مشاوره انجام پایان نامه بیومکانیک
به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره انجام پایان نامه بیومکانیک

مشاوره انجام پایان نامه بیومکانیک در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

بیومکانیک، مطالعه ساختار و عملکرد جنبه های مکانیکی سیستم های بیولوژیکی در هر سطحی از اورگانیسم گرفته تا اورگان ها و سلول ها با استفاده از روش های مکانیکی می باشد. واژه بیومکانیک در ابتدای دهه ۱۹۷۰ توسعه یافت، که توصیف کننده استفاده از مهندسی مکانیک در سامانه‌های زیست‌شناسی و مهندسی پزشکی است. بیومکانیک بسیار نزدیک به مهندسی است، چرا که اغلب از علوم مهندسی سنتی برای تحلیلی سیستم های بیولوژیکی استفاده می کند. برخی از کاربردهای مکانیک نیوتنی و علوم مواد می تواند تقریب های صحیحی برای مکانیک برخی از سیستم های بیولوژیکی فراهم کند. مکانیک کاربردی و برخی از رشته های نوین مهندسی مکانیک مثل مکانیک کانتینیوم، تحلیل مکانیزم ها، تحلیل ساختارها، سینماتیک و دینامیک نقش های برجسته ای در مطالعه بیومکانیک ایفاء می کنند.

ازحوزه های تحقیقاتی گرایش بیومکانیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام پایان نامه بیومکانیک ورزش

در بیومکانیک ورزش، قوانین مکانیک در حرکت انسان به منظور بدست آوردن فهم بهتری از عملکرد ورزشی و کاهش صدمات اعمال می شوند. بیومکانیک ورزش بر استفاده از اصول علمی فیزیک مکانیکی برای درک حرکات بدن انسان و وسایل ورزشی مانند چوب کریکت، چوب هاکی، نیزه و غیره تمرکز می کند. المان های مهندسی مکانیک (مانند استرین گیج ها)، مهدسی برق (مانند فیلترینگ دیجیتال)، مهندسی کامپیوتر (مانند روش های عددی)، آنالیز راه رفتن (صفحات نیرو)، و نوروفیزیولوژی کلینیکی (مانند EMG سطحی) روش های مرسومی هستند که در بیومکانیک ورزش استفاده می شوند.

بیومکانیک در ورزش می تواند به عنوان اعمال عضلانی، مفصل و اسکلتی بدن در طی اجرای یک کار، مهارت یا تکنیک مشخص شود. درک درستی از بیومکانیک که مربوط به مهارت های ورزشی است بیشترین تاثیر را بر: عملکرد ورزشی، توانبخشی و پیشگیری از آسیب، همراه با تسلط بر ورزش دارد. همانطور که توسط دکتر مایکل یسیس اشاره شد، می توان گفت که بهترین ورزشکار آن ورزشکاری است که مهارت خود را به بهترین شکل انجام می دهد.

 • انجام پایان نامه بیومکانیک محیط پیوسته (کانتینیوم)

تحلیل مکانیکی مواد بیولوژیکی و بیوفلوئیدها معمولا با مفاهیم مکانیک محیط پیوسته انجام می شود. این فرض زمانی است که مقیاس های طولی مورد علاقه به سطح ساختار مایکرو موارد نزدیک می شود. یکی از قابل توجه ترین مشخصه های مواد بیولوژیکی، ساختار سلسله مراتبی آنهاست. به عبارت دیگر، ویژگی های مکانیکی این مواد به پدیده های فیزیکی در سطوح مختلف، از سطح مولکولی گرفته تا سطح بافت ها و اندامها بستگی دارد. بیومواد ها در دو گروه، بافت های سخت و نرم طبقه بندی می شوند. تغییر شکل مکانیکی بافت های سخت (مانند چوب، پوسته و استخوان) ممکن است با تئوری کشش خطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. از سوی دیگر، بافت نرم (مثل پوست، تاندون، عضله و غضروف) معمولا تحت تغییرات بزرگ قرار می گیرند و در نتیجه تجزیه و تحلیل آنها به نظریه کرنش محدود و شبیه سازی کامپیوتری بستگی دارد. علاقه به بیومکانیک پیوسته به دلیل نیاز به واقع گرایی در توسعه شبیه سازی پزشکی مورد تاثیر قرار می گیرد.

