مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی

مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهندسی کشاورزی خاکشناسی یکی از رشته های کاربردی در عرصه کشاورزی و منابع طبیعی است که به بررسی وضعیت خاکهای کشاورزی و منابع طبیعی می پردازد. دانشمندان علوم خاک به مطالعات بنیادی خواص خاک و فرآیندهایی که در محیط متخلخل و چندفازی خاک رخ می دهد می پردازند. به طوری که در این محیط (خاک) موجودات زنده خاک؛ انتقال آلاینده ها، تثبیت دی اکسید کربن، حاصلخیزی خاک، فرایندهای موثر در تشکیل و تکامل خاک و غیره مورد بررسی قرار می گیرند.

انجام پایان نامه خاکشناسی در تمام گرایشها

مهندسی خاکشناسی دارای چهار گرایش فیزیک و حفاظت خاک، شیمی و حاصلخیزی خاک، بیولوژی خاک و پیدایش و رده بندی خاک می‌باشد.

انجام پایان نامه خاکشناسی فیزیک و حفاظت خاک

یکی از گرایشهای رشته خاکشناسی در مقطع ارشد و دکتری، فیزیک و حفاظت خاک می باشد. در این گرایش مباحث مربوط به فرسایش خاک، انواع فرسایش، تغییر اقلیم و تأثیرش روی فرسایش و میزان گرد و غبار، آبخیزداری و مدیریت حوزه های آبخیز، روش حفاظت خاک اعم از مکانیکی، بیولوژیک و تلفیقی مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین در این گرایش مباحث مربوط آلودگی و انواع آلودگی ها و انتقال آن ها در خاک و بهسازی خاکها به روش های مختلف از دیگر مباحثی است که پژوهشگران این رشته علاقه مند به تحقیق در آن هستند منتها به منظور آشنایی با جدیدترین تحقیقات روز دنیا در حوزه فیزیک و حفاظت خاک با ما در تماس باشید.

انجام پایان نامه خاکشناسی پیدایش و رده‌ بندی خاکها

پیدایش و رده بندی خاک ها به مباحث مربوط به پیدایش و تکامل خاک تحت تأثیر مواد مادری، زمان، اقلیم و سایر موراد دیگر می پردازد. در این گرایش رده های خاک، نام گذاری رده های خاک، انواع رده های خاک، ویژگی خاکهای هر رده، وجه تمایز هر رده خاکی و جدیدترین روش های شناسایی خاکها در کاربری های مختلف بالاخص کشاورزی و منابع طبیعی مورد بررسی قرار می گیرد.

انجام پایان نامه خاکشناسی شیمی و حاصلخیزی خاک

شیمی و حاصلخیزی خاکها یکی از گرایش های خاکشناسی است که به بررسی وضعیت آلودگی خاک و روش های انتقال آلودگی و کنترل آلودگی ها و همچنین حاصلخیزی خاک ها، روش های مدیریت تغذیه گیاه، کودها، انواع کودها، کوددهی و تکنولوژی ساخت کودها از مباحث مورد علاقه پژوهشگران این گرایش است.

انجام پایان نامه خاکشناسی بیولوژی خاک

گرایش بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک یکی از گرایش های رشته خاک در مقطع ارشد و دکتری است که به بحث در رابطه با موجودات زنده خاک اعم از باکتری و قارچ ها و همچنین مباحث مربوط به کودهای بیولوژیک و آلی، کمپوست و هوموس و ورمی کمپوست می پردازد.

مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی – مشاورتز

نرم افزارهای کاربردی در انجام پایان نامه کشاورزی گرایش خاکشناسی

نرم افزارهای زیادی در رشته خاکشناسی مورد استفاده دانشجویان و پژوهشگران قرار می گیرد که در ذیل به برخی از این نرم افزارها که در سایر رشته های کشاورزی و منابع طبیعی نیز استفاده می شود اشاره می شود:

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار  SPSS: به منظور تجزیه و تحلیل داده ها در رشته های خاکشناسی از نرم افزار SPSS استفاده می شود بالاخص زمانی که با دیتاهای آزمایشگاهی سر و کار داشته باشیم یا به منظور پیش پردازش داده ها (نرمال بودن و همگن بودن واریانس ها) برای کار با نرم افزار Arc-GIS

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار Arc-GIS : یکی از نرم افزارهای کاربردی در رشته مهندسی کشاورزی خاکشناسی و بالاخص برای گرایشهای فیزیک و حفاظت و خاک و پیدایش و رده بندی خاک است. با استفاده از نرم افزار مذکور، مباحثی از قبیل منشأ یابی گرد و غبار، بررسی میزان فرسایش خاک در حوزه های آبخیز و کاربری اراضی و تعیین اراضی مناسب برای کشت و طبقه بندی آن توسط نرم افزار مذکور مورد بررسی قرار می گیرد.

