مشاوره انجام پایان نامه حقوق خصوصی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه حقوق خصوصی

مشاوره انجام پایان نامه حقوق خصوصی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

حقوق خصوصی از قدیمی ترین و از تکامل یافته ترین گرایش های حقوق محسوب می گردد. این رشه از دیرباز در جوامع انسانی و بر اساس عرف و عادات رسوخ نموده و تا که امروزه به عنوان یکی از اساسی ترین گرایش های حقوق محسوب می گردد. حقوق خصوصی، همانطور که از نام آن آشکار است، به روابط بین اشخاص خصوصی با یکدیگر می دازد. اشخاص خصوصی جامعه با یکدیگر روابط متعددی می توانند داشته باشند و در زمینه های مختلف امکان بروز اختلاف بین ایشان وجود دارد. بر این اساس زیرشاخه های متعددی از رشته حقوق خصوصی برای سامان دادن به ابعاد مختلف زندگی خصوصی اشخاص شکل گرفته است. در این زمینه مثال های متعددی می توان مطرح نمود. به عنوان مثال اشخاص ممکن است که در روابط اجتماعی خوددر زمینه خسارات احتمالی به یکدیگر دچار اختلاف شوند، در اینجا حقوق مدنی در بحث های مربوط به الزامات خارج از قرارداد به یاری اشخاص می رسد. یا ممکن است اشخاص خصوصی در زمینه ی قراردادهای منعقد شده بین خود به مشکلی بر بخورند و یا اینک در تفسیر این قراردادها دچار مشکل شوند که در اینجا نیز حقوق مدنی با ورود به بحث حقوق و قراردادها به یاری مردم میشتابد. در موردی دیگر ممکن است که اشخاص جامعه اقدام به ازدواج نمایند و در روابط مالی و زناشویی خود نیاز به تفسیر یا اقدام قانونی داشته باشند که در اینجا نیز یکی از زیر شاخه های حقوق خصوصی یعنی حقوق خانواده، پا به منصه ظهور می گذارد و از روابط ایشان تفسیرهای حقوق ارائه می دهد. البته حقوق خصوصی گاهاً پای خود را از مرزهای قدیمی و سنتی حقوقی فراتر می نهد و با یاری جستن از سایر گرایش های تازه تاسیس یافته حقوق، مثل حقوق مالکیت فکری یا حقوق ثبت اقدام به ایجاد زیرشاخه های میان رشته ای می نماید.

البته از برخی از ابعاد اگر به انجام پایان نامه حقوق خصوصی بنگریم در می یابیم که در سالهای اخیر گاهاً از سیطره حقوق خصوصی کاسته شده است و بر قدرت حقوق عمومی (حقوق حامی دولت و تنسیق کننده روابط دولت) افزوده شده است. در قرون گذشته و با افزایش فعالیت های اقتصادی و صنعتی در سطح جهان، کشورهای مختلف جهان در روابط بین تجار و اشخاص خصوصی از حقوق خصوصی استفاده می نمودند. در آن سال ها اصل بر این بود که اشخاص خصوصی در روابط اقتصادی خود دارای آزادی کامل می باشند و در واقع اقتصاد آزاد در همه تجارت ها ملاک عمل بوده است. اما پس از انقلاب صنعتی و نیاز به حمایت از اقشار اسیب پذیر، دولت ها کم کم اقدام به ورود به روابط اشخاص خصوصی گردیدند و این امر تا حدی رشته حقوق خصوصی را محدود نمود و باعث اختلاط حقوق عمومی با حقوق خصوصی گردید.

با توجه به آنچه بیان گردید، امروزه یکی از رشته های پر مخاطب در دانشگاه های ایران و در دانشکده های حقوق در مقطع ارشد و دکتری، رشته حقوق خصوصی است. این رشته به عنوان مادر گرایش های حقوق عمدتاً در تمامی دانشگاه های کشور دارای دانشجو می باشد که این امر در توسعه و بالندگی این گرایش از حقوق نقشی ارزشمند داشته است، لذا انجام پایان نامه حقوق خصوصی اهمیت بالایی دارد.

