مشاوره انجام پایان نامه عمران راه و ترابری
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه عمران راه و ترابری

در این مقاله مشاوره انجام پایان نامه عمران راه و ترابری مورد بررسی قرار می گیرد.

مهندسی راه و ترابری و حمل و نقل، استفاده از اصول علمی و فن آوری در برنامه ریزی، طراحی کاربردی، عملیات و مدیریت تسهیلات برای هر وسیله حمل و نقل (جاده، راه آهن، آب و هوا) است تا بتواند مسافرتی امن، سریع، راحت و اقتصادی برای مردم و کالاها فراهم آید. مهندسی حمل و نقل به رشته های مشابه مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، هوا فضا و مهندسی دریایی متصل است. شاخه اصلی مهندسی حمل و نقل عبارتند از: مهندسی ترافیک، مهندسی بزرگراه، مهندسی بندر، مهندسی فرودگاه، مهندسی زیرساخت و …. برنامه های تحصیلی شامل موضوعاتی مانند ایمنی حمل و نقل، طراحی راه، طراحی روسازی، برنامه ریزی شهری، مهندسی ترافیک و شبیه سازی، عملیات ترافیکی بزرگراه ها، سیستم های حمل و نقل عمومی است.

مهندسان حمل و نقل دانش فنی و همچنین درک عوامل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را فرا می گیرند. آنها معمولا با برنامه ریزان شهر کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که سیستم حمل و نقل به کیفیت زندگی جامعه کمک می کند. دانشجویان مهندسی حمل و نقل دانش فنی اساسی و عملی را برای انجام محاسبات مهندسی، کارکرد برنامه های کاربردی با استفاده از نرم افزار مهندسی حمل و نقل تخصصی به دست خواهند آورد. آنها وابستگی متقابل بین حمل و نقل، برنامه ریزی شهری و منطقه ای را بر اساس الزامات تحرک پایدار ارزیابی می نمایند.

اکثریت پایان نامه های نوشته شده در کارشناسی ارشد راه و ترابری و حمل و نقل و تدارکات به سمت توسعه، تجزیه و تحلیل و استفاده از روش های کمی یا کیفی برای بهینه سازی، برنامه ریزی و یا مدل سازی مشکلات در ترافیک و حمل و نقل تدارکات گرا هستند. برای پایان نامه های مبتنی بر روش های کمی، درک عمیق موضوعات آماری و یا تحقیقات عملیاتی معمولا یک پیش نیاز مهم است.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری در تمامی زمینه ها

مهندسی عمران راه و ترابری دارای گرایش های کلی زیر می باشد.

1) راه‌آهن: راه آهن یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که در زمینه طراحی خطوط راه‌آهن شهری و بین شهری به مطالعه مسائل زیرسازی آن می پردازد.

2) مهندسی تونل : مهندسی تونل یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به بررسی رفتار دینامیکی، استاتیکی و مکانیک سنگ احداث انواع تونل های راه آهن، مترو، جاده های کوهستانی و … می‌پردازد. این گرایش با رشته های ژئوتکنیک زیر مجموعه مهندسی عمران و همچنین زمین شناسی ارتباط دارد.

3) مهندسی پل:

مهندسی پل یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به طراحی و تحلیل انواع پل های ارتباطی خطوط راه، راه آهن و … می پردازد.

4) طراحی فرودگاه: طراحی فرودگاه یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به طراحی و تحلیل روسازی های فرودگاهی که با طراحی های روسازی راه های ارتباطی وسایل نقلیه متفاوت است می‌پردازد.

5) مهندسی بنادر: مهندسی بنادر یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به تحلیل و طراحی اسکله های دریایی و … می پردازد. این گرایش با رشته های سازه های هیدرولیکی و مهندسی سواحل و بنادر در زیرشاخه عمران ارتباط دارد.

6) مدیریت و نگهداری راه: مدیریت و نگهداری راه یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که بررسی نحوه مدیریت و بازدید مسیرهای راه و روسازی راه های احداث شده می پردازد.

7) برنامه‌ریزی حمل و نقل: برنامه ریزی حمل و نقل، یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به برنامه ریزی حمل و نقل، اعم حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی، زمینی؛ حمل و نقل کالا، مسافر و بطور کلی مدریت و برنامه ریزی تقاضای سفر  می‌پردازد.

8) مهندسی ترافیک: مهندسی ترافیک، یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به بررسی مسائل ترافیکی با در نظر گرفتن مبدا و مقصد سفر و عابرین پیاده به مدیریت حمل و نقل و ترافیک های ارتباطی بین دو نقطه می پردازد.