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار SAS : یکی از نرم افزارهای کاربردی در رشته خاکشناسی و بالاخص زمانی که با داده های مزرعه ای و حجم زیادی داده سر و کار داشته باشیم این نرم افزار به خوبی به محقق در آنالیز و تحلیل داده ها کمک می کند. به عنوان مثال طرح های فاکتوریل و کرت های خرد شده در نرم افزار مذکور بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد.

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار Minitab : یکی دیگر از نرم افزارهای آماری برای تجزیه و تحلیل داده ها در رشته خاکشناسی می باشد که در گذشته زیاد استفاده می شد اما الان بیشتر از سایر نرم افزارهای آماری استفاده می کنند تا نرم افزار مذکور.

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار ENVI: به منظور پردازش تصاویر ماهواره در کارهای سنجش از دوری در رشته خاکشناسی و بالاخص پایش خشکسالی، گرد و غبار و برآورد رسوب حوزه های آبخیز، این نرم افزار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزارهای بیوانفورماتیکی:

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار R : یکی دیگر از نرم افزارهای آماری که طی سالهای اخیر دانشجویان رشته های مختلف و بالاخص دانشجویان و محققان خاکشناسی استفاده می کنند نرم افزار R است.

انجام پایان نامه خاکشناسی با نرم افزار Rapidminer : نرم افزار داده کاوی Rapidminer یکی از نرم افزارهای خیلی خوبی است که جدیدا محققان کشور ما در مباحث مربوط به کشاوری و بالاخص خاکشناسی مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی خاکها اعم خاکهای آلوده به ترکیبات نفتی یا فلزات سنگین توسط روش های داده کاوی و سایر روش های آماری مورد بررسی قرار می گیرد یا این که تخمین خصوصیات خیلی مهمی از خاک از قبیل رطوبت خاک (نقطه FC و PWP).

قابلیت های موسسه در انجام پایان نامه خاکشناسی

موسسه آموزشی مشاور در تز، آمادگی دارد تا شما را در انجام پایان نامه و رساله های دکتری خاکشناسی راهنمایی نماید. موسسه آموزشی مشاورتز با بهره گیری از اساتید خاکشناسی و همچنین سابقه چندین سال فعالیت در حوزه های آموزشی و تحقیقاتی آماده است تا شما محققین خاکشناسی را جهت انجام پایان نامه و رساله خود راهنمایی کند.

ژورنال های معتبر برای چاپ مقاله در رشته مهندسی خاکشناسی

ژورنال های زیادی برای چاپ مقاله در رشته مهندسی خاکشناسی وجود دارد منتها به دلیل بین رشته ای بودن خیلی از مباحث، خیلی از ژورنال ها هم بین چندین رشته مشترک می باشند در ذیل سه مورد از ژورنال های تخصصی این رشته آورده شده است:

Soil Biology and Biochemistry

Soil and Tillage Research

European Journal of Soil Science

 

خدمات مشاورتز در قبال مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی

در موسسه مشاورتز ما از ابتدا تا انتها با شما هستیم:

  • بر اساس علاقه مندی های دانشجو و اساتید وی موضوعات متنوع، کاربردی و جدید از طرف متخصصین موسسه مشاورتز ارائه خواهد شد.
  • پس از تایید استاد راهنما، آموزش پروپوزال نویسی مطابق با استانداردهای دانشگاه محل تحصیل ارائه می شود.
  • پس از تصویب پروپوزال، بسته به تقاضای دانشجو نوع همکاری تعیین می شود. دانشجو می تواند در زمینه اجرای تمامی مراحل آزمایش، تجزیه های آماری و آموزش نگارش فصول مختلف پایان نامه از حمایت های موسسه مشاورتز بهره جوید.
  • پس از اتمام اصلاحات مربوط به دانشجو و اساتید راهنما و مشاور، آموزش تهیه فایل پاورپوینت جهت انجام دفاع ارایه خواهد شد.
  • در صورت تمایل، پذیرش مقاله مستخرج از پایان نامه (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) انجام می گردد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی باشد، در صورتیکه تمایل به مشاوره انجام پایان نامه خاکشناسی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد:

انجام پایان نامه خاکشناسی ، انجام پایان نامه مهندسی کشاورزی خاکشناسی ، انجام پایان نامه کشاورزی خاکشناسی ، انجام پایان نامه رشته خاکشناسی ، انجام پایان نامه ارشد خاکشناسی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد خاکشناسی ، انجام پایان نامه دکتری خاکشناسی ، انجام رساله دکتری خاکشناسی ، نگارش پروپوزال خاکشناسی