با توجه به پژوهش محور بودن مقاطع ارشد و دکتری در ایران، تمامی دانشجویان در رشته حقوق خصوصی نیاز به ارائه طرح پژوهشی در پایان دوره تحصیلی خود می باشند که انجام پایان نامه حقوق خصوصی نیاز به تجربه، صلاحیت، مطالعه و مرور مطالعات پیشین خواهد داشت.

انجام پایان نامه حقوق خصوصی - مشاورتز

انجام پایان نامه حقوق خصوصی – مشاورتز

روش تحقیق انجام پایان نامه حقوق خصوصی

روش انجام پایان نامه حقوق خصوصی عمدتاً با شیوه تحلیلی- توصیفی و با استفاده از یافته های کتابخانه ای مستخرج از کتب و مقالات نگاشته می شوند.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه حقوق خصوصی

مهم ترین پایگاه های مقالات حقوق خصوصی بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • نورمگز: پایگاه نورمگز دارای منبعی کامل از انواع مقالات در رشته حقوق می باشد که می تواند مورد استفاده دانشجویان و پژوهشگران حقوقی قرار گیرد.
  • مگیران: از دیگر منابع ارزشمند فارسی در زمینه مقالات حقوقی می توان به پایگاه اینترنتی مگیران اشاره نمود که منبعی عظیم از مقالات مختلف را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.
  • سیویلیکا: از مهمترین تارنماهای ایرانی که می تواند کمک شایانی را در جهت اجرای پایان نامه های حقوقی در اختیار دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری قرار دهد، پایگاه اینترنتی سیویلیکا می باشد که دارای انواع مقالات همایشی در زمینه گرایش های مختلف حقوق می باشد.
  • Hein Online: یکی از اساسی ترین منابع بین المللی گرایش حقوق پایگاه اینترنتی Hein Online می باشد که دارای انواع مقالات و پژوهش های حقوق می باشد و بر این اساس کمک شایانی برای انجام پایان نامه به پژوهشگران و دانشجویان حقوقی خواهد نمود.

نحوه انجام پایان نامه حقوق خصوصی

انجام پایان نامه حقوق خصوصی دارای 5 فصل می باشند. فصل اول تمامی پژوهش ها در گرایش حقوق خصوصی در حوزه کلیات پژوهش نگاشته می شوند، در این فصل به مباحثی از جمله بیان مسئله، ادبیات پژوهش، سوالات، فرضیه ها، اهداف و روش تحقیق پرداخته می شود. فصل دوم این پژوهش ها شامل مفاهیم پژوهش خواهد بود. در آن فصل در ابتدای ورود به پژوهش به مفاهیم اولیه آن پژوهش پرداخته می شود. فصل سوم و چهارم پژوهش های حقوق خصوصی به مطالب اصلی و درون مایه پایان نامه می پردازد. در این دو فصل در واقع پژوهشگر به دنبال پاسخگویی به سوالات و فرضیه های اساسی پژوهش می باشد. در نهایت نیز فصل پنجم به نتیجه گیری، جمع بندی و ارائه پیشنهادات پژوهش می پردازد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه حقوق خصوصی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه حقوق خصوصی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد حقوق خصوصی ، انجام پایان نامه حقوق خصوصی ، انجام پایان نامه حقوق گرایش خصوصی ، انجام پایان نامه دکترا حقوق خصوصی ، انجام پایان نامه دکتری حقوق خصوصی ، انجام پایان نامه رشته حقوق خصوصی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ، انجام پروپوزال حقوق خصوصی ، انجام رساله دکتری حقوق خصوصی ، پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ، مشاوره پایان نامه حقوق خصوصی ، نگارش پروپوزال حقوق خصوصی