مشاوره انجام پایان نامه عمران زلزله
4 (80%) 1 رای

مشاوره انجام پایان نامه عمران زلزله

در این مقاله مشاوره انجام پایان نامه عمران زلزله مورد بررسی قرار می گیرد.

گرایش مهندسی زلزله یکی از مهم ترین زمینه های علمی رشته مهندسی عمران محسوب می شود. از آنجاییکه سازه های نوین از قبیل ساختمان ها و پل ها اغلب در معرض مخاطرات طبیعی دینامیکی مانند زلزله و باد هستند، لازم است تحلیل، طراحی و بررسی عملکرد سازه ها تحت اثر تحریکات لرزه ای صورت گیرد. علم مهندسی زلزله به این مهم می پردازد.

محورهای کلی انجام پایان نامه عمران زلزله

مهندسی زلزله دارای محورهای مطالعاتی شامل موارد زیر است:

 1. طراحی لرزه ای مبتنی بر عملکرد سازه ها
 2. اثر زلزله بر سازه های فضا کار
 3. روش های بهسازی و مقاوم سازی سازه ها
 4. روش های بهینه سازی لرزه ای سازه ها
 5. مدلسازی و تحلیل دینامیکی سازه ها
 6. کنترل لرزه ای سازه ها
 7. تحلیل قابلیت اطمینان لرزه ای سازه ها
 8. اندرکنش خاک و سازه
 9. رفتار دینامیکی خاک
 10. اثر زلزله بر سازه های بنایی
 11. اثر زلزله بر سازه های ویژه شامل پلها، مخازن و سازه های بلند مرتبه
 12. ارزیابی و مدیریت خطرپذیری لرزه ای
 13. اثر بخشی آیین نامه ها و ضوابط اجرایی مقاوم سازی و ایمنی سازه ها
 14. آسیب پذیری و بهسازی شریان های حیاتی

 

مشاوره انجام پایان نامه عمران زلزله - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه عمران زلزله – مشاورتز

نرم افزارهای پرکاربرد در انجام پایان نامه عمران زلزله

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با MATLAB

از جمله زبان‌های برنامه نویسی قدرتمند، MATLAB است که در چند دهه اخیر به طور روبه رشدی در جامعه آکادمیک و صنعت گسترش یافته است. علاوه بر زبان ساده آن، دستورهای آماده MATLAB که حجم برنامه نویسی را به طور موثری کاهش می‌دهد، یکی از دلایل گسترش آن می‌باشد. در MATLAB علاوه بر امکان کدنویسی در m.file، امکان استفاده از Tool Box های آماده آن وجود دارد. در علم مهندسی عمران نیز بسیاری از تحلیل‌های تخصصی در MATLAB با استفاده از کدنویسی و بهره گیری از Tool Box های آن قابل انجام است.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با OpenSees

نرم افزاری قدرتمند است که در دانشگاه برکلی برای محاسبه پاسخ‌های دینامیکی سازه ها تحت اثر بارهای دینامیکی نظیر زلزله و باد با استفاده از تحلیل المان محدود می باشد. این نرم افزار به صورت اپن سورس و رایگان برای استفاده جامعه آکادمیک ارائه شده است. قابلیت شبیه سازی رفتار غیرخطی مصالح مختلف برای تحلیل های دینامیکی غیرخطی از قابلیت های این نرم افزار می باشد.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با ANSYS

نرم افزاری است بر پایه اجزای محدود که به طور گسترده در صنعت توسعه یافته است. از این نرم افزار برای تحلیل و طراحی صنعتی بهره گرفته می شود. به دلیل قابلیت های بالا در علم مهندسی زلزله نیز کاربرد داشته است. قابلیت تحلیل و طراحی اعضا و اتصالات و همچنین شبیه سازی کلان سازه نیز در این نرم افزار وجود دارد.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با Abaqus

نرم افزاری است بر پایه اجزای محدود که قابلیت شبیه سازی، تحلیل و طراحی اعضای و اتصالات و همچنین سازه ها، پلها و سدها را تحت اثر بارهای استاتیکی و دینامیکی داراست. این نرم افزار قابلیت شبیه سازی انواع مصالح و رفتار های غیرخطی را دارا بوده و برای تحلیل های دینامیکی خطی و غیرخطی بسیار پرکاربرد بوده است.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با Civil3D