9) مهندسی نقشه برداری: مهندسی نقشه برداری یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که به طراحی و تحلیل زمین و اراضی و نقشه برداری و مسیرهای طولی و عرضی راه می‌پذیرد.

10) ایمنی: مهندسی ایمنی حمل و نقل و ترافیک یکی از گرایش های مهندسی عمران راه و ترابری می باشد که با توجه به عنوان آن به بررسی مسائل ایمنی چه در عابرین پیاده چه در استفاده کنندگان از وسائل نقلیه و مسافران می پردازد.

مشاوره انجام پایان نامه عمران راه و ترابری - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه عمران راه و ترابری – مشاورتز

بهترین موسسه انجام پایان نامه عمران

موسسه مشاورتز با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه عمران در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های مهندسی عمران اعم از راه و ترابری، سازه، مدیریت ساخت، آب و سازه های هیدرولیکی و … مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه عمران و انجام رساله دکتری عمران خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه عمران راه و ترابری

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار MATLAB : نرم افزاری مطلوب برای برنامه نویسی و محاسبات در تمامی شاخه های مهندسی عمران می باشد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار MSP : نرم‌افزاری به منظور بررسی مالی، زمانی و مدیریت جامع پروژه ها در گرایش مدیریت ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار ABAQUS: نرم افزار تحلیل اجزای محدود سازه های مهندسی است و بررسی های میکرو آن ها استفاده می شود. امکانات تحلیل و گرافیکی و پردازنده های قوی این نرم افزار موجب شده است که در تحلیل سازه ها در شاخه های سازه و سازه های هیدرولیکی و زلزله و راه و ترابری و ژئوتکنیک و راه‌آهن و سازه های دریایی و پدافند غیر عامل کاربرد داشته باشد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار ANSYS: نرم افزار تحلیل اجزای محدود سازه های مهندسی است و بررسی های میکرو آن ها استفاده می شود. امکانات تحلیل و گرافیکی و پردازنده های قوی این نرم افزار موجب شده است که در تحلیل سازه ها در شاخه های سازه و سازه های هیدرولیکی و زلزله و راه و ترابری و ژئوتکنیک و راه‌آهن و سازه های دریایی و پدافند غیر عامل کاربرد داشته باشد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار CIVIL3D : این نرم افزار برای طراحی و تحلیل راه استفاده می شود و در شاخه راه و ترابری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار PLAXIS: نرم‌افزار تحلیل اجزای محدود سازه‌های زمینی است که در شاخه های سازه و سازه‌های هیدرولیکی و ژتوتکنیک و راه و ترابری و راه‌آهن کاربرد داشته باشد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار ENVI : این نرم افزار به منظور بررسی تصاویر ماهواره ای و GPS در نرم افزار Land  برای انجام پایان نامه عمران راه و ترابری: نرم افزار land نرم افزاری قدرتمند است اما به دلیل دقت و گرافیک پایین و توانایی‌های کم توسط بخش صنعتی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار SdrMap: این نرم افزار بیشتر توسط نقشه بردارها استفاده می شود ولی امروزه با ظهور land دیگر به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار Civil 3d : نمونه ای جدید نرم افزار land استو این نرم افزار قدرتمند دارای پروفیل طولی بسیار شبیه سایر نرم افزارهای راهسازی بوده و دقت محاسبات بالایی دارد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری با نرم افزار Csdp: نرم افزاری ساخت ایران، با قفل سخت افزاری که تمامی شرکت های مشاور با این نرم افزار به طراحی راه می پردازند. محیط گرافیکی مناسب و دارا بودن کتابخانه قوی، از مزایای این نرم افزار می باشد.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه عمران راه و ترابری

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی عمران راه و ترابری بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • Science Direct: پایگاه elsevier نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه‌های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.
  • Springer: این پایگاه نیز همچون elsevier تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی عمران در آن به چاپ می رسد.

نحوه انجام پایان نامه عمران راه و ترابری

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری در پنج فصل نگارش می شود:

  • کلیات پایان نامه
  • مبانی نظری و پیشینه تحقیقات
  • روش تحقیق
  • مدل سازی
  • نتیجه گیری و پیشنهادات

1- کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه، حالت توسعه یافته پروپوزال تصویب و نگارش شده است. شیوه ی نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای کلی در ارتباط با موضوع مورد بحث، چالش های موجود بر سر راه و مکانیسم پیشنهادی در پاراگراف آخر می باشد. دیگر بخش های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری های پایان نامه می باشد که با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می کنیم. در پایان  این فصل نیز در قالب بخش بندی پایان نامه، به صورت خلاصه و در 5 یا 6 خط به معرفی اجمالی تمامی فصول پایان نامه می پردازیم.