 • انجام پایان نامه بیومکانیک – مکانیک بیوفلوئید

مکانیک سیالات بیولوژیکی یا مکانیک بیوفلوئید، مطالعه هر دوی جریانهای گاز و سیالاتی مایع در داخل یا اطراف اورگانیسم های زیستی است. یک مطالعه غالب در مسئله مایع بیوفلوئید، جریان خون در سیستم قلبی عروقی انسان است. تحت شرایط خاص ریاضی، جریان خون را می توان با معادلات ناویر-استوکس مدل سازی کرد. در کل، خون، سیال نیوتنی غیر متراکم در نظر گرفته می شود. با این حال، این فرضیه با در نظر گرفتن جریان رو به جلو در داخل مویرگ ها شکست می خورد. در مقیاس میکروسکوپی، اثرات گلبولهای قرمز قابل توجه است و کل خون دیگر نمی تواند به عنوان یک محیط پیوسته مدل شود. هنگامی که قطر رگ خونی کمی بزرگتر از قطر گلبول قرمز است اثر Fahraeus-Lindquist رخ می دهد و کاهش استرس برشی دیوار وجود دارد. اگرچه، زمانی که قطر عروق خونی بیشتر کاهش می یابد، گلبول های قرمز باید فشرده شوند تا از عروق عبور کنند و اغلب می توانند به تنهایی منتقل شوند. در این حالت اثر معکوس Fahraeus-Lindquist رخ می دهد و تنش برشی دیواره افزایش می یابد.

یک نمونه از یک مسئله بیولوژیکی گازی، تنفس انسان است. اخیرا سیستم های تنفسی در حشرات برای الهام بخشی زیستی جهت طراحی دستگاه های میکرو فلوئیدی مورد مطالعه قرار گرفته است.

 • انجام پایان نامه بیومکانیک مقایسه ای

بیومکانیک مقایسه ای، کاربرد بیومکانیک برای اورگانیسم های غیر انسانی است، حال این کاربرد جهت بدست آوردن درک بهتر از انسان ها است یا مربوط به عملکردها، اکولوژی و سازگاری خود ارگانیسم ها است. زمینه های مشترک تحقیقات عبارتند از حرکت حیوانات و تغذیه، از آنجایی که آنها ارتباط قوی با سازگاری ارگانیسم ها دارنئد و خواسته های مکانیکی بالایی را تحمیل می کنند. حرکت حیوانات تظاهرات بسیاری شامل دویدن، پریدن و پرواز دارد. حرکت مستلزم صرف انرژی برای غلبه بر اصطکاک، نیروی درگ، اینرسی، و جاذبه است.

بیومکانیک مقایسه ای با بسیاری از زمینه های دیگر، از جمله زیست شناسی، نوروبیولوژی، زیست شناسی توسعه، رفتارشناسی و دیرینه شناسی همپوشانی دارد. بیومکانیک مقایسه ای اغلب در پزشکی استفاده می شود (با توجه به ارگانیسم های مدل مشترک مانند موش ها) و همچنین در biomimetic، که به طبیعت برای حل مشکلات مهندسی نگاه می کند.

 • انجام پایان نامه بیومکانیک محاسباتی

بیومکانیک محاسباتی، کاربرد ابزارهای محاسباتی مهندسی است، مانند روش المان محدود برای مطالعه مکانیک سیستم های بیولوژیکی. مدل های محاسباتی و شبیه سازی ها برای پیش بینی رابطه بین پارامترهایی است که یا برای تست به صورت تجربی به چالش کشیده می شوند یا برای طراحی آزمایش هایی که زمان و هزینه ها را کاهش می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. مدلسازی مکانیکی که از تجزیه و تحلیل المان محدود بهره می برد برای تفسیر مشاهدات آزمایشی رشد سلول های گیاهی جهت درک چگونگی تمایز آنها مورد استفاده قرار گرفته است. در پزشکی، طی دهه گذشته، روش المان محدود، تبدیل به یک جایگزین ثابت برای ارزیابی جراحی in vivo شده است. یکی از مزایای اصلی بیومکانیک محاسباتی، توانایی آن در تعیین پاسخ اندو-آناتومیک یک آناتومی، بدون محدودیت اخلاقی است. این موضوع، منجر شده است تا مدل سازی FE یک کاربردی همه جانبه در زمینه های مختلف بیومکانیک داشته باشد.