نرم افزاری است از مجموعه Autodesk که برای تحلیل و طراحی سازه‌های عمرانی توسعه یافته است.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با CSI Bridge

نرم افزاری است برای شبیه سازی، تحلیل و طراحی پلها می باشد، به طوریکه قابلیت تعریف ژئومتری های پیچیده، شرایط مرزی و ترکیب بارهای مختلف را داراست.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با Arc GIS

این نرم افزار ابزای قدرتمند است برای ارتباط نقشه ها و اطلاعات آماری به طوری که تحلیل های پیچیده بر پایه اطلاعات مکانی را ممکن می سازد.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با FLAC 3D

نرم افزار شبیه سازی عددی و تحلیل ژئوتکنیک خاک، سنگ، آب های زیرزمینی و تکیه گاه زمین است. کاربردهای آن شامل طراحی مهندسی، تخمین ضریب اطمینان و شبیه سازی آزمایشات است.

 1. انجام پایان نامه عمران زلزله با SeismoSignal

نرم افزاری پر کاربرد در علم مهندسی زلزله است که قابلیت تحلیل اطلاعات داده های حرکت زمین را داراست. محیط ساده نرم افزار، توانایی موثر تحلیل اطلاعات مربوط به رکورد زلزله ها و همچنین قابلیت ترسیم انواع نمودار و طیف های مربوط به زلزله از مزایای این نرم افزار می باشد که به طور رو به رشدی توسط مهندسین زلزله مورد استفاده قرار می گیرد.

پایگاه های معتبر علمی برای مقالات مهندسی عمران

 • Science Direct : پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.
 • Springer : این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه مهندسی عمران – زلزله در آن به چاپ می رسد.
 • Taylor and Francis : این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده آن در ارتباط با مهندسی عمران از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.

پایگاه های معتبر تحلیل، جستجو و ارائه زلزله های رخ داده پیشین

پایگاه مرکز تحقیقات مهندسی زلزله آمریکا می باشد که رکورد زلزله های ثبت شده در مناطق مختلف جهان را دسته بندی و برای استفاده جامعه آکادمیک ارائه کرده است. قابلیت جستجوی رکورد زلزله تک و مجموعه ای از زلزله ها را بر اساس تاریخ، شدت، مکانیزم گسل و ایستگاه محل ثبت را فراهم آورده است. تاریخچه زمانی رکورد زلزله ها برای دو مولفه افقی و مولفه قائم شتاب را ارائه می دهد. علاوه بر این امکان دریافت زلزله های خام (مقیاس نشده) و همچنین مقیاس زلزله ها بر اساس طیف طراحی آیین نامه های معتبر سازه را دارا می باشد.

پایگاه مطالعات زمین شناسی آمریکاست. در این پایگاه نقشه های خطر پذیری برای انواع مخاطرات طبیعی مانند زلزله، طوفان، سیل و غیره ارائه شده است. مشخصات زلزله های پیشین در این پایگاه ارائه شده است.

خدمات موسسه در قبال انجام پایان نامه عمران زلزله

در این موسسه تمامی مراحل به صورت گام به گام صورت خواهد گرفت : 1- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. 2- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. 3- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و شبیه سازی پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. 4- برای شبیه سازی های شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. 5- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. 6- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

با امید به اینکه مطالب ارایه شده مفید واقع شود. در صورت تمایل به همکاری برای انجام پایان نامه عمران زلزله در خدمت شما خواهیم بود.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه عمران زلزله ، انجام پایان نامه ارشد عمران زلزله ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران زلزله ، انجام پایان نامه دکتری عمران زلزله ، انجام پروژه زلزله ، انجام پایان نامه زلزله ، انجام پایان نامه ارشد زلزله ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زلزله ، انجام پایان نامه مهندسی عمران زلزله ، انجام پایان نامه عمران گرایش زلزله ، انجام پایان نامه رشته زلزله ، سفارش پایان نامه عمران زلزله ، نگارش پروپوزال عمران زلزله