مشاوره انجام پایان نامه حسابداری دولتی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه حسابداری دولتی

مشاوره انجام پایان نامه حسابداری دولتی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

حسابداری دولتی نظامی است که به منظور تصمیم گیری صحیح مالی و کنترل برنامه های مصوب بودجه سالانه و منابع مالی مورد استفاده دولت ، اطلاعات مالی مربوط به فعالیت های وزارتخانه ها و موسسات دولتی را جمع آوری ، طبقه بندی ، تلخیص و گزارش می نماید تا دولت ، مدیران مالی ، دستگاه های دولتی ، ذیحسابان خزانه ، و دیوان محاسبات بتوانند از این اطلاعات مالی در جهت امور مربوطه استفاده کنند.با توجه به دریافت اصل کنترل بودجه و اصل منابع مالی دولت از اصول بنیادی حسابداری دولتی است.

اصول حسابداری دولتی بر مبنای موارد زیر است :

 • اصل تقدم قوانین و مقررات مالی هر کشور بر اصول پذیرفته شده حسابداری
 • اصل استفاده از مبنای نیمه تعهدی و تعهدی تعدیل شده
 • اصل لزوم رعایت حساب های بودجه ای و دولتی
 • اصل تامین اعتبار در ایجاد و تعهد
 • اصل استفاده از حساب های مستقل

محورهای کلی انجام پایان نامه حسابداری دولتی

حسابداری دولتی دارای یک محور اصلی و آن هم بررسی زوایا و ابعاد مختلف حسابداری در سازمان های دولتی می باشد که در ادامه به ارایه محورهای جزیی می پردازیم.

انجام پایان نامه حسابداری دولتی

 1. بررسی قانون برنامه پنجم توسعه
 2. بررسی بخشنامه بودجه سال 91
 3. اصول حسابداری دولتی و ویژگی های آن
 4. مبنای تدوین اصول و موازین حسابداری دولتی
 5. روش ها و مبنای حسابداری دولتی
 6. قانون محاسبات عمومی کشور
  • تعاریف
  • اجرای بودجه
  • نظارت مالی و تنظیم حساب و تفریغ بودجه
  • اموال دولتی و مقررات متفرقه
 7. دیوان محاسبات عمومی کشور
 8. تأثیر نظرات صندوق بین المللی پول بر نظام مالی دولت
 9. اصطلاحات حسابداری دولتی
 10. استانداردهای حسابداری دولتی
 11. طبقه بندی حساب ها در حسابداری دولتی
 12. انواع حساب های مستقل در حسابداری دولتی ایران
 13. نقش خزانه داری کل در سیستم حسابداری دولتی ایران
 14. صورت های مالی حساب های مستقل
 15. گزارشگری دارایی های سرمایه ای
 16. حسابداری بودجه ای
 17. گزارش تفریغ بودجه
 18. تضمینات در حسابداری دولتی
 19. سازمان های بین المللی در حسابداری دولتی
 20. مقایسه استانداردهای حسابداری مالی و حسابداری دولتی
 21. پرداختهای غیر قطعی در حسابداری دولتی
 22. صندوق بین المللی پول MIF
 23. ((GFS Government financial staties
 24. هیات تدوین استانداردهای حسابداری دولتی GASB
 25. استانداردهای پذیرفته شده حسابداری دولتی GAGAS
 26. بررسی تفاوت حساب مستقل تملّک دارایی های سرمایه ای اختصاصی با عمومی
 27. تعدیلات طرح های در تملک دارایی های سرمایه ای
 28. نقش مهندسین مشاور در طرح های تملک دارایی سرمایه ای
 29. نقش ذیحساب در حسابداری دولتی
 30. بررسی انواع سپرده و تفاوت های آن
 31. تفاوت عملیات حسابداری پرداخت حقوق کارکنان با سایر اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی
 32. بررسی درآمدهای اختصاصی و ضرورت و یا عدم ضرورت وجود آن طبق قوانین ایران
 33. نسبت های پیشنهادی برای انجام مراحل هزینه
 34. بودجه عملیاتی و تأثیر آن بر سیستم حسابداری دولتی
 35. بررسی نقاط قوت و ضعف سیستم حسابداری دولتی ایران
 36. گزارشگری مالی
 37. تعریف گروه مستقل و انواع آن و بررسی گروه های مستقل حساب های یارانه، اوراق بهادار، خانه های سازمانی، بازنشستگان و موظفین

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی

نرم افزار SPSS برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی: نام یک خانواده نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در رشته مدیرت، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود.

 

نرم افزار EViews برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی: نرم افزار Eviews یکی از نرم افزارهای تخصصی در زمینه بکارگیری روش های اقتصاد سنجی بویژه روشهای جدید ان می باشد.چنانچه محقق اقتصادی بخواهد بطور جدی در زمینه تحقیقات اقتصادی فعالیت نماید ضروری است در کنار اموزش تکنیک های جدید اقتصاد سنجی با نرم افزارهای با قابلیت نظیر Eviews نیز اشنا شوند.

نرم افزار LISEREL برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی: لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدلهای معادلات ساختاری طراحی و از سوی “شرکت بین المللی نرم افزار علمی” به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانسها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تاییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

نرم افزار AMOS برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی :این نرم افزار را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهای کامپیوتری دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. نرم افزار آموس (ایموسAmos ) نرم افزاری برای مدل سازی معادلات ساختاری  است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.

نرم افزار Gamz برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی: یکی از پرکاربردترین نرم­افزارهای بهینه سازی، نرم افزار Gamz است که حوزه های مختلفی از علم را شامل می شود که بیشترین کاربرد آن در رشته مدیریت در جهت انجام مدیریت برنامه ریزی خطی است.

بر اساس کاربرد نرم­افزارهای معرفی شده در آن برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی  EViews ، SPSS ، LISEREL بیشترین کاربرد را دارند.

 

پایگاه های معتبر علمی برای مقالات حسابداری دولتی

مهم ترین پایگاه های مقالات رشته مدیریت  بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • Emerald: ین پایگاه علمی متعلق به انتشارات معروف امرالد است و به ارائه منابع علمی تخصصی (کتاب و نشریه)در حوزه های موضوعی مدیریت، علی الخصوص حسابداری دولتی می پردازد.
 • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف مدیریت،علوم انسانی و … را شامل می شود.
 • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی رشته حسابداری دولتی در آن به چاپ می رسد.

 

خدمات مشاورتز در قبال انجام پایان نامه حسابداری دولتی

در موسسه مشاورتز ما از ابتدای کار با شما هستیم: 1- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. 2- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. 3- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و تحلیل های اقتصادی پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. 4- برای کار های آماری و اقتصادسنجی  شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. 5- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. 6- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه حسابداری دولتی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه حسابداری دولتی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد.

 

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد حسابداری دولتی ، انجام پایان نامه حسابداری دولتی ، انجام پایان نامه رشته حسابداری دولتی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری دولتی ، انجام پایان نامه های حسابداری دولتی ، پروژه حسابداری دولتی ، سفارش انجام پایان نامه حسابداری دولتی ، سفارش پایان نامه حسابداری دولتی ، نگارش پروپوزال حسابداری دولتی