مشاوره انجام پایان نامه حقوق عمومی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه حقوق عمومی

مشاوره انجام پایان نامه حقوق عمومی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

قدرت عمومی همواره یکی از ملزومات و همچنین معضلات جامعه بشری بوده است. قدرت عمومی قدرتی است که توسط قراردادی نانوشته در ید قدرتمند دولت یا حکومت قرار می گیرد. اما این قدرت نیاز به قواعدی دارد تا پا را از حدودی خاص فراتر ننهد و منجر به تضییع حقوق اشخاص خصوصی نگردد. جوامع بشری از دیرباز تلاش نموده اند تا در برابر حکومت های فاسد بایستند و این امر تا زمان که جوامع اقدام به نگارش قانون اساسی نموده اند ادامه داشته است. پس از آنکه جوامع قوانین اساسی را نگاشتند جنبه جدیدی از حقوق نمایان گردید که همان حقوق عمومی است. حقوق عمومی به عنوان یکی از زیرشاخه های حقوق به دنبال تحدید قدرت عمومی است. حقوق عمومی یکی از گرایش های قدیمی حقوق آکادمیک است که تلاش می نماید تا روابط نهادهای حکومتی با یکدیگر را تنسیق نماید و همچنین در کنار این امر حدود قدرت عمومی را در برابر اشخاص خصوصی معین می نماید. بارزترین جلوه حقوق عمومی، قانون اساسی کشورهاست. در قوانین اساسی همه کشورها اصلی ترین بعد مورد توجه، حقوق عمومی است. در واقع در قوانین اساسی همه کشورها قواعدی وجود دارد که حقوق مردم و حقوق دولت ها را مشخص می نماید. همچنین یکی دیگر از ابعاد مهم حقوق عمومی نحوه تقسیم قدرت در بین نهادهای حاکم در یک جامعه می باشد. قوای حاکم بر یک کشور شامل قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه می باشد که این قوا همانطور که در کنار یکدیگر همکاری می نمایند تا به اهداف جامعه دست یابند، می بایست از یکدیگر مستقل باشند که این امر به استقلال قوا شهرت دارد. استقلال قوا در قوانین اساسی کشورهای مختلف به چشم می خورد و این استقلال هرگز کامل نیست، بلکه در کنار این استقلال قوای حاکم بر یک جامعه بر یکدگیر نظارت دارند تا پا را از حد فراتر نگذارند و این امر منجر به دیکتاتوری نگردد. همچنین حقوق عمومی وظیفه مشخص نمودن حقوق اشخاص را در برابر حکومت بر عهده دارد؛ در واقع این حقوق عمومی است که برای اشخاص یک کشور حق حیات، حق مسکن، حق ازدواج، حق آموزش، حق کار و … را در نظر می گیرد.

محورهای کلی انجام پایان نامه حقوق عمومی :

انجام پایان نامه حقوق عمومی – حقوق اساسی

انجام پایان نامه حقوق عمومی- حقوق اداری

انجام پایان نامه حقوق عمومی- حقوق کار

انجام پایان نامه حقوق عمومی- حقوق ارتباطات

حقوق عمومی در دانشگاه های کشورها مختلف به عنوان یکی از اساسی ترین گرایش های حقوق مورد توجه قرار گرفته است که کشور ما نیز در این امر ید طولایی دارد. در ایران نیز هر ساله صدها و شاید هزاران دانشجو در مقطع ارشد و دکتری از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل می گردند. این دانشجوها در انجام پایان نامه حقوق و انجام رساله دکتری حقوق خود همواره به موضوعات انجام پایان نامه حقوق عمومی پرداخته اند و در ادامه نیز می پردازند و انجام پایان نامه حقوق عمومی نیاز به مطالعه، تدقیق و توجه خاصی دارد که این امر مستلزم تجربه فروان در زمینه نگارش طرح های پژوهشی خواهد بود.

