مشاوره انجام پایان نامه حقوق بین الملل
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه حقوق بین الملل

مشاوره انجام پایان نامه حقوق بین الملل در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

از زمان شکل گیری دولت ها در سطح جهان همواره یکی از معضلات در دنیا چگونگی تنظیم روابط بین کشورهای جهان بوده است. هر کشوری در دنیا به دنبال به دست آوردن بیشترین میزان منافع در خشکی، دریا و هوا بوده است. برای پیشگیری از تجاوزهای گاه و بیگاه کشورهای جهان علیه یکدیگر راهی جز ایجاد قواعد بین المللی نبوده است. پس از مدتی کشورهای دنیا دریافتند که جنگ راه حل مناسبی در جهت حفظ منافع نیست و هززینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بالایی خواهند داشت. بر این اساس به فکر ایجاد حقوقی همه گیر افتادند که همه کشورهای دنیا از آن تبعیت کنند. حقوقی که بتواند روابط بین کشورها را تنظیم نماید، همان حقوق بین الملل است. حقوق بین المللی به عنوان یکی از اصلی ترین گرایش های حقوق در جهان به دنبال تنظیم روابط کشورهای جهان است و در این راستا استفاده از زور و قدرت نظامی همواره یکی از آخرین راه ها بوده است. یکی از اساسی شیوه های تنظیم روابط در حقوق بین الملل استفاده معادات بین المللی، کنوانسیون ها، موافقت نامه ها و … می باشد که کشورهای دنیا با رضایت خود به این معاهدات بین المللی می پیوندند. با توجه به آنچه بیان گردید مهمترین بازیگران حقوق بین الملل کشورها هستند.اما بازیگران دیگری نیز در حقوق بی الملل کم کم پا به عرصه بین الملل نهادند که خارج از کشورها می باشند و این بازیگران سازمان های بین المللی می باشند؛ مهمترین نمونه این سازمان ها، سازمان ملل متحد می باشد که با عضویت تمامی کشورهای مشروع جهان شکل گرفته است و قادر به اجرای حقوق بین الملل در سطح جهان می باشد. حقوق بین الملل از دیرباز با ضعفی اساسی رو به رو بوده است و آن نبود ضمانت اجرا در حقوق بین الملل می باشد، این امر ناشی از آن است که در حقوق بین الملل، همه کشورها، فارغ از وسعت، جمعیت، منابع و سلاح دارای شخصیتی برابر هستند و این امر منجر به آن می شود که نتوان ضمانت اجرایی را به کشوری تحمیل نمود. تنها راه اساسی برای پوشش ضعف نبود ضمانت اجرا در حقوق بین الملل، استفاده از قدرت اجماعی کشورها می باشد که برای مثال کشوری که قواعد حقوق بین الملل را نقض نماید، تحت تدابیر مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل، به عنوان نهادهای اجرایی بین المللی قرار می گیرد.

انجام پایان نامه حقوق بین الملل - مشاورتز

انجام پایان نامه حقوق بین الملل – مشاورتز

محورهای کلی انجام پایان نامه حقوق بین الملل :

رشته حقوق بین الملل دارای زیر شاخه های متعددی می باشد که همه این زیر شاخه ها در عرصه بین المللی و در روابط بین دولت ها کارساز می باشند. مهمترین این گرایش ها عبارتند از:

انجام پایان نامه حقوق بین الملل عمومی

انجام پایان نامه حقوق بین الملل خصوصی

انجام پایان نامه حقوق بین الملل – حقوق دریاها

انجام پایان نامه حقوق بین الملل – حقوق فضا

انجام پایان نامه حقوق بین الملل – حقوق محیط زیست بین الملل

انجام پایان نامه حقوق بین الملل – حقوق بشر بین الملل

انجام پایان نامه حقوق بین الملل – حقوق بشردوستانه بین المللی و…

روش تحقیق انجام پایان نامه حقوق بین الملل

با توجه به اهمیت رشته حقوق بین الملل در تمامی کشورها، دانشگاه ها این رشته از حقوق را به عنوان یکی از اساسی ترین رشته های حقوقی مورد تدریس قرار می دهند و هر ساله دانشجویان بسیاری در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از این رشته فارغ التحصیل می شوند. فارغ التحصیلی در رشته حقوق بین الملل مستلزم ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری می باشد. پایان نامه های حقوق بین الملل در کلیه زیرشاخه های آن نیازمند تبحری خاص در نگارش می باشند، زیرا نگارش این پایان نامه ها بدون توجه به اسناد بین المللی، معاهدات و موافقت نامه های بین المللی حدوداً غیر ممکن است. این امر منجر به آن می گردد که در گرایش حقوق بین الملل دانش زبان انگلیسی توسط دانشجوی این رشته به خوبی درک شود.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه حقوق بین الملل

مهم ترین پایگاه های مقالات حقوق بین الملل بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • نورمگز: پایگاه نورمگز دارای منبعی کامل از انواع مقالات در رشته حقوق می باشد که می تواند مورد استفاده دانشجویان و پژوهشگران حقوقی قرار گیرد.
  • مگیران: از دیگر منابع ارزشمند فارسی در زمینه مقالات حقوقی می توان به پایگاه اینترنتی مگیران اشاره نمود که منبعی عظیم از مقالات مختلف را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.
  • سیویلیکا: از مهمترین تارنماهای ایرانی که می تواند کمک شایانی را در جهت اجرای پایان نامه های حقوقی در اختیار دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری قرار دهد، پایگاه اینترنتی سیویلیکا می باشد که دارای انواع مقالات همایشی در زمینه گرایش های مختلف حقوق می باشد.
  • Hein Online: یکی از اساسی ترین منابع بین المللی گرایش حقوق پایگاه اینترنتی Hein Online می باشد که دارای انواع مقالات و پژوهش های حقوق می باشد و بر این اساس کمک شایانی برای انجام پایان نامه به پژوهشگران و دانشجویان حقوقی خواهد نمود.

نحوه انجام پایان نامه حقوق بین الملل

پایان نامه های گرایش حقوق بین الملل عمدتاً دارای 5 فصل می باشند. فصل اول تمامی پژوهش ها در گرایش حقوق خصوصی در حوزه کلیات پژوهش نگاشته می شوند، در این فصل به مباحثی از جمله بیان مسئله، ادبیات پژوهش، سوالات، فرضیه ها، اهداف و روش تحقیق پرداخته می شود. فصل دوم این پژوهش ها شامل مفاهیم پژوهش خواهد بود. در ان فصل در ابتدای ورود به پژوهش به مفاهیم اولیه آن پژوهش پرداخته می شود. فصل سوم و چهارم پژوهش های حقوق خصوصی به مطالب اصلی و درون مایه پایان نامه می پردازد. در این دو فصل در واقع پژوهشگر به دنبال پاسخگویی به سوالات و فرضیه های اساسی پژوهش می باشد. در نهایت نیز فصل پنجم به نتیجه گیری، جمع بندی و ارائه پیشنهادات پژوهش می پردازد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه حقوق بین الملل باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه حقوق بین الملل دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد حقوق بین الملل ، انجام پایان نامه حقوق بین الملل ، انجام پایان نامه دکترا حقوق بین الملل ، انجام پایان نامه دکتری حقوق بین الملل ، انجام پایان نامه رشته حقوق بین الملل ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق بین الملل ، انجام پروپوزال حقوق بین الملل ، انجام رساله دکتری حقوق بین الملل ، سفارش انجام پایان نامه حقوق بین الملل ، نگارش پروپوزال حقوق بین الملل