بهترین موسسه انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک

موسسه مشاورتز با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تراز اول ایران (شامل دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شهید بهشتی و …) مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک در مقاطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری اهتمام ورزد. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک و انجام رساله دکتری مهندسی پزشکی بیومکانیک خود را به کارشناسان ما بسپارید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند. تحویل گزارش های دو هفته ای و ماهیانه، توضیح گزارش و کد نوشته شده در هر مرحله از کار و برگزاری کلاس توجیهی کد پایان نامه از ویژگی های متمایز موسسه مشاورتز نسبت به سایر رقبا است که ما را در زمان کم تبدیل به بهترین و قوی ترین موسسه انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک کرده است.

مشاوره انجام پایان نامه بیومکانیک - مشاورتز

مشاوره انجام پایان نامه بیومکانیک – مشاورتز

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک

انجام پایان نامه بیومکانیک با نرم افزار متلب (MATLAB)

این نرم افزار پرکاربردترین نرم افزار در زمینه انجام پایان نامه مهندسی پزشکی می باشد. سادگی کد نویسی، نزدیکی این زبان برنامه نویسی به زبان انسان، کاربرد وسیع آن برای پردازش سیگنال و پردازش تصویر در حوزه مهندسی پزشکی بیومکانیک، این نرم افزار را به یکی از پرکاربردترین نرم افزار مهندسی پزشکی تبدیل کرده است. پایان نامه با موضوعات زیر در این نرم افزار به سادگی قابلیت کد نویسی و پیاده سازی را خواهند داشت:

دیتکت کردن حرکت اشیا در ویدیو با استفاده از نرم افزار متلب

آنالیز سیگنال EMG و استخراج میزان فعالیت عضله فرد

پردازش سیگنال پزشکی و سیگنال های حیاتی در متلب

جداسازی سیگنال قلب جنین از سیگنال قلب مادر

آنالیز سیگنال ECG و استخراج ویژگی از آن در نرم افزار متلب

آنالیز سیگنال EEG و استخراج عمق خواب آلودگی در فرد

آنالیز حوزه زمان و فرکانس سیگنال های پزشکی برای استخراج اطلاعات از آنها

استفاده از محیط simmechanics در مدلسازی سیستم اسکلتی انسان و طراحی ابزار توانبخشی

استفاده از ابزار بهینه سازی در بهینه کردن طراحی های بیومکانیکی

استفاده از ابزار های رباتیکی در تعیین نیروها و گشتاورهای مفصلی و همچنین محاسبات کنترلی

انجام پایان نامه بیومکانیک با نرم افزار آباکوس (Abaqus)

آباکوس نرم افزاری بسیار قدرتمند است که با استفاده از روش اجزاء محدود  برای حل مسائل مهندسی، از یک تحلیلخطی نسبتاً ساده تا تحلیل های غیرخطی بسیار پیچیده استفاده می کند. آباکوس نه تنها قادر به تحلیل مسائل مکانیک جامدات (مسائل تنش – کرنش) است، بلکه با استفاده از این نرم افزار می توان مسایل مختلفی نظیر انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحلیل حرارتی اجزاء الکتریکی، آکوستیک، تراوش، پیزو الکتریک و.… را مورد مطالعه قرار داد. این نرم افزارها به طور گسترده ای در مهندسی پزشکی نظیر: طراحی رابطهای مکانیکی که عموماً در تجهیزات پزشکی استفاده می شوند، طراحی انواع پروتزها از قبیل پروتزهای زانو و پروتزهای دندان، شبیه سازی فرسودگی و اثرات ضربه برای افزایش طول عمر و قابلیت اعتماد ایمپلنتها، گرفتن تأیید یه ها برای محصولات پزشکی، طراحی دریچه قلب، ارزیابی و پیش بینی جراحت ها، طراحی سیستم های داروسازی، مدل سازی مفاصل، شبیه سازی فیزیولوژیکی پاسخ سیستم های مختلف بدن و … مورد استفاده قرار می گیرد.

