مشاوره انجام پایان نامه روانشناسی
4 (80%) 3 رای

مشاوره انجام پایان نامه روانشناسی

مشاوره انجام پایان نامه روانشناسی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

رشته روانشناسی جزو پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی هست که هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان، این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند؛ این رشته در دوره لیسانس چهار گرایش بالینی، آموزش کودکان استثنایی، صنعتی و سازمانی و عمومی دارد.

این رشته حوزه گسترده ای از مشکلات انسانی از مشکلات فردی گرفته تا اجتماعی و بین المللی را پوشش میدهد. کمتر بیماری وجود دارد که با روان آدمی ارتباط نداشتهه باشد. روانشناسی در موفقیت شغلی، فردی، اجتماعی خانوادگی نقش بسزایی دارد. افراد برای تربیت فرزند، سازگاری با محیط، حل مشکلات عاطفی، خانوادگی و شغلی به روانشناس مراجعه میکنند.

انجام پایان نامه  روانشناسی در تمامی گرایش ها

رشته روانشناسی دارای گرایش های متعددی است که مهم ترین رشته های آن در ایران عبارتند از: روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی، روانشناسی سلامت، روانشناسی کودک، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی کودک و نوجوان، روانشناسی صنعتی سازمانی، روانشناسی تربیتی، روانشناختی شناختی، روانشناسی شخصیت، روانشناسی ورزش

انجام پایان نامه روانشناسی عمومی

هدف اختصاصی: هدف دوره کارشناسی روانشناسی تربیت افرادی است که مفاهیم و اصول نظری و عملی روشهای پژوهش در این علم را فراگیرد. طرحهاي پژوهشهاي آزمايشگاهي، مقدمات نور و بسيکولوژي، ارزشيابي شخصيت، روانشناسي مشاوره و راهنمايي، روانشناسي هوش و سنجش آن، تفکر و زبان، روانشناسي پويايي گروه، روانشناسي کودکان استثنايي، سمينار در مسائل روانشناسي عمومي، اختلالات يادگيري، روانشناسي جنايي، پژوهشهاي عملي در روانشناسي عمومي در این گرایش تدریس میشود. هدف کارشناس ارشد عمومی تعلیم پژوهشگر بوده اما در حال حاضر کارشناس ارشـد روان شناسی عمومی نیز ‌می‌تواند به کار درمان مشکلات خانوادگی، بین فردی، فردی، تحصیلی، شغلی، زناشویی و پژوهش‌‌‌های روان شناختی، خدمات روان شناسی در مراکز بهزیستی و بهداشت روانی بپردازد.

انجام پایان نامه روانشناسی بالینی

یکی از گرایش های پرطرفدار روانشناسی بالینی است. روان‌شناسی  بالینی شاخه‌ای از روان‌شناسی است که به درک، پیش‌بینی و درمان نابهنجاری، ناتوانی و آشفتگی‌های شناختی، هیجانی، زیست‌شناختی، روان‌شناختی، اجتماعی و رفتاری کمک می‌کند (رزنیک، ۱۹۹۱). در حالیکه در روان شناسی عمومی جنبه نظری علم روان شناسی و مفاهیم بنیادی روان شناسی مثل یادگیری، حافظه، انگیزش و هیجان و احساس و ادراک مورد بررسی، مطالعه و پژوهش قرار می گیرند.

در کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، حوزه درمان مد نظر است. یعنی دوستانی که در حال تحصیل مقطع ارشد روانشناسی بالینی هستند، علاوه بر امار و روش تحقیق که لازمه هر رشته ایست، دروس مرتبط با ریشه یابی علل و درمان بیماری ها را می گذرانند؛ آسیب پیشرفته، ارزیابی و تشخیص و مداخله و درمان بیماری ها (با توجه به هر دانشگاه و اساتید، درمان متناسب با حوزه کاری اساتید ارائه می شود). در کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، تمامی شاخه ها و نظریه ها به صورت بنیادی مورد بررسی قرار می گیرد.

انجام پایان نامه روانشناسی – مشاوره

دانشجویان در طی این رشتهآموزشهای نظری و عملی لازم برای کسب تواناییهای ضروری در انجام وظائف راهنمایی و مشاوره یا فعالیت‌های پرورشی را بر اساس آیین‌نامه‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی برنامه‌ریزی فرا میگیرند. این رشته در دو گرایش خانواده و راهنمایی ارائه میشود در شته خانواده تاکید مضاعف بر درمان و مشاوره خانواده وجود دارد.

