبديل شده است. مسلما هر سازمان دولتی برای هدفی خاص طراحی شده است و رسیدن به آن اهداف مدیریت خاص آنها را می طلبد. با توجه به تحولات روزافزون در تمامی ابعاد جامعه، نیازهای متنوعی نیز در جامعه ایجاد می شود و متعاقب آن، سازمان یا تشکیلاتی برای برطرف کردن آن نیاز باید ایجاد گردد. لذا باید متخصصینی مجرب و آگاه به تمامی نیازهای روز جامعه و دولت وجود داشته باشند تا با دانش خود ضمن طراحی سازمان های مورد نیاز جامعه و دولت بتوانند در جهت رفع نیازهای جدید ایفای نقش نمایند. دوره کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی با این هدف طراحی شده است. مباحثی چون سازماندهی و طراحی سازمان، بازمهندسی تشکیلات دولتی و حکومت الکترونیک، مباحث اصلی دوره کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی را تشکیل می دهند.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – بودجه و مالیه عمومی

مالیه عمومی بررسی عملیات و فعالیتهای مربوط به چگونگی انجام هزینه‌های دولتها، روشهای جمع آوری در آمدها و نحوه اداره وجوه و منابع مالی است. یکی از مسائلی که فکر اقتصاددانان امروز را بخود مشغول می کنید و در تمامی کشورهای جهان، چه کشورهای توسعه یافته و چه کشورهای در حال توسعه موضوع داغ روز است و آن تحت عنوان مالیه عمومی است. دلیل اهمیت آن را می‌توان گسترش روز افزون وظایف دولت ها، گسترش نیازهای ملت‌ها و منابع محدود در حال کاهش کشور خلاصه کرد. و این باعث علم جدیدی بنام علم مالیه عمومی گردید.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – خط مشی گذاری عمومی

خط‌مشي عمومي، تصميم دولت يا حكومت در مواجهه با يك موضوع، چالش يا يك مساله عمومي است. همان‌طور كه هدف‌ها، نتايج مورد انتظار را مشخص می‌کنند و برنامه‌ها، راه رسيدن به آن‌ها را روشن می‌سازند، خط‌مشی‌ها راهنماي عمل بوده، اولویت‌ها، بايدها و نبايدها را معين می‌کنند. خط‌مشی عمومي همچنين نشان دهنده خطوط كلي در فعالیت‌ها و اقدامات بخش عمومي است.

خط‌مشي عمومي عبارت است از آن چيزي كه دولت‌ها تصميم دارند انجام دهند يا انجام ندهند. دولت‌ها كارهاي زيادي انجام مي‌دهند. تعارضات را در جامعه نظم مي‌دهند، جامعه را سازماندهي مي‌كنند تا تعارض با ساير جوامع را رفع كنند؛ مقدار زيادي از پاداش‌هاي نمادين و خدمات مادي را بين اعضاي جامعه تقسيم مي‌كنند؛ و اغلب در قالب ماليات از جامعه پول دريافت مي‌كنند؛ بنابراين خط‌مشي‌هاي عمومي ممكن است رفتارها را نظم‌دهي كنند، بوروكراسي‌ها را سازماندهي كنند، منافع را توزيع كنند، و يا ماليات‌ها را جمع‌آوري كنند؛ يا اينكه همه این‌ها را هم‌زمان انجام دهند.

خط‌مشي عمومي تصميمي است كه در قبال يك مشكل عمومي اتخاذ مي‌شود، اما خط‌مشي صرفاً اتخاذ تصميم نيست، بلكه فرآيندي است شامل تمام اقدامات كه از زمان احساس مشكل شروع مي‌شود و به ارزيابي نتايج حاصل از اجراي خط‌مشي ختم مي‌گردد.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی

از چند سده اخیر و با رشد پرشتاب صنعت و فناوری در جهان, عقب‌ماندگی مناطق روستایی بیشتر عیان گردیده است. از آن‌جاییکه عموماً روستاییان نسبت به شهرنشینان دارای درآمد کمتری هستند و از خدمات اجتماعی ناچیزی برخوردار هستند, اقشار روستایی فقیرتر و آسیب‌پذیرتر محسوب می‌شوند که بعضاً منجر به مهاجرت آنان به سمت شهرها نیز می‌شود. علت این امر نیز پراکندگی جغرافیایی روستاها, نبود صرفه اقتصادی برای ارایه خدمات اجتماعی, حرفه‌ای و تخصصی‌نبودن کار کشاورزی (کم‌بودن بهره‌وری), محدودیت منابع ارضی (در مقابل رشد جمعیت), و عدم‌مدیریت صحیح مسؤولان بوده است. به همین جهت, برای رفع فقر شدید مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستاییان, ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری آنان, تمهید ”توسعه روستایی“ متولد گردید.

بنا بر تعریف, برنامه‌های توسعه روستایی, جزئی از برنامه‌های توسعه هر کشور محسوب می‌شوند که برای دگرگون‌سازی ساخت اجتماعی-اقتصادی جامعه روستایی بکار می‌روند. اینگونه برنامه‌ها را که دولت‌ها و یا عاملان آنان در مناطق روستایی پیاده می‌کنند, دگرگونی اجتماعی براساس طرح و نقشه نیز می‌گویند. این امر در میان کشورهای جهان سوم که دولت‌ها نقش اساسی در تجدید ساختار جامعه به منظور هماهنگی با اهداف سیاسی و اقتصادی خاصی به عهده دارند, مورد پیدا می‌کند. از سوی دیگر توسعه روستایی را می‌توان عاملی در بهبود شرایط زندگی افراد متعلق به قشر کم‌درآمد ساکن روستا و خودکفاسازی آنان در روند توسعه کلان کشور دانست.

در گذشته بعضی مدیران و سیاست‌گذاران امر توسعه, صرفاً بر ”توسعه کشاورزی“ متمرکز می‌شدند که امروز نتایج نشان داده است که توسعه روستایی صرفاً از این طریق محقق نمی‌شود. روستا جامعه‌ای است که دارای ابعاد اجتماعی مختلف است و نیازمند توسعه همه‌جانبه (یعنی توسعه روستایی) است نه صرفاً توسعه کسب‌وکار و نظامی به نام ”کشاورزی“. هرچند باید گفت که از طریق توسعه کشاورزی موفق نیز الزاماً توسعه روستایی محقق نمی‌شود. چون اولاً فواید توسعه کشاورزی عاید همه روستاییان نمی‌شود (بیشتر عاید زمین‌داران, بخصوص مالکان بزرگ, می‌شود), ثانیاً افزایش بهره‌وری کشاورزی باعث کاهش نیاز به نیروی انسانی می‌شود (حداقل در درازمدت) و این خود باعث کاهش اشتغال روستاییان و فقر روزافزون آنان و مهاجرت بیشتر به سمت شهرها می‌شود.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – مدیریت رفتار سازمانی

رفتار سازمانی مطالعه تأثیر افراد، گروه‌ها و ساختارها بر رفتار در یک سازمان است که هدف آن، به کار بردن این دانش برای بهبود کارایی سازمان است. رفتار سازمانی علم مطالعه و کاربرد دانش درباره نحوه برخورد مردم، افراد و گروه‌ها در سازمان‌ها می‌باشد. این کار با رویکرد سیستمی انجام می‌شود. یعنی روابط بین مردم و سازمان‌ها را در ارتباط با کل افراد، گروه‌ها، سازمان‌ها و سیستم‌های اجتماعی تشریح می‌نماید و هدف آن دستیابی به اهداف انسانی سازمانی و اجتماعی با ایجاد روابط بهتر می‌باشد.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – تشکیلات و روش‌ها