انجام پایان نامه بیومکانیک با نرم افزار لب ویو (Labview)

نرم افزار لب ویو یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و گرافیکی است که در بسیاری از رشته‌ ها به ‌ویژه مهندسی زیست پزشکی کاربرد تخصصی دارد. نرم افزار لب ویو در واقع یک میزکار مهندسی بر پایه نمادهای گرافیکی مهندسی به جای زبان متنی تحت عنوان ابزارهای مجازی برای تجزیه و تحلیل سیستم ‌های اندازه گیری است. عمده کاربرد آن در تفسیر و تحلیل سیگنال‌ها است. قابلیت‌ هایی که در این نرم افزار وجود دارد آن را قادر ساخته است تا محیط‌های بیولوژیکی، سیگنال های حیاتی به‌ ویژه قلب و مغز را شبیه سازی کند. از جمله استفاده‌ های نرم افزار لب ویو در مهندسی زیست پزشکی، می ‌توان به شبیه سازی تجهیزاتی چون ونتیلاتور (تنفس مصنوعی)، اکوکاردیوگراف (تصویربرداری از قلب)، پالسی اکسی متر (سنجش اکسیژن خون)، الکتروشوک (اعمال شوک قوی به بیماران ایست قلبی)، الکتروکوتر (ابزار جراحی برای برش)، اسپکتروفتومتر، ماموگرافی، مانیتورینگ و اسپیرومتر و پردازش بیوسیگنال‌ها از جمله سیگنال‌ های مغزی، سیگنال‌ های قلبی، سیگنال ‌های عضله ای و سیگنال‌ های چشمی اشاره نمود.

انجام پایان نامه بیومکانیک با نرم افزار کتیا (Catia)

نرم افزار کتیا، یک نرم افزار طراحی، مهندسی و ساخت به کمک کامپیوتر است که توسط شرکت Dassault System در سال 19۸۱ به بازار عرضه شده و بسیاری از شرکتهای بزرگ جهان مانند بوئینگ، ایرباس، آئودی و… از استفاده کنندگان این نرم افزار به شمار می روند. از کاربردهای این نرم افزار می توان به طراحی قطعات مهندسی، مونتاژ قطعات، طراحی سطوح، ورق کاری، نقشه کشی، مهندسی معکوس، طراحی قالب و ماشینکاری اشاره کرد. کتیا به عنوان نرم افزاری قوی برای طراحی به کمک کامپیوتر، مهندسی به کمک کامپیوتر و ساخت به کمک کامپیوتر نرم افزاری محبوب و مورد استفاده در بسیاری از کمپانی های معتبر دنیا بوده و به حوزه های مختلفی همچون صنایع هوافضا (هواپیما سازی)، صنایع دریائی، صنایع عمران (ساختمانی)، خودرو سازی، طراحی سازه، ادوات صنعتی و کارخانجات لوازم خانگی اشاره کرد. به دلیل افزایش میزان فارغ التحصیلان رشته های مربوط به مکانیک، به نظر می رسد که این روزها مهندسی بدون آشنایی با نرم افزارهای مدل سازی مانند کتیا، ناممکن است. یکی از کاربردر های کتیا در مهندسی پزشکی محسط ابر نقاط آن است، که می توان به کمک این محیط سطوح بسیاز پیچیده مانند سطح استخوان را مدلسازی کرد. این نرم افزار قابلیت تحلیل های تنش و کرنش را نیز دارا می باشد.

انجام پایان نامه بیومکانیک با نرم افزار AnyBody

در بین نرم‌افزارهای موجود در زمینه ‌ی مدلسازی اسکلتی-عضلانی، یکی از نرم افزار های تخصصی مهندسی پزشکی بیومکانیک نرم افزار AnyBody  می باشد. نرم‌افزار مدل‌سازی AnyBody به عنوان قوی‌ترین ابزار مدل‌سازی و شبیه سازی اسکله بدن می باشد. این نرم افزار همچنین دارای قابلیت مدلسازی بخشی از اسکله بدن مانند مدلسازی یک دنده یا مدلسازی مهره ای از ستون  فقرات بدن می باشد. در این نرم افزار می توان سینماتیک ضبط شده توسط سیستم آنالیز حرکت را منتقل به مدل اسکلتس- عضلانی کرد و نیروها و گشتاورهای مفصلی و همچنین سطح فعالیت عضلات را به کمک روش های بهینه سازی محاسبه کرد.

