مشاوره انجام پایان نامه علوم اقتصادی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه علوم اقتصادی

مشاوره انجام پایان نامه علوم اقتصادی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

جمعیت کشور در دهه های آتی به چه نحوی خواهد بود؟ نیازهای آنها چیست و چگونه می توان آنها را مرتفع نمود؟ آیا منابع کافی برای پاسخگویی به این نیازها وجود دارد؟ به عبارت دیگر اقتصاد دانشی است که زمینه ساز رشد اقتصاد کشور قرارگرفته و سرنوشت کلی یک جامعه را تعیین می کند و هدف آن تخصیص بهینه این منابع محدود بین نیازهای نامحدود است. نیروی محرکه هر علمی، مبانی تئوریکی و نظری همان رشته است و در این راستا گرایش علوم اقتصادی همین بار مسئولیت را برای رشته اقتصاد به دوش می کشد. لذا تحقیق و پژوهش در علوم اقتصادی می تواند نقش بی بدیلی در توسعه علم اقتصاد ایفا نماید و یکی از مجاری اصلی پژوهشهای علوم اقتصادی، انجام پایان نامه های دانشجویی در راستای رفع مشکلات اقتصادی است لذا موسسه دانش با در نظرگرفتن چشم انداز اقتصادی کشور، با ارایه کمکهای مشاوره ای خود، همراه استوار و مطمئنی برای تمامی تمامی پژوهشگران و محققین اقتصادی محسوب می شود.

محورهای کلی انجام پایان نامه اقتصاد گرایش علوم اقتصادی

در این گرایش که به آن اقتصاد محض نیز گفته می شود، به طور اصیل به علم اقتصاد پرداخته می شود. این رشته با تاکید بر روی تئوری های اقتصادی این هدف را دنبال می کند که بتواند دانشجویانی تربیت کند که تبحر کافی در بررسی و تحلیل مسائل و پدیده های اقتصادی داشته، با استفاده از دانش علمی خود انها را ریشه یابی کنند و برای از میان برداشتن مشکلات اقتصادی قادر به ارائه راه حل ها و سیاست های اقتصادی موثر باشند. مزیت این گرایش نسبت به دیگر گرایش های رشته اقتصاد که باعث شده طرفداران بیشتری در بین دانشجویان داشته باشد این است که دانشجویان این گرایش دید کلی نسبت به علم اقتصاد پیدا می کنند و زمینه مناسب جهت ورود به تخصص های مورد علاقه خود را کسب خواهند کرد. به همین دلیل برای انتخاب موضوع پایان نامه نسبت به دیگر گرایش ها دستشان بازتر است.

انجام پایان نامه علوم اقتصادی در دو محور کلی، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان انجام می شود.

انجام پایان نامه اقتصاد خرد

اقتصاد بازاری و رفتار اقتصادی بازار

اقتصاد مصرف کننده و ویژگی های آن

اقتصاد تولید کننده و ویژگی ها آن

بررسی اقتصاد عوامل تولیدی نیروهای عامل

انجام پایان نامه اقتصاد کلان

بررسی وضعیت حسابهای ملی و انجام تحقیق در راستای آن

تورم، بیکاری و شاخصهای قیمتی

اقتصاد بین الملل و نرخ ارز

اقتصاد سرمایه گذاری

اقتصاد مصرفی

اقتصاد پولی و نرخ بهره

اقتصاد بخش عمومی

مشاوره انجام پایان نامه علوم اقتصادی - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه علوم اقتصادی – مشاورتز

نرم افزارهای استفاده شده در انجام پایان نامه علوم اقتصادی

انجام پایان نامه علوم اقتصادی با نرم افزار MATLAB : نرم افزاری مطلوب برای برنامه نویسی و محاسبات استفاده می شود به طوری که کار طراحی شبکه و اجرای الگوریتم های مختلف به کمک این نرم افزار صورت می گیرد. این نرم افزار تحلیل ریاضی و آماری از مجموعه ای از جعبه ابزارهای مختلف مالی، شبکه عصبی، ژنتیک و … جهت انجام تحلیل های رگرسیونی و اقتصادسنجی تشکیل شده است. بهترین و کاملترین نرم افزاری که قابلیت برنامه نویسی دارد و در صورت داشتن مهارت در این زمینه هر محققی را از تخمین های اقتصادسنجی بی نیاز می کند. این نرم افزار بهترین نرم افزار ممکن برای تحلیل مدل های رشد، شبیه سازی و بهینه سازی پویای اقتصادی و تحلیل مدل های رشد تصادفی و مدل های تعادل عمومی پویای تصادفی است. از دیگر کاربردهای این نرم افزار شبیه سازی مدل های اقتصادسنجی غیر خطی و آستانه ای است.

انجام پایان نامه علوم اقتصادی  با نرم افزار SPSS : SPSS مخفف کلماتSCIENCES STATICAL PACKAGE FOR THE SOCIAL   به معنای بسته آماری برای علوم اجتماعی است. این نرم افزار از جمله نرم افزارهای تحلیل آماری می باشد که در علوم اجتماعی و علوم پزشکی به صورت گسترده برای انجام تحلیل‌های آماری به کار گرفته می شد. اما گستردگی خدمات و امکانات جالب این نرم افزار سبب شده است که استفاده از آن بسیار گسترش یابد و امروزه پراستفاده‌ترین نرم افزار تحلیل آماری به شمار می‌رود. انجام تحلیل آماری با SPSS به طور کلی شامل چهار مرحله است: در مرحله اول داده ها وارد صفحات گسترده می شود. در مرحله دوم آزمون آماری مناسب با فرضیه های تحقیق انتخاب می شود. در مرحله خروجی تجزیه و تحلیل داده ها به وسیله SPSS نمایش داده می شود. و در مرحله چهارم نتایج مورد تحلیل و تفسیر بیشتر قرار گرفته و در یک ساختار استاندارد گزارش می شود..

انجام پایان نامه علوم اقتصادی با نرم افزار Eviews : نرم افزار EViews (مخفف عبارت Econometric Views) یکی از نرم افزارهای تخصصی در زمینه بکارگیری روش های اقتصادسنجی به ویژه روشهای جدید آن می‌باشد. چنانچه محقق اقتصادی بخواهد بطور جدی در زمینه تحقیقات اقتصادی فعالیت نماید ضروری است در کنار آموزش تکنیک های جدید اقتصاد سنجی با نرم افزارهای با قابلیت نظیر EViews نیز آشنا شوند. با توجه به گسترده شدن روزبه روز علم اقتصاد و مدلهای اقتصادی و پیچیدگی روابط بین متغیرهای اقتصادی دیگر به هیچ عنوان امکان تحلیل و تخمین سیستم ها و مدلهای اقتصادی بدون کمک گرفتن از نرم افزارها میسر نیست.

نرم افزار EViews جهت آنالیز داده‌های متداول آماری و اقتصادی مانند: (آنالیز داده‌های پانل) و (تخمین داده‌های سری‌زمانی) کاربرد دارد و از فرمول‌های محاسباتی و تکنولوژیِ ارتباط بین‌داده‌ای همراه با تمرین‌های متداول ساده به صورت یک پکیج نرم‌افزاری تهیه گردیده است. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از نوار ابزار و منوی این نرم‌افزار و با کمک گزینه‌های راهنما از آن برای توابع مورد نظر خود استفاده نمایید و به این ترتیب با باز کردن هر پنجره می‌توانید اطلاعات لازم را برای فرمان مورد نظر خود بدست آورید. از قابلیت های نرم‌افزار EViews این است که می تواند داده‌ها، ورودی و خروجی‌ها، نمودارها و جداول را سازماندهی کند. در این نرم‌افزار هر کدام از این داده‌ها می‌توانند، کپی، ذخیره و یا کات شوند و در پنجره‌ای دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

انجام پایان نامه علوم اقتصادی با نرم افزار stata : نرم افزار استاتا stata یک بسته نرم افزار آماری چند منظوره است که در سال 1985 توسط شرکت استاتا ابداع شد. بیشتر محققان در رشته های اقتصاد، علوم اجتماعی (جامعه شناسی)، علوم سیاسی و علوم پزشکی از این نرم افزار مفید استفاده میکنند. اسم این نرم افزار هم از داده (Data) و آمار(Statistics) گرفته شده است. نرم‌افزار Stata به لحاظ محاسباتی بسیار قدرتمندتر از نرم‌افزارهای آماری دیگر چون SPSS و S-PLUS می‌باشد.

یکی از نقاط قوت نرم‌افزار Stata این است که به کاربران اجازه می‌دهد که تحلیل‌های آماری را در هر سطحی از پیچیدگی انجام دهند. انواع تجزیه و تحلیلهای سریهای زمانی، انواع مدلهای خطی و غیر خطی، روشهای چند متغیره پیوسته و گسسته، کنترل کیفیت، آمار توصیفی، انواع تحلیلهای گرافیکی و نموداری، انواع تحلیلهای ماتریسی و … را می‌توان توسط نرم‌افزار Stata انجام داد.

انجام پایان نامه علوم اقتصادی با نرم افزار Microfit : مايكروفيت (Microfit)   يك نرم افزار ويژه اقتصاد سنجي – كاربرد علم آمار در اقتصاد يا Econometric مي‌باشد كه توسط آقايان هاشم پسران و بهرام پسران توسعه داده شده است. اين نرم افزار قابليت هاي زيادي در انجام روشهاي رگرسيوني و تمامي آزمونهاي مكمل آن در اقتصاد دارد و براي محققان رشته هاي علوم اقتصادي مي‌تواند بسيار مفيد واقع گردد.

انجام پایان نامه علوم اقتصادی با نرم افزار OX : نرم افزاری برای تخمین رده ای خاص از مدل های سری زمانی همچون ARFIMA، FIGARCH و همچنین مدل های تغییر رِژیم مارکف است.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه علوم اقتصادی

مهم ترین پایگاه های مقالات علوم اقتصادی بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • SID: این پایگاه علمی متعلق به جهاد دانشگاهی است و به ارائه منابع علمی تخصصی (کتاب و نشریه)در حوزه های موضوعی مدیریت، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم اقتصادی، مدیریت دانش و اطلاعات، حسابداری، تجارت، گردشگری، حمل و نقل و هم­چنین علوم غیر انسانی می پردازد.
  • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف مدیریت،علوم انسانی و … را شامل می شود.
  • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که مقالات با کیفیتی در زمینه ی رشته علوم اقتصادی در آن به چاپ می رسد.

خدمات مشاورتز در قبال انجام پایان نامه علوم اقتصادی

در موسسه مشاورتز ما از ابتدای کار با شما هستیم: ۱- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. ۲- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. ۳- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و تحلیل های اقتصادی پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. ۴- برای کار های آماری و اقتصادسنجی شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. ۵- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. ۶- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه علوم اقتصادی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه علوم اقتصادی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

 

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد علوم اقتصادی ، انجام پایان نامه دکتری علوم اقتصادی ، انجام پایان نامه رشته علوم اقتصادی ، انجام پایان نامه علوم اقتصادی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد علوم اقتصادی ، سفارش انجام پایان نامه علوم اقتصادی ، نگارش پروپوزال علوم اقتصادی