انجام پایان نامه حقوق عمومی حول موضوعاتی همچون حقوق اساسی، حقوق اداری، حقوق کار، حقوق بشر داخلی، حقوق ارتباطات و … نگارش می گردند.

انجام پایان نامه حقوق عمومی - مشاورتز

انجام پایان نامه حقوق عمومی – مشاورتز

روش تحقیق انجام پایان نامه حقوق عمومی

در روش انجام پایان نامه حقوق عمومی نیز مانند بسیاری دیگر از پایان نامه های حقوق با شیوه تحلیلی- توصیفی نگاشته می شوند و عمده منابع لازم برای گردآوری مطالب مربوط به پایان نامه های گرایش حقوق عمومی از منابع کتابخانه ای و با استفاده از مقالات و کتب حقوق معتبر نوشته می شوند. در روش تحقیق بسیاری از انجام پایان نامه حقوق عمومی به صورت تطبیقی انجام می گیرند، بدین معنا که مفاهیم موجود در پایان نامه های حقوق عمومی با حقوق سایر کشورها مورد مقایسه واقع می شوند تا بدین ترتیب بتوان از تجربیات سایر کشورها نیز بهره جست.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه حقوق عمومی

مهم ترین پایگاه های مقالات حقوق عمومی بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • نورمگز: پایگاه نورمگز دارای منبعی کامل از انواع مقالات در رشته حقوق می باشد که می تواند مورد استفاده دانشجویان و پژوهشگران حقوقی قرار گیرد.
  • مگیران: از دیگر منابع ارزشمند فارسی در زمینه مقالات حقوقی می توان به پایگاه اینترنتی مگیران اشاره نمود که منبعی عظیم از مقالات مختلف را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.
  • سیویلیکا: از مهمترین تارنماهای ایرانی که می تواند کمک شایانی را در جهت اجرای پایان نامه های حقوقی در اختیار دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری قرار دهد، پایگاه اینترنتی سیویلیکا می باشد که دارای انواع مقالات همایشی در زمینه گرایش های مختلف حقوق می باشد.
  • Hein Online: یکی از اساسی ترین منابع بین المللی گرایش حقوق پایگاه اینترنتی Hein Online می باشد که دارای انواع مقالات و پژوهش های حقوق می باشد و بر این اساس کمک شایانی برای انجام پایان نامه به پژوهشگران و دانشجویان حقوقی خواهد نمود.

نحوه انجام پایان نامه حقوق عمومی

پایان نامه های گرایش حقوق عمومی عمدتاً دارای 5 فصل می باشند. فصل اول تمامی پژوهش ها در گرایش حقوق خصوصی در حوزه کلیات پژوهش نگاشته می شوند، در این فصل به مباحثی از جمله بیان مسئله، ادبیات پژوهش، سوالات، فرضیه ها، اهداف و روش تحقیق پرداخته می شود. فصل دوم این پژوهش ها شامل مفاهیم پژوهش خواهد بود. در ان فصل در ابتدای ورود به پژوهش به مفاهیم اولیه آن پژوهش پرداخته می شود. فصل سوم و چهارم پژوهش های حقوق خصوصی به مطالب اصلی و درون مایه پایان نامه می پردازد. در این دو فصل در واقع پژوهشگر به دنبال پاسخگویی به سوالات و فرضیه های اساسی پژوهش می باشد. در نهایت نیز فصل پنجم به نتیجه گیری، جمع بندی و ارائه پیشنهادات پژوهش می پردازد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه حقوق عمومی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه حقوق عمومی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد حقوق عمومی ، انجام پایان نامه حقوق عمومی ، انجام پایان نامه دکتری حقوق عمومی ، انجام پایان نامه رشته حقوق عمومی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق عمومی ، انجام پروپوزال حقوق عمومی ، انجام رساله حقوق عمومی ، انجام رساله دکتری حقوق عمومی ، پروپوزال حقوق عمومی ، سفارش انجام پایان نامه حقوق عمومی ، نگارش پروپوزال حقوق عمومی