انجام پایان نامه روانشناسی صنعتي و سازماني

روانشناسي صنعتي و سازماني نيز يافته هاي روانشناسي را در تمام محيط هاي کاري به کار مي برد يعني درباره اين که محيط کار بايد چگونه باشد تا بهترين بازدهي را داشته باشد و يا چه متغيرهايي در ارتباط بين کارفرما و کارگر موثر است و چه عواملي باعث عدم تفاهم بين کارفرما و کارگر مي شود، مطالعه مي کند.

انجام پایان نامه روانشناسی شناختی

علوم شناختی دانشی جدید در زمینه ذهن و مغز است. دانش آموختگان این رشته در خصوص ادراک، تفکر، حافطه، فهم زبان، یادگیری و سایر فرایندهای ذهنی به دانشی عمیق دست پیدا می کنند.

انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی

روان شناسی تربیتی به طور کلی یادگیری آموزشگاهی سرو کار و نقش آن در موارد زیر دسته بندی می شود

1- تعیین هدفهای آموزشی، یعنی اینکه یادگیرندگان چه باید بیاموزند

2- تعیین ویژگیهای یادگیرندگان و رابطه آن ویژگیهای با یادگیری

3- شناخت فرآیند یادگیری یعنی شناخت عواملی که افراد را به یادگیری سوق می دهد و یا باعث تغییر طرز فکر آنها به موضوعی می گردد.

4- شناخت فرآیند یادگیری، یعنی چه رابطه ای بین شیوه ها و فعالیتهای آموزشی در رابطه با هدفهای خاص و اختلافات فردی یادگیرنده موجود است.

5- ارزشیابی یادگیری بالاخص یادگیری پیشرفت درسی طرز فکر و چگونگی استفاده از این ارزشیابیها در بازبینی جنبه های مختلف برنامه ها درسی

6- پرورش ابزارهای اندازه گیریهای روانی – تربیتی لازم برای شناخت یادگیرندگان و ارزشیابی فرآیند آموزش- یادگیری

انجام پایان نامه گرايش روانشناسی استثنايی

دروسی که در این رشته تدریس میشود روانشناسي مشاوره و راهنمايي، نظريه ها و کاربرد آزمونهاي شناختي، روانشناسي کودکان تيزهوش و روشهاي آموزشهاي آنها، روانشناسي کودکان عقب مانده و روشهاي آموزش آنها، اختلالات تکلم و گفتار درماني، روانشناسي تدريس به کودکان ناشنوا، روانشناسي تدريس به کودکان نابينا، متون روانشناسي کودکان استثنايي به زبانهاي خارجي، بهداشت رواني کودکان استثنايي و خانواده، زمينه پيشگيري از تولد کودکان عقب افتاده، روانشناسي کودکان ناسازگار، روشهاي تغيير و اصلاح رفتار کودکان، سمينار مسائل کودکان استثنايي در جهان و ايران، پژوهشهاي عملي در روانشناسي و آموزش کودکان استثنايي.

انجام پایان نامه روانشناسی - مشاورتز

انجام پایان نامه روانشناسی – مشاورتز

بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی

موسسه مشاورتز با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های عمومی، بالینی، کودک، شناختی، مشاوره، تربیتی و … مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه روانشناسی و انجام رساله دکتری روانشناسی خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه روانشناسی

انجام پایان نامه روانشناسی با نرم افزار SPSS: نرم افزاری مطلوب برای انجام تمام کارهای آماری مربوط به رشته روانشناسی استSPSS : نام یک خانواده نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در رشته روانشناسی، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود.

 

انجام پایان نامه روانشناسی با نرم افزار LISEREL : لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدلهای معادلات ساختاری طراحی و از سوی “شرکت بین المللی نرم افزار علمی” به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانسها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تاییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

انجام پایان نامه روانشناسی با نرم افزار AMOS : این نرم افزار را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهای کامپیوتری دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. نرم افزار آموس (ایموسAmos ) نرم افزاری برای مدل سازی معادلات ساختاری  است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.

