مشاوره انجام پایان نامه تبدیل انرژی
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه تبدیل انرژی

مشاوره انجام پایان نامه تبدیل انرژی (انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی) در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

مهندسی مکانیک تبدیل انرژی یکی از علوم اساسی و پایه می باشد که بر اساس آن ساز و کار سیستم هایی که بر مبنای انتقال حرارت، ترمودینامیک و تجهیزاتی که با سیالات سر و کار دارند  شناسایی و طراحی می شود. مهندسی مکانیک تبدیل انرژی دارای حوزه وسیعی می باشد که به شاخه های متعددی همچون مهندسی سیستمهای انرژی و انرژی های تجدید پذیر تقسیم می شود.

محورهای کلی انجام پایان نامه تبدیل انرژی

مهندسی مکانیک تبدیل انرژی دارای سه محور کلی انرزی های تجدیدپذیر، سیستم های انرژی و تبدیل انرژی می باشد که در ادامه به ارایه محورهای جزیی هر یک از این سه محور کلی می پردازیم.

انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی

 1. تبدیل انرژی در سیستمهای تولید توان
 2. در سیستمهای تولید همزمان برق و حرارت CHP
 3. ذخیره سازی انرژی PCM
 4. طراحی مبدل های حرارتی
 5. تجزیه و تحلیل بویلرهای نیروگاهی بر اساس CFD
 6. تجزیه و تحلیل ماشین های دوار (کمپرسور، توربین گاز و …)
 7. تجزیه و تحلیل جریان های دوفاز و چند فاز
 8. احتراق و بهبود عملکرد آن
 9. عایق ها و بررسی رسوبات در سطوح حرارتی
 10. پیل های سوختی و PEM ها
 11. سیستم های فتوولتائیک و پیل سل ها
 12. آنالیز اگزرژی و تحلیل های اقتصادی
 13. آنالیز اگزرژواکونومیک
 14. آنالیزهای ترمواکونومیک
 15. بررسی سیستم های دارای محیط متخلخل
 16. بررسی رژیم های جریان مختلف
 17. آنالیزهای حالت گذرا برای سیستم های دارای انتقال حرارت
 18. طراحی سیستمهای آب شیرین کن
 19. بررسی سیستمهای دارای انتقال جرم (تبخیر، چگالش)
 20. تهویه مطبوع
 21. تولید نقشه های مهندسی بر اساس Piping و…
 22. آنالیز سیکل تولید توان در موتورهای احتراق داخلی (موتورهای دیزل، توربو شارژ و سوپر شارژ)
 23. تحلیل جریان های داخلی و خارجی و ساختار شناسی جریان با بکارگیری مدلهای توربولانسی پیشرفته
 24. شبیه سازی عددی جریان های مادون صوت، گذر صوت و مافوق صوت حول هندسه های مختلف
 25. طراحی و بهینه سازی سطوح پروازی
 26. شبیه سازی ترمودینامیکی فرآیندهای خنک کاری

انجام پایان نامه تبدیل انرژی گرایش انرژی های تجدید پذیر

 1. انرژی زمین گرمایی
 2. استفاده از انرژی زمین گرمایی و تجدید پذیرد در ساختمانها
 3. ساز و کار ذخیره سازی انرژی خورشیدی بر اساس PCM ها و مولتن سالت ها
 4. بررسی سیکل های فسیلی و خورشیدی توأم با هم
 5. استفاده از انرژی تجدید پذیر (باد، خورشید، زمین گرمایی، جزرو مد دریا و حرارت اقیانوس ها) در تولید توان
 6. تجزیه و تحلیلی سیکل های نوین بر اساس انرژی های تجدیدپذیر
 7. بررسی سیستم های کنترلی در انرژی های تجدیدپذیر
 8. انرژی خورشیدی حرارتی
 9. فتوولتاییک
 10. استفاده از انرژی جذر و مد
 11. نیروگاه‌های آبی
 12. انرژی حرارتی دریا
 13. پیل سوختی
 14. برداشت انرژی
 15. روش‌های ذخیره‌سازی انرژی
 16. زیست‌توده و سوخت‌های بیولوژیکی
 17. انرژی در معماری
 18. انرژی زیست ‌محیطی
 19. بهره برداری

انجام پایان نامه تبدیل انرژی سیستم های انرژی

 1. مدیریت سرمایه
 2. آنایز پینج
 3. بررسی سیستم های جامع بر اساس نمودارهای GCC و R-Curve
 4. هاب انرژی
 5. بررسی سیستم های به روش آنالیز اگزرژی
 6. آنالیز 4E سیستم ها (انرژی، اگزرژی، اقتصادی و اثرات زیست محیطی)
 7. بررسی روش های بهبود راندمان و عمبکرد سیستم های جامع
 8. راهکارهای استفاده از حرارت های اتلافی
 9. ادغام سیستم های فسلی با سیستم های تجدیدپذیر
 10. بررسی سیستم های CCHP
 11. کنترل
 12. انجام انالیز های اقتصادی بر روی سیستم ها
 13. برنامه ریزی های کلان مدیریت انرژی
 14. بررسی سوآپ در بخش های مختلف انرژی
 15. بررسی تئوری های مختلف در مدیریت منابع انرژی گیم تئوری و…
 16. فناوری تولید پراکنده
 17. مدیریت مصرف
 18. مسائل اقتصادی – اجتماعی در سیستم های CHP و CCHP و بورس انرژی
مشاوره انجام پایان نامه تبدیل انرژی - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه تبدیل انرژی – مشاورتز

نرم افزارهای استفاده شده در انجام پایان نامه تبدیل انرژی

انجام پایان نامه تبدیل انرژی با نرم افزار MATLAB : این نرم افزار در همه ی گرایش های بیان شده توانایی برنامه نویسی و شبیه سازی سیستم های مکانیک را مهیا می سازد .