انجام پایان نامه بیومکانیک با نرم افزار میمیکس (Mimics)

مجموعه نرم افزاری Mimics® Innovation Suite ساخت شرکت بلژیکی Materialise ابزاری قدرتمند در دست مهندسین پزشکی و علوم بایو می‌باشد. این نرم افزار در واقع تلفیق علم مهندسی با دانش پزشکی است و هدف از ساخت این نرم افزار برقراری ارتباطی بین این دو شاخه از علوم می‌باشد. ار قابلیت‌های و کارایی این نرم افزار می‌توان به پردازش عکس‌های رادیولوژی، ساخت مدل‌های سه بعدی از قسمت‌های مختلف بدن، ابزار مش بندی و ساخت CAD از روی اطلاعات آناتومیک، مهندسی پروژه و انجام محاسبات مهندسی جهت بهبود یک مورد خاص و چاپ مدل‌های سه بعدی محسوس، دقیق و واقعی نام برد.

میمیکس نرم افزار پردازش تصویر برای طراحی سه بعدی و مدل سازی اعضای بدن می‌باشد. این نرم افزار برای استفاده رشته های پزشکی، دندان‌پزشکی و مهندسی پزشکی تهیه شده است. به وسیله Mimics می‌توان تصاویر دریافتی از MRI ، CT-Scan ، FMRI را در سه بـرش اصـلـی Axial ، Coronal و Sagittal ارائـه کرد. با استفاده از این برش‌ها می‌توان تصویری سه بعدی از عضو مورد مطالعه را جهت بارگذاری نیروها و محاسبات مربوط به مقاومت مصالح و استاتیک اعضا به دست آورد.

با تصویربرداری از بیمار به وسیله CT-Scan، MRI یا Micro CT و بارگذاری در نرم افزار Mimics می توان مدل سه بعدی متناسب جهت طراحی منحصر به فرد را به‌دست آورده و نمونه‌ها را جهت تحلیل به نرم افزار Ansys وارد کرد.

معمول ترین فرمت فایل ورودی به میمیکس DICOM می‌باشد. اما سایر فرمت های تصویری مانند TIFF، BMP، JPEG و RAW را نیز پشتیبانی می‌کند. فرمت های فایل خروجی نیز وابسته به برنامه‌ای است که می‌خواهد از آن استفاده کند: مانند فرمت های STL، VRML، PLY، DXF.

همچنین می‌توان فایل های سه بعدی ایجاد شده را جهت استفاده در نرم افزارهای FEA و یا CFD بهینه سازی کرد.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه بیومکانیک

پایگاه معتبر فارسی برای انجام پایان نامه بیومکانیک

 1. فصل نامه علمی پژوهشی مهندسی زیست پزشکی: این ژورنال به صورت فصلی توسط انجمن مهندسی پزشکی ایران منتشر خواهد شد. حوزه های مختلف این ژورنال شامل پردازش سیگنال پزشکی، پردازش تصویر پرشکی، پردازش تصویر فراصوت، لیزر و صوت، مدلسازی سیستم های بیولوژیکی و کلا مباحث مربوط به دنیای مهندسی پزشکی می باشد.

پایگاه معتبر انگلیسی برای انجام پایان نامه بیومکانیک

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی پزشکی بیومکانیک بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • IEEE: این پایگاه همانطور که از نام آن بر می آید (موسسه ی مهندسین برق و الکترونیک آمریکا) به طور منحصر به فرد مربوط به مهندسی برق و پزشکی است و تمامی زمینه های آن را پوشش می دهد.
 • Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.
 • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی پزشکی در آن به چاپ می رسد.
 • Taylor and Francis: این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده ی آن در ارتباط با مهندسی پزشکی از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.

نحوه ی انجام پایان نامه بیومکانیک

معمولا انجام پایان نامه بیومکانیک در شش فصل نگارش می شود:

 • مقدمه
 • تعريف مسئله و پيش نيازهاي تحقيق
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • ارائه روش جديد پيشنهادي با انتخاب عنوان مناسب (براي پايان نامه)
 • شبیه سازی
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

فصل های پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک

هر فصل بايد با مقدمه شروع شود. در اين زير فصل لازم است مباحثي كه در آن فصل مورد بررسي قرار مي ‌گيرد شرح داده شود. به‌ طور مشابه هر فصل بايد داراي زيرفصل نتيجه‌گيري باشد كه خلاصه‌ي بحث و همچنين ارتباط فصل با فصل ‌هاي بعد را مشخص كند. مثالي از عناوين فصل ‌هاي مختلف به ‌شرح زير است:

 • مقدمه: در اين فصل به‌صورت توصيفي و با مرجع نگاري فراوان بحث و بررسي انجام شده و از آوردن معادلات رياضي پرهيز شود. لازم است اين فصل حداقل داراي زير فصلهاي زير باشد:
  • پيشگفتار: زير فصل مقدمه در فصل مقدمه، پيشگفتار نام دارد.
  • تاريخچه: پيدايش موضوع مورد بررسي به‌ترتيب سال وقوع و انگيزه‌ هاي اين فعاليت‌ ها مطرح شود و به اين وسيله يك دور نماي تاريخي از تحوّل علمي ايجاد شده ارائه گردد. مزايا و ضرورت بكارگيري روشهاي مورد بررسي و اينكه در كجا و به‌ چه دليل بهتر است از اين روشها استفاده شود توضيح داده شود.
  • نقد و بررسي شيوه‌هاي نوين: در اينجا روش ‌هاي موجود اخير كه در راستاي كار شما هستند بايد به ‌طور مختصر مرور شوند. چيزي شبيه نقد بررسي كه در مقدمه مقالات مجلّات پژوهشي وجود دارد با ذكر مراجع خيلي جديد در اينجا آورده شود. بيان نقاط قوت و محدوديت‌هاي روش‌های بحث شده ضروري است. در اين بررسي بايد به ‌شيوه بياني شرح داده شود كه مشخصا با انجام چه كار و با استفاده از چه اسلوبي و با چه هزينه و يا مصالحه‌اي به‌پيشرفت مورد نظر دست يافته ‌اند. خصوصاً روي نقاط ضعفي از كارهاي اخير موجود تأكيد نماييد كه فعاليت شما كه بعداً تشريح خواهد شد آن نقاط ضعف را ندارد.
  • هدف از انجام پژوهش: مسئله‌ي مورد نظر كه قرار است در اين پژوهش مشخصاً بررسي و حل گردد را در اين قسمت ترجيحاً به‌صورت بياني تعريف نماييد و هدف از انجام آنرا توضيح دهيد. مشخصاً به‌كارهايي كه مي‌خواهيد آن را بهبود دهيد اشاره كنيد.
  • اهميت موضوع پژوهش و كاربردهاي آن: در اينجا با اشاره به‌ نقاط ضعف كارهاي اخير انجام شده كه مي‌ خواهيد آنرا برطرف كنيد، اهميّت انجام آنرا از ديدگاه نظري و كاربردي بيان كنيد و توجيه لازم را براي كار انجام شده (در پايان‌نامه ارشد مهندسی پزشکی بیومکانیک) و يا كاري كه قرار است انجام دهيد (در پيشنهاد رساله دکتری مهندسی پزشکی بیومکانیک) ارائه دهيد.
  • نوآوري پژوهش: در اين قسمت مشخصاً دستاوردهاي علمي بدست آمده (در پايان‌نامه ارشد مهندسی پزشکی بیومکانیک) و يا قابل انتظار (در پيشنهاد رساله دکتری مهندسی پزشکی بیومکانیک) را به‌ طور فهرست وار و با توضيح مختصر براي هر يك بيان كنيد. همچنين در اينجا بايد با اشاره‌ي مقايسه‌ اي از ديدگاه ‌هاي مختلف به‌كارهاي انجام شده در جديد ترين مقالاتِ مرتبط، ويژگي‌هاي ممتاز كار خود را نسبت به آنها بيان كنيد. براي مثال بگوييد برخلاف مرجع [*]، در روش پيشنهادي اين پايان‌نامه چنين و چنان فرضي لازم نيست و از طراحي انجام شده در اين پايان نامه در چنين و چنان شرايط به اين و آن دليل عملكرد مطلوب‌ تري انتظار مي رود. در اين ‌جا تنها مراجع مهم و جديد بايد مقايسه شوند.
  • ساختار گزارش: به‌طور مختصر بيان نماييد كه در هر يك از فصول پایان نامه چه چيزي بيان مي ‌شود و ارتباط آنها با هم چيست.
 • تعريف مسئله و پيش نيازهاي تحقيق: در اين فصل مسئله مورد بررسي بصورت رياضي تعريف گردد و مفاهيم اوليه‌ي مورد نياز با انتخاب عنوان مناسب ارائه شود. در اين فصل تنها به‌طور مختصر مواردي ارائه شوند كه مستقيماً در فصول آينده مورد استفاده قرار گرفته باشند.