در دانش مدیریت فرآیند سازمان‌دهی، تقسیم کار بین واحدها و مشاغل مشخص است؛ برای تحقق هدف معین و ایجاد هماهنگی لازم برای اطمینان از اینکه این واحدها و مشاغل، متناسب با هم عمل خواهند کرد؟ نتیجه سا‌زماندهی، ایجاد ساختار است و ساختار، روابطی منظم و منطقی که لازمه عملیات اعضای سازمان است، به وجود می‌آورد. از طریق فراگرد سازماندهی، افراد به صورت گروهی در ساختار و روابط متشکلی قرار می‌گیرند تا با تواناییهای لازم و کافی، کار مؤثری را برای رسیدن به هدفهای معین انجام دهند. اعضای هر گروه یا سازمان، به طور انفرادی، از لحاظ هوش، استعداد، توانایی، تجربه حرفه‌ای و کششهای عاطفی متفاوتند در اثر سازماندهی، از قابلیتها و تواناییهای افراد به طور مناسب و شایسته استفاده می‌شود. پس به طور خلاصه می توان گفت سازماندهی از دو مؤلفه بوجود آمده است: تقسیم کار و یکپارچه سازی. به این معنا که در هر کار تشکیلاتی ابتدا لازم است مسئولیت هایی سپرده شود و بین مسئولین هماهنگی بوجود آید. این یعنی سازماندهی در فعالیت های مدیریتی- تشکیلاتی.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی – سیستم های اطلاعاتی مدیریت

سیستم اطلاعات مدیریت سیستمی یکپارچه متشکل از کاربر و ماشین برای ارائه اطلاعات در پشتیبانی از عملیات، مدیریت و تصمیم گیری در سازمان است. این سیستم از نرم افزار و سخت افزار رایانه ای، راهنماها و دستورالعمل ها، مدل هایی برای تحلیل، برنامه ریزی، کنترل و تصمیم گیری و یک پایگاه اطلاعات بهره می گیرد. سیستم اطلاعات مدیریت سیستمی است که داده های محیطی را جمع آوری و داده های تبادلات و عملیات سازمانی را ثبت می کند و سپس آن ها را فیلتر، سازمان دهی و انتخاب کرده و به عنوان اطلاعات به مدیران ارائه می نماید و ابزاری برای مدیران فراهم می آورد که اطلاعات مورد نیاز خود را تولید نمایند.

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت دولتی - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت دولتی – مشاورتز

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مدیریت دولتی

انجام پایان نامه مدیریت دولتی با نرم افزار SPSS: نام یک خانواده نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در رشته مدیریت، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود.

انجام پایان نامه مدیریت مالی با نرم افزار LISEREL: لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدلهای معادلات ساختاری طراحی و از سوی “شرکت بین المللی نرم افزار علمی” به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانسها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تاییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

انجام پایان نامه مدیریت دولتی با نرم افزار AMOS :این نرم افزار را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهای کامپیوتری دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. نرم افزار آموس (ایموسAmos ) نرم افزاری برای مدل سازی معادلات ساختاری  است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.

پایگاه های معتبر علمی برای مقالات مدیریت دولتی

مهم ترین پایگاه های مقالات رشته مدیریت  بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • Emerald: ین پایگاه علمی متعلق به انتشارات معروف امرالد است و به ارائه منابع علمی تخصصی (کتاب و نشریه) در حوزه های موضوعی مدیریت، علی الخصوص مدیریت مالی می پردازد.
  • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف مدیریت،علوم انسانی و … را شامل می شود.
  • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی رشته مدیریت مالی در آن به چاپ می رسد.

خدمات  مشاورتز در قبال انجام پایان نامه مدیریت دولتی

در موسسه مشاورتز ما از ابتدای کار با شما هستیم: 1- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. 2- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. 3- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و تحلیل های اقتصادی و آماری پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. 4- برای کار های آماری و اقتصادسنجی  شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. 5- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. 6- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مدیریت دولتی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه مدیریت دولتی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد مدیریت دولتی ، انجام پایان نامه دکتری مدیریت دولتی ، انجام پایان نامه رشته مدیریت دولتی ، انجام پایان نامه مدیریت دولتی ، انجام پایان نامه های مدیریت دولتی ، سفارش انجام پایان نامه مدیریت دولتی ، نگارش پروپوزال مدیریت دولتی