2- مبانی نظری و پیشینه تحقیقات

در این فصل ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط با موضوع پژوهش و روشهای مورد استفاده در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می شود. این مطالب می تواند موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می باشد را نیز در بر گیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی برخاسته از دل مقالات انجام شده در گذشته باشد. نکته ای که باید در این قسمت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مقالات به روز از پایگاه‌های معتبر باشد. بهتر است که این مقالات بیشتر از ژورنالهای معتبر انتخاب شود.

3- روش تحقیق

در این قسمت بایستی روش تحقیق و کلیات پیکره حل و مدلسازی و روشهای پیشنهادی در راستای موضوع پایان نامه مطرح گردد. قابل توجه است که بیش از 95 درصد این بخش بایستی منحصرا مربوط به نویسنده و ایده وی باشد (یعنی تکراری نباشد). در این قسمت فرمول بندی ها، ساختارهای کنترلی، فلوچارت ها و روند انجام شبیه سازی تشریح می شود. برای نگارش این قسمت، مقاله ای که به عنوان مرجع اصلی(مرجع) کار برگزیده شده، به طور کامل مطالعه گردد، مزایا و نوآوری های پیشنهادی در پایان نامه در مقاله مورد نظر گنجانده و پیکربندی جدیدی برای مکانیسم ها و روابط موجود در مقاله در ایجاد شود. سپس این مباحث در فصل سوم پیاده گردد. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که پراکندگی ارجاعات در این فصل جالب نیست و بیشتر توصیه می شود بخش های این فصل در صورت نیاز به مرجع اصلی ارجاع داده شود. در پایان این فصل، پس از مطالعه حدود 10 الی 15 مقاله به روز و معتبر، نتایج کار هر یک را در یک پاراگراف سه سطری بیان می کنیم. سپس در یک سطر مزیت کار خود را نسبت به این مقاله مطرح می کنیم.

4- مدل سازی

در این فصل، با توجه به روش های ارایه شده در فصل سوم در مدلسازی یک محیط نرم افزاری و یا در محیط آزمایشگاهی پیاده سازی می‌گردد و نتایج حاصل از شبیه سازی استخراج می شود تا برتری کار نسبت به دیگر مطالعات انجام شده آشکار گردد. پیشنهاد می شود که نرم افزار انتخابی با توجه به موضوع پایان نامه انجام شود. شیوه نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای در ارتباط با موضوع مورد نظر برای شبیه سازی، نرم‌افزار به کار رفته و مشخصات سیستم کامپیوتری بیان می کنیم. سپس ورودی های مساله را بیان می کنیم. حال می توان برای آشکار شدن بهتر کارایی روش پیشنهادی، موضوع مورد نظر را در چندین سناریو یا حالت شبیه سازی کرد. سپس نتایج مربوط به هر سناریو و حالت مطرح می گردد و در هر مرحله مقادیر عددی و شکل موج های حاصل شده تشریح می گردد و نشان داده می شود که بر اساس این خروجی ها چگونه معضل یاد شده در موضوع پایان نامه حل شده است یا اینکه بهبود پیدا کرده است.

5- نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات

در این فصل که شامل دو بخش اصلی است، ابتدا در بخش نتیجه گیری در دو پاراگراف معضل مورد بحث پایان نامه را مطرح می کنیم و سپس مکانیسم پیشنهادی برای رفع این مشکل را مطرح می سازیم و در پاراگراف آخر نتایج حاصل از شبیه سازی را بیان می کنیم و بهبودی مساله را با استفاده از روش پیشنهادی خود توجیه می‌کنیم. در قسمت پیشنهادات، نیز چنیدن طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه عمران باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه عمران دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد عمران راه و ترابری ، انجام پایان نامه دکتری عمران راه ، انجام پایان نامه رشته عمران راه ، انجام پایان نامه عمران راه ، انجام پایان نامه عمران راه و ترابری ، انجام پایان نامه مهندسی عمران راه ، انجام پایان نامه مهندسی عمران راه و ترابری ، انجام پروژه عمران راه ، نگارش پروپوزال عمران راه و ترابری