  • مقدمه: مقدمه‌ي هر فصل موضوعاتي كه در آن فصل مي ‌آيد را معرفي مي‌كند و نيز تلويحاً دليل اينكه چرا اين فصل اينجاست و دليل ارائه‌ي اين مطالب و ارتباط آنها با يكديگر و نيز ارتباط آنها را با فصل قبل و بعد را بيان مي ‌كند به ‌طوري‌كه پيوستگي مطالب از فصلي به فصل ديگر را حفظ نمايد.
  • زير فصل با عنوان مناسب: با چند جمله در ابتدا و انتهاي هر زير فصل و نيز با توضيح در مقدمه‌ي فصل پيوستگي و ارتباط بين زير فصل‌ها را حفظ كنيد.
  • نتيجه گيري: زير فصل نتيجه‌گيري در هر فصل نبايد تكرار مقدمه باشد بلكه بايد بحث روي نتايج آن فصل و ويژگي‌ هاي مهم آنها، اهميت نسبي مباحث، و نيز ارتباط محل بكارگيري آن نتايج در فصول ديگر را شامل شود. در اينجا بايد مقايسه ‌اي از ويژگي‌ها و محدوديتهاي هر يك از روشهاي بحث شده ارائه شود و اينكه با چه قيمتي بهبودي حاصل شده است و اينكه كجا مناسب تر است استفاده شود، نه اينكه مانند مقدمه‌ي فصل عناوين مطالب مطرح شده در آن فصل را معرفي كند.
 • مروری بر مطالعات پیشین
  • مقدمه: رجوع شود به توضیحات مقدمه فصل قبل
  • نقد و مقايسه‌ ي آخرين فعّاليت ‌هاي مرتبط انجام شده و به ‌روز با انتخاب عنوان مناسب براي حل مسئله تعريف شده در بخش قبل و يا مسئله تعميم يافته.
  • بررسي زمينه‌هاي كاربردي موضوع
  • نتيجه گيري
 • ارائه روش جديد پيشنهادي با انتخاب عنوان مناسب (براي پايان نامه)
  • مقدمه
  • ارائه‌ي رياضي روش پيشنهادي با انتخاب عنوان مناسب
  • ….
  • نتيجه گيري
 • شبيه سازي: در اين فصل براي تأييد نتايج نظري بدست آمده در فصل قبل، وجود شبيه‌سازي ضروري است.
  • مقدمه
  • ….
  • نتيجه گيري
 • نتيجه‌گيري و پيشنهادها:
  • نتيجه گيري: اين زيرفصل بايد به ‌مقايسه‌ ي كلي و نتيجه گيري از فعاليت‌هاي ارائه شده در فصول قبلي اختصاص داده شود. در پايان نامه دستاوردهاي پژوهش و نقاط قوت و نيز محدودیت هاي روش‌هاي نوين ارائه شده در مقايسه با روشهاي موجود بيان گردد به‌ طوري كه براي خواننده روشن شود تنها در چه شرايطي روش پيشنهادي مناسب است.
  • پيشنهادها: اين زيرفصل در برگيرنده‌ي ليست فعالیت ‌هاي پژوهشي آينده در جهت بهبود اين پژوهش و يا پژوهشي بسيار مرتبط است. براي هر يك از موارد پيشنهادي يك زير فصل بدهيد و صورت مسئله‌ي آنرا دست كم در يك بند به‌ طور مبسوط تعريف نموده و تمامي مراجع جديد و يا مراجع كليدي را كه مي‌ توانند راه گشا باشند و نيز مراجعي كه مي ‌توانند براي انجام اين كار از آنها ايده گرفت را قيد كنيد. مطالبي را به ‌عنوان زير فصل مطرح كنيد كه بتوان آنرا دست‌كم به‌صورت يك پايان‌نامه‌ي كارشناسي ارشد تعريف كرد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه بیومکانیک باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه ارشد بیومکانیک و انجام پایان نامه دکتری بیومکانیک دارید با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

 

 

 

این محتوا می تواند برای سرچ های زیر مفید باشد

انجام پایان نامه ارشد بیومکانیک ، انجام پایان نامه ارشد مهندسی پزشکی بیومکانیک، انجام پایان نامه بیومکانیک ، انجام پایان نامه دکتری بیومکانیک ، انجام پایان نامه رشته بیومکانیک ، انجام پایان نامه مهندسی پزشکی بیومکانیک ، نگارش پروپوزال مهندسی پزشکی بیومکانیک