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار ،ThermoFlow : نرم افزار مذکور توانایی شبیه سازی سیستم های نیروگاهی و آب شیرین کن ها را در حالت های دینامیک و پایدار دارد که می تواند یکی از نرم افزار های قدرت مند در گرایش های تبدیل انرژی و سیستم های انرژی بیان کرد.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار ROSA: این نرم افزار بیشتر برای دانشجویان گرایش سیستم های انرژی و انرژی های تجدید پذیر کاربرد دارد. این نرم افزار توانایی مدل سازی سیستم های آب شیرین کن غشایی را دارد و بر اساس آن می توان سیستم های آب شیرین کن را همراه با پیش تصفیه آن مدل سازی نمود توسعه ی این نرم افزار به عنوان تجاری WAVE از شرکت FILMTEC وارد بازار شده است.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم Comsol : این نرم افزار یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای شناخته شده برای آنالیز المان محدود است که حوزه های طراحی و مدلسازی باتری های لیتیومی، پیلی های سوختی و PCM ها و… برای گرایش تبدیل انرژی را پوشش می دهد.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار Ansys  : این نرم افزار نیز در زمینه­ی حل عددی به روش­های المان محدود، حجم محدود و … و به خصوص در مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی برای طراحی و تحلیل سیستم های مکانیکی کاربردهای فراوانی دارد.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار EES: این نرم افزار برنامه نویسی برای سیستم های ترمودینامیکی کاربردی شده است و امروزه ورژن های جدیدی از آن که می تواند بهینه سازی را صورت دهد وارد بازار شده است. همچنین حل غیر خطی معادلات و ایجاد ابزارهای گرافیکی از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار است.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار Gamz : یکی از پرکاربردترین نرم­افزارهای بهینه سازی، نرم افزار Gamz است که حوزه های مختلفی از علم را شامل می شود که بیشترین کاربرد آن در مهندسی مکانیک گرایش سیستم های انرژی است که می تواند پروسه های موجود در پتروشیمی ها و … را به همراه نامعادلات موجود را مدل سازی نماید. از ویژگی های این نرم افزار حل سریع معادلات غیر خطی به همراه نامعادلات است.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار Fluent and Gambit: انجام محاسبات سیالاتی و انتقال حرارتی به صورت حجم محدود بر اساس این دو نرم افزار صورت می پذیرد. نرم افزار Gambit با تولید مش های ریز منجر به فضایی برای حل معادلات مختلف نظیر ناویر استوکس و… می شود، در ادامه با وارد کردن فایل مش در نرم افزار فلوئنت می توان محاسبات مربوطه را بر روی آن انجام داد.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار فرترن FTN: یک نرم افزار هایی که منجر به برنامه نویسی می شود نرم افزر فرترن (FTN) می باشد که امروزه با دارا بودن قابلیت دستور FCN منجر به ان شده است تا دستگاه های غیر خطی نیازی به حل نیوتن رافسون و پیاده سازی ان نباشد و به راحتی با استفاده از این دستور می توان معادلات را حل نمود. هر چند این دستور خود معادلات را به روش نیوتن رافسون حل می کند ولی نحوی نوشتن معادلات را راحت و زمان کد نویسی را به شدت کاهش می دهد. همچنینی با ساخت .dll از این نرم افزار می توان به راحتی به بهنیه سازی و یا کوپل آن با دیگر نرم افزارها پرداخت این نرم افزار کوپل با نرم افزارهای ترموفلو و MATLAB را دارا می باشد.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار Carrier: این نرم افزار نیز برای طراحی سیستم های تهویه به کار می رود و می توان بر اساس آن میزان بار حرارتی و برودتی ساختمان را به دست آورد.

انجام پایان نامه تبدیل انرژی  با نرم افزار EnergyPlus : یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای برای تعیین شبیه سازی بارهای حرارتی و برودتی متغیر را می توان با این نرم افزار صورت داد..

پایگاه های معتبر علمی برای مقالات مهندسی مکانیک تبدیل انرژی

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی مکانیک به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی مکانیک را شامل می شود.
 • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی مکانیک در آن به چاپ می رسد.
 • Taylor and Francis: این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده ی آن در ارتباط با مهندسی مکانیک از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.

خدمات مشاورتز در قبال انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی

در موسسه مشاورتز ما از ابتدای کار با شما هستیم: 1- بر اساس موضوع پیشنهادی از سوی شما و یا خود موسسه به شما مقاله مرجع معرفی می کنیم. 2- پس از تایید استاد راهنمای شما، پروپوزال مطابق با مقاله مرجع کامل می گردد. 3- پس از تصویب پروپوزال، گزارش و شبیه سازی پایان نامه شما به صورت گزارش های ماهانه انجام می شود. 4- برای شبیه سازی های شما، فایل ویدیوی آموزشی تهیه می گردد. 5- پس از تایید تمامی کارها تا اینجا توسط شما و استاد راهنما، فایل پاورپوینت ارایه مهیا می گردد. 6- در صورت تمایل، از پایان نامه شما مقالات کنفرانسی و ژورنالی استخراج می شود.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه تبدیل انرژی دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه ارشد مکانیک تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه دکتری تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه دکتری مکانیک تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی ، انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ( تبدیل انرژی) ، پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک تبدیل انرژی