 

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه روانشناسی

مهم ترین پایگاه های مقالات رشته روانشناسی بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • Pubmed: ین پایگاه علمی متعلق به انتشارات معروف پاب مد است و به ارائه منابع علمی تخصصی در رشته مرتبط با سلامت میپردازد
  • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم انسانی و … را شامل می شود.
  • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود

نحوه ی انجام پایان نامه روانشناسی

انجام پایان نامه روانشناسی در پنج فصل نگارش می شود:

  • کلیات پایان نامه
  • مروری بر مطالعات پیشین و چهارچوب نظری
  • روش تحقیق
  • تجزیه و تحلیل آماری
  • نتیجه گیری و پیشنهادات

1- کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه، حالت توسعه ی یافته ی پروپوزال نگارش شده است. شیوه ی نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای کلی در ارتباط با موضوع مورد بحث، چالش های موجود بر سر راه و مکانیسم پیشنهادی در پاراگراف آخر می باشد. دیگر بخش های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری های پایان نامه می باشد که با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می­کنیم. در پایان  این فصل نیز  واژه ها تعریف عملیاتی و مفهومی میشوند

2- مروری بر مطالعات پیشین

در این فصل ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط با روشهای مورد استفاده در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می کنیم. این مطالب می تواند شامل موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می باشد را نیز در بر گیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی برخاسته از دل مقالات انجام شده در گذشته باشد. نکته ای که باید در این قسمت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مقالات به روز از پایگاه های معتبر باشد. بهتر است که این مقالات بیشتر از ژورنالها انتخاب شود. سپس متغیرهای توصیف و توضیح داده میشوند مدلهای مرتبط ارائه میشود. پیشینه تحقیقاتی داخل و خارج از کشور از مقالات به روز استخراج میشود و در نهایت جمع بندی صورت میگیرد

3- روش تحقیق

پس از اينکه پژوهشگر در فرآيند پژوهش با چارچوب نظري موضوع پژوهش آشنا شد و پژوهش‌‌هاي مرتبط با موضوع را مورد بررسي قرار داد، خواهد توانست با ديدگاهي وسيع‏تر و ابعادي جديدتر به موضوع پژوهش خود بپردازد. بر اين مبنا خواهد توانست بر اساس چارچوب نظري پژوهش و روش‌‌هاي به کار گرفته شده در پژوهش‌هاي قبلي، روش مناسب را انتخاب و به نتايج بهتري دست يابد. در این فصل ابتدا روش پژوهش به کار رفته در اين پژوهش شامل نوع پژوهش،  جامعه و نمونه آماري حجم نمونه معیارهای خروج و ورود  و نحوه گردآوري داده‌ها عنوان شده و سپس در نهايت روش‌هاي آماري به کار رفته براي آزمون فرضيه‌هاي پژوهش تشريح مي­گردد.

4-یافته ها

تجزيه و تحليل داده هاي جمع آوري شده با ابزارهاي معتبر، يکي از پايه هاي اصلي هر مطالعه و بررسي است. هدف از تجزيه و تحليل، ارائه نتايج به شکلي قابل فهم و قابل تفسير است. در اين مرحله از پژوهش، فرضيه هاي تحقيق مورد آزمون و تجزيه وتحليل قرار مي گيرد و محقق بر اساس نتايج آماري حاصل شده براي تأييد يا رد فرضيه هاي پژوهش داوري مي كند.

اين فصل اختصاص به پردازش داده ها، آزمون فرضيه ها و ارائه نتايج دارد. بر اين مبنا، ابتدا آمار توصيفي از مقادير محاسبه شده براي متغيرهاي پژوهش ارائه شده است. در ادامه از طریق آمار استنباطی به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته خواهد شد.

5- نتیجه گیری و ارایه پیشنهادات

در این فصل که شامل دو بخش اصلی است، ابتدا مقدمه مطحر میود سپس تک تک فرضیه ها مورد بحث و بررسی قرار میگیرد یافته ها با مطالعات مشابه مقایسه شده و در خصوص یافته های تحقیق تبئین و توجیه صورت میگیرد. در قسمت پیشنهادات، نیز چیدن طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه روانشناسی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه روانشناسی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد روان شناسی، انجام پایان نامه ارشد روانشناسی ، انجام پایان نامه دکترا روانشناسی ، انجام پایان نامه دکتری روانشناسی ، انجام پایان نامه رشته روان شناسی ، انجام پایان نامه رشته روانشناسی ، انجام پایان نامه روان شناسی ، انجام پایان نامه روانشناسی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روان شناسی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی ، انجام پایان نامه کارشناسی روانشناسی ، انجام پایان نامه های روان شناسی ، انجام پایان نامه های روانشناسی ، انجام رساله دکتری روانشناسی ، پایان نامه روانشناسی کارشناسی ، پایان نامه کامل روانشناسی ، سفارش انجام پایان نامه روان شناسی ، سفارش انجام پایان نامه روانشناسی ، سفارش پایان نامه روانشناسی ، مراحل انجام پایان نامه روان شناسی ، مراحل انجام پایان نامه روانشناسی ، نگارش پروپوزال روانشناسی