مشاوره انجام پایان نامه ساخت و تولید
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه ساخت و تولید

مشاوره انجام پایان نامه ساخت و تولید در این پست مورد بررسی قرار می گیرد.

رشته ساخت و تولید، از رشته های بسیار مهم در صنعتهای مختلف مانند خودروسازی و مباحث نظامی و … می باشد. دانشجویان ساخت و تولید علاوه به تسلط بر مسائل مکانیکی، به خصوص مسائل مکانیک جامدات، باید اشراف کامل به فرآیند های ساخت و تولید از قبیل ماشینکاری، ریخته گری، آهنگری و … و همچنین مواد و عملیات حرارتی آن ها، به خصوص انواع فولادها، آشنایی داشته باشند. در این رشته باید خلاقیت طراحی، توانایی ساخت و انتخاب بهینه ترین روش ساخت را داشته باشند. یکی از نکات جالب در مورد ساخت و تولید، ارتباط نزدیک این رشته با مهندسی مواد و متالوژی، می باشد.

محورهای اصلی انجام پایان نامه ساخت و تولید

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد به سه زیر شاخه اصلی سیستم های تولید صنعتی، شکل دهی و در برخی موارد، مکاترونیک، تقسیم می شود. سیستم های تولید صنعتی مباحث مطرح در مورد انواع روش های ساخت و تولید و بهینه سازی آن ها به لحاظ هزینه و زمان می باشد. شکل دهی یک گرایش مشترک بین مهندسی مواد و مکانیک می باشد. محورهای اصلی این گرایش بررسی روش های شکل دهی فلزات و آنالیز آن ها با روش های مختلف، می باشد. گرایش مکاترونیک نیز یک گرایش مشترک بین مکانیک و برق می باشد که مهم ترین مبحث مورد بررسی در آن، رباتیک می باشد.

  • انجام پایان نامه ساخت و تولید – شکل دهی فلزات

عناوین پروژه‌ها: تجزیه و تحلیل کشش عمیق، فرآیند هیدروفرمینگ، شکل دهی تدریجی، اکستروژن، نورد، خم کاری، برگشت فنری در شکل دهی، شکل پذیری، منحنی های FLD، شکست و خرابی در شکل دهی.

  • انجام پایان نامه ساخت و تولید – تست‌های غیر مخرب

عناوین پروژه‌ها: آکوستیک امیشن، التراسونیک، تحلیل خرابی در کامپوزیت ها، بررسی تنش پسماند در سازه ها، بررسی تنش پسماند در جوشکاری، سوراخ کاری کامپوزیت، بررسی انواع مدهای شکست، روش‌های آکوستوالاستیک.

  • انجام پایان نامه ساخت و تولید – جوشکاری

تحلیل المان محدود فرآیندهای مختلف جوشکاری مانند اصطکاکی اغتشاشی، جوشکاری لیزری، زیرپودری، TIG و MAG، مكانيك شكست، تحلیل خزش و خستگي، جوشکاری انفجاری، جوشکاری نفوذی، جوشکاری پلیمر، جوشکاری مقاومتی، شبیه‌سازی در فرایندهای جوشکاری

  • انجام پایان نامه ساخت و تولید – ماشینکاری

تحلیل المان محدود انواع فرآیندهای ماشینکاری مانند سنگ زنی، فرزکاری، تراشکاری و روش های نوین ماشینکاری، بررسی مکانیزم براده برداری در مواد ترد و سخت، بررسی انتقال حرارت در براده برداری.

  • انجام پایان نامه ساخت و تولید – متالورژی

بررسی ریزساختار در انواع زمینه های فولادی، آلومینیومی و مس، بررسی و تحلیل فولادهای دوفازی، تست سختی و متالوگرافی، نانومواد، مواد هوشمند.

مباحث عملی و آزمایشگاهی

همانطور که اشاره شد، رشته ساخت و تولید مستلزم دروس عملی و آزمایشگاهی بسیاری می باشد. از مهم ترین کارگاه ها و آزمایشگاه های این رشته می توان به کارگاه ماشین های اونیورسال، جوشکاری، ریخته گری، عملیات حرارتی، آزمایشگاه مقاومت مصالح و متالورژی و برخی دیگر مانند کارگاه ماشین های کنترل عددی و اتومکانیک، اشاره نمود. معمولاً در اکثر موارد، پایان نامه های تعریف شده برای رشته ساخت و تولید، دارای یک فاز عملی بسیار حجیم می باشند که قسمت اصلی پایان نامه را شامل می شود. این فاز عملیاتی می تواند ساخت نمونه، بررسی پارامترهای مورد نظر روی نمونه و به دست آوردن شرایط بهینه برای یک عملیات خاص، انجام آزمون های مکانیکی و متالورژیکی مختلف روی نمونه، را می باشد. حجم اصلی پایان نامه نتایج حاصل از همین آزمون ها می باشد.

 

مشاوره انجام پایان نامه ساخت و تولید - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه ساخت و تولید – مشاورتز

نرم افزارهای کاربردی انجام پایان نامه ساخت و تولید

در این رشته بیشتراز نرم افزارهای CAD/CAM/CAE استفاده می شود که این نرم افزارها در انجام پایان نامه های ساخت و تولید، حتما مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزارهای سری CAD به معنی طراحی به کمک کامپیوتر می باشند که به عنوان مثال از مهم ترین نرم افزارهای طراحی می توان به Solidworks، CATIA، Inventor و AutoCAD اشاره نمود. یکی دیگر از مجموعه نرم افزارهایی که در مباحث ساخت و تولید مهم می باشند، نرم افزار های CAM یا ساخت به کمک کامپیوتر می باشند که معمولاً از این نرم افزارها برای خروجی گرفتن G Code های ماشین های CNC استفاده می شود. به طور مثال می توان به نرم افزارهای PowerMill، MasterCAM و همچنین نرم افزارهای Solidworks و CATIA اشاره نمود. دسته سوم از نرم افزارهای کاربردی رشته ساخت و تولید که معمولاً برای انجام پایان نامه ها و پژوهش های دانشگاهی بسیار مورد توجه می باشند، سری CAE یا تحلیل به کمک کامپیوتر می باشند که این نرم افزارها معمولاً برپایه اصول المان محدود عمل می کنند و وظیفه آنها شبیه سازی شرایط کاری و بررسی مشکلات پیش رو در طراحی می باشد. همچنین از این نرم افزارها برای شبیه سازی فرآیندهای شکل دهی مانند آهنگری، استفاده می شود. از مهم ترین نرم افزارهای المان محدود می توان به Abaqus، Ansys، Nastran و Deform اشاره نمود.

پایگاه های معتبر علمی برای مقالات مهندسی مکانیک ساخت و تولید

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی مکانیک به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • Science Direct: پایگاه الزویر یکی از مفیدترین منابع دسترسی به مقالات به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی مکانیک را شامل می شود.
  • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی مکانیک در آن به چاپ می رسد.
  • Taylor and Francis: این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده ی آن در ارتباط با مهندسی مکانیک از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.
  • Sage: این پایگاه یکی از معتبرترین پایگاه های علمی به خصوص در زمینه علم مواد و ساخت و تولید می باشد.
  • SME: این پایگاه ژورنال اصلی ساخت و تولید می باشد که در برگیرنده مقالات و اطلاعات فنی و همچنین اخبار صنایع می باشد.

خدمات مشاورتز در قبال انجام پایان نامه مکانیک ساخت و تولید

در موسسه مشاورتز ما از ابتدای کار با شما هستیم: 1- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. 2- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. 3- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و شبیه سازی پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. 4- برای شبیه سازی های شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. 5- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. 6- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مکانیک ساخت و تولید باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه ساخت و تولید دارید با تکمیل فرم زیر، تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد:

انجام پایان نامه ساخت و تولید ، انجام پایان نامه مکانیک ساخت و تولید ، انجام پایان نامه ارشد ساخت و تولید ، انجام پایان نامه ارشد مکانیک ساخت و تولید ، انجام پایان نامه دکتری ساخت و تولید ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ساخت و تولید ، مشاوره نگارش پروپوزال